مرکز مشاوره خانواده انتخاب نو به عنوان بهترین کلینیک روانشناسی خانواده در تهران دارای کادر متخصص روانشناس خانواده و مشاوره خانواده است. هرزوجی بعد از ازدواج با برخی از مشکلات رو به رو می شود که یکی از آن ها رو به رو شدن با مشکلاتی با خانواده همسر می باشد . اگر که تمایل به حل مشکلات با خانواده همسر خود هستید یادگیری روش ها و فنون برای حل این مشکلات و از بین بردن تنش ایجاد شده در مرکز روانشناسی خانواده بسیار مفید خواهد بود.

دکتر روانشناس خانواده به این موضوع اشاره می کند که وقتی با کسی ازدواج می کنید در واقع او را فرد شماره یک زندگی خود قرار می دهید . خانواده ی شما ((او)) می شود و اولویت شما اوست البته مشاور روانشناس خانواده در مرکز روانشناسی ادامه بیان می کند که این به آن معنا نیست که اولویت های شما از نظر زمان و انرژی ، تغییر می کنند چنانچه همسرتان به والدین خود اجازه می دهد که به خوشبختیتان لطمه بزنند به این معناست که اولویت های خود را نمی شناسد .و در واقع شما با کسی ازدواج کرده اید که احساسات حل و فصل نشده با والدینش اجازه ی یک رابطه بالغانه را نمی دهد .

 


 


برخی از مشکلاتی که با خانواده همسر پیش می آید :

وقت زیادی را باید صرف آن ها کنید.

خانواده شما آن طور می پندارند که هدف و مقصود از ازدواج و زندگی شما این است که در خدمت آن ها باشید . و اگر وقت کافی برای آن ها نگذارید ناراحت می شوند. اما  روانشناس خوب به این موضوع یاد آور می شود که بعد از ازدواج زوجین مستقل می شوند و اولویت ها تغییر می کند . پیشنهاد مشاور روانشناس این است که حتما در این خصوص با همسر خود صحبت کنید و به مستقل شدنتان تاکید کنید و از همسر خود بخواهید که با خانواده صحبت کرده تا در زمان های تعیین شده ای به منزلتان بیایند. رفت و آمد های مکرر و بدون برنامه و دیدار های طولانی مدت و صحبت های بسیار طولانی از الگوهای رابطه ای است که باعث به خطر افتادن زندگی زناشویی خودشان می شود.

سعی میکنند در زندگی شما دخالت کنند.

ممکن است والدین برای بسیاری از امور زندگی شما به جای شما تصمیم بگیرند و اجازه انتخاب به خودتان را ندهند که باعث ناراحتی شما شود.هر چند ممکن است این دخالت ها از روی خیر خواهی باشد  بهترین دکتر روانشناس در تهران پیشنهاد می دهد که در این خصوص نیز با همسر خود صحبت کنید و به او یاد آور شوید که هر دوی شما باید در مورد سبک زندگیتان تصمیم بگیرید و بر اساس ازدواج اولویت زندگیتان برای یکدیگر همسرتان است اگر که والدین سعی در دخالت در امور زندگی شما دارند با احترام و تشکر به والدینتان بگویید که با همسرتان مشورت خواهید کرد.

از این که رابطه شما را به رسمیت بشناسند ، سرباز می زنند.

ممکن است والدین همسرتان به این صورت فکر کنند که شما بچه هایشان را از آن ها گرفتید تنبیه کنند و یا شما را به عنوان همسر فرزندشان قبول نکنند ، اما ممکن است بدون منظور و نا آگاهانه باشد اما نتیجه یکسان است و احساس طرد شدگی به شما دست خواهد داد و این چالش بزرگی در زندگی شما خواهد بود متخصص روانشناس مرکز مشاوره بیان می کند که شما باید آرامش خود را حفظ کرده و عصبانیت و خشم خود را کنترل کنید و با مهربانی  و صحبت کردن در این مورد با والدینش و جویا شدن دلیل این رابطه و گوش دادن به حرف های آن ها و نگه داشتن احترام آن ها ذهنیت آن ها نسبت به خود را با گذشت زمان تغییر دهید.

ممکن است احساس کنید که بین شما و همسرتان اختلاف می اندازد.

 اگر چنین به نظر بیاید که شما و همسرتان مدام بر سر پدر و مادرش با هم جر و بحث دارید و باعث ایجاد تنش می شود پس به رابطه شما لطمه وارد می شود. طبق عقیده  بهترین روانشناس تهران هرگز در مورد خانواده و والدین همسرتان بد نگویید . زیرا که باعث جریحه دار شدن رفتار همسرتان می شود رعایت ادب همیشه از مهم ترین بخش هر رابطه ای می باشد و ممکن است که خانواده همسرتان نمی خواهند مزاحمتی ایجاد کنند و فقط دوست دارند بخش از زندگی فرزند خود باشند .

اگر که می خواهید رابطه سالمی با همسر خود و خانواده یکدیگر داشته باشیدبه عبارتی الگوهای ارتباطی درستی داشته باشید  صحبت کردن در خصوص والدینتان و تعیین  حد و مرز های آن ها در زندگی مشترکتان مهم و اساسی است. گاهی اوقات توانایی حل مشکلات را ندارید که در این خصوص کمک گرفتن ازروانشناس خانواده خوب در مرکز مشاوره خانواده خوب در تهران مناسب خواهد بود.