از کنار مشکلات خانوادگی راحت عبور نکنید.... 

شما در مقالات قبلی با تعاریفی آشنا شدید که می توان گفت فقط تئوری ای از مشاور خانواده است. بطور مثال شما وظایف روانشناس خانواده و مشاوره خانواده را مطالعه کرده اید و ما راهکارها و تکنیک های مراکز مشاوره خانواده و با حیطه های تخصصی دکتر مشاور خانواده آشنا شده اید . دانستن این چند اصل شما را به سمت یک انتخاب هوشمند هدایت میکند اما کافی نیست، خوشبختانه امروزه در بهترین مراکز مشاور خانواده بصورت کاملا تخصصی کار میشود یعنی روانشناسی خانواده در زمینه طلاق ، پیمان شکنی، روابط زناشویی ، سلامت جنس زوجین  ، روابط والد کودک و مشکلات خانوادگی و روابط خارج از زناشویی و زمینه های دیگر کار می کنند ، لازم به ذکر است مرکز مشاوره خانواده انتخاب نو در تمامی زمینه های نام برده به صورت تخصصی مشاوره میدهد

 

 

حال توجه کنید از کنار مشکلات راحت رد نشوید خواسته های خود را سرکوب نکنید موضوع بسیار مهمی که گاهی زوج ها با آن مواجه می شوند این است که در زندگی مشترک وقتی که به یک نیاز و یا عقیده ای که طرف مقابلشان با آن مخالف است میرسند  یا از طریق خشم و عصبانیت مخالفتشان را ابراز میکنند و یا خواستهایشان را ندید می گیرند اما این رفتارها پیامدهای خوبی نداشته و راه حل های مناسبی نیست وقتی خشم و عصبانیت را انتخاب میکنید در این حالت طرف مقابل هم مقاومت و گارد گرفته و هم ممکن است خودش هم همین راه را انتخاب کند که قطعا باعث میشود گره مشکلات بزرگ و بزرگتر شود حال نادیده گرفتن خواسته ها به مرور زمان باعث میشود شما نسبت به روابطتان دلسرد شوید به این روش پاک کردن صورت مسئله می گویند و یا فرار از موقعیت اما شما با مراجعه به یک مشاور خانواده خوب می توانید راهکارها و تکنیک های مناسب برای مهارت های زندگی را آموزش ببینید.

 

همسرم حرف مرا نمی فهمد ...
همسرم مرا درک نمی کند....
همسرم نیازهای مرا نادیده میگیرد...
ما در زندگی به بن بست رسیده ایم...

بسیاری از این جملات را از زوج های جوان میشنویم بله زوج های جوانی که به تازگی ازدواج کرده اند زیرا ما در ایران بین یک دنیای مدرن و سنتی قرار گرفته ایم که با تعصبات سنتی رفتار میکنیم اما انتخاب های مدرن داریم . زوج های جوان در پی پیدا کردن ریشه مشکلات نیستند زیرا کار آسانی نیست علاوه بر آن ما از مشکلات فردی خود آگاه نیستیم و همیشه انگشت اتهام را به سمت دیگران میگیریم . گاهی نیاز است مشکلات را از نگاه نفر سوم بنگریم .حال این کار مستلزم آن است که شما بتوانید تفاوت های همدیگر را بشناسید این مسئله را با مثالی برای شما عزیزان توضیح خواهم داد توجه کنید شما حتی در ابراز احساسات و بروز عشق هم ممکن است متفاوت باشید توجه از نگاه زنان یعنی زمانی را در تمام هیاهوی کار و مشغله ی فکری به آن اختصاص دهید بدون نگاه کردن به فوتبال یا برنامه های دیگر چشم در چشم همسرتان به او بفهمانید که او را می فهمید و درک میکنید.

و به عنوان یک زن وقتی همسرتان در حال انجام کار دیگری است از او توقع نداشته باشید که به حرف های جدی شما گوش دهد زیرا این یک توقع خارج از توانایی مردان است . 

هیچ چیز به اندازه ی اولویت قائل شدن برای همسرتان لذت بخش نیست چه زنان چه مردان نیازمند توجه و قدردانی هستند در هر سنی هم که باشید عشق ورزی به همسرتان را به تعویق نیندازید. وقت هایی را فقط و فقط برای خودتان قائل شوید و نگذارید بودن فرزند ، کار احساساتان را روز به روز کمرنگ تر کند و باعث شود روزمرگی زندگی عشق بین زوجین را کمرنگ تر کند این کمرنگ شدن و عادی شدن را خودتان می توانید مدیریت کنید . پیشگیری را درهر حیطه  از مشکل جدی بگیرید و راهکارهای مشاوران را برای تحکیم خانواده انجام دهید بی شک انتخاب های معقول تری را می توانید اتخاذ کنید. 

اعتماد از دست رفته ی بین زوجین از عواقب پیمان شکنی است

گاهی مسائل به قدری بغرنج میشود که مشاوران علارقم میل باطنی تنها راه را طلاق میدانند و گسستن یک زندگی چه از نظر جامع شناسی چه روانشناسی به هیچ عنوان خوش آیند نیست . طلاق به همراه خود افسردگی ، مشکلات رفتاری و پرخاشگری کودکان ، مشکلات و نا امنی زنان در جامعه و ... در پی خواهد داشت و حتی آسیب های پیش آمده در روابط قبلی در روابط جدیدی که شروع میکنید تاثیر میگذارد پس قبل بغرنج شدن اوضاع مشکلات را حل کنید و از مشاوران کمک بخواهید.

یکی از عوامل و کلیدهای طلاق کشور ما نارضایتی های جنسی است که جوانان درگیر آن هستند که ما باید آموزش ها را هم برای زنان و هم مردان داشته باشیم باید آگاهی از نیازهای جنسی مخالف و نیازهای خودتان را بشناسید ، آموزش های شناخت دنیای جنس مخالف را از کودکی شروع کنیم تا افراد در  هر سنی بتوانند متناسب با رشدشان مسائل را هضم کنند.

 

ما در زمینه های تخصصی درمان و مشاوره خانواده می توانیم ادعا کنیم از بهترین مراکز مشاوره خانواده در تهران و بهترین مشاوران خانواده را در انتخاب نو داریم . زیرا ما تمام حیطه های خانواده را به صورت جدا جدا بررسی خواهیم کردو علاوه بر آن به صورت team working  درمان را انجام میدهند و دکتر روانشناس خانواده کارگاه های مورد نیاز شما را معرفی خواهد کرد به طور مثال در حیطه ی خانواده کارگاه های در حال برگزاری کلینیک مشاوره انتخاب نو  :

مهارت های زندگی ، بنیان تحکیم خانواده ، سلامت جنسی زوجین  ، بررسی خیانت زناشویی و پیمان شکنی ،مشکلات ارتباطی زوجین  ، حمایت های اجتماعی در دوره ی بارداری و پس از زایمان ، اختلالات جنسی ، آسیب شناسی جنسی در خانواده .