مشاور روانشناس به زوج ها کمک می کند تا در کنار زندگی پر مشغله خود ، زمانی را هم برای تمرکز به خودشان در نظر بگیرند. روانشناس مشاور به عنوان واسطه ای میان زوج ها برای ایجاد روابط سالم و موثر عمل می کند.روانشناس ازدواج در مرکز مشاوره انتخاب نو به زوج هایی که تمایل دارند روابط خود را بهبود ببخشند ولی اطلاعات کافی در این زمینه ندارند ، کمک می کند.

مشاوره ازدواج چگونه انجام می شود ؟

دکتر روانشناس در کلینیک مشاوره می تواند به تجزیه و تحلیل الگوهای رفتاری زوج ها و شناسایی کسانی که منجر به درگیری می شود کمک کند. هنگامی که این الگوها شناسایی می شوند، زوج ها می توانند با کمک مشاور ازدواج ، کار خود را در مورد اصلاح آنها انجام دهند.


 

 

مهم ترین جنبه ازدواج از دیدگاه روانشناس ازدواج وروانشناس خانواده

ارتباط موثر از مهمترین جنبه های هر ازدواج است اما زوج ها اغلب در ارتباط موثر به بن بست می خورند و توانایی لازم برای به اشتراک گذاشتن احساسات و نیاز های خود با یکدیگر از دست می دهند. روانشناس خانواده به زوج ها کمک می کند تا ارتباطاتشان را بهبود ببخشند و نتیجه موثر را بگیرند. علاوه بر این این ارتباط می تواند شامل همه ی اعضای خانواده باشد زیرا که ارتباط بین زوجین و هم چنین تاثیر ان بر ارتباط فرزندان با یکدیگر و والدین می باشد. مشاوره خانواده در مرکزمشاوره انتخاب نو توسط روانشناس مشاور این شیوه ارتباط را به خانواده ها  آموزش می دهد.

یکی دیگر از راه های مهم مشاوره روانشناسی در کلینیک مشاوره انتخاب نو کمک به ایجاد یک تصویر واقع بینانه در هر یک از زوجین برای اجتناب از سوءتفاهم ها و حل و فصل اختلاف ها می باشد. اگر زوج ها از خواسته ها و انگیزه های یکدیگر آگاه و احترام یکدیگر را بدست آورند، مطمئنا بسیار ساده تر خواهد بود.

یادگیری ابزارهای جدید  توسط مشاور خانواده  کمک می کند که این ابزار در عمل اجرا شود و جای عادت های قبلی و ناسالم را بگیرد. مرکز مشاوره و روانشناسی انتخاب نو با کادر تخصصی خود در زمینه مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج به زوجین در جهت اجرای عادت های درست و سالم تلاش می کند.