دکتر مشاوره خانواده در مرکز مشاوره خانواده در شهر تهران  می تواند برای رفع مشکلات خانوادگی مانند اختلافات بین خواهر و برادر و همچنین  همسر و یا والدین و فرزندان مفید باشد. روانشناس خانواده به سمت یک نتیجه ی نهایی پایدار تلاش می کند و به صورت هدف گرا عمل می کند. مشاور خانواده در کلینیک مشاوره خانواده به دنبال یافتن راه حل دراز مدت برای اختلالات روانی و عاطفی و حل مسائل مربوط به رابطه در درون خانواده می باشد.

 روانشناس خانواده بیان می کند خانواده به عنوان کوچک ترین واحدی از جامعه است و هر یک از افراد خانواده در تعامل با یکدیگرند. روانشناسی خانواده یک حوزه ی پیچیده است زیرا که چشم اندازهای وسیعی در مورد تاثیر چندگانه روابط و چگونگی شکل گیری و پایداری روابط در طول زمان در زوجین و والدین و خانواده را مورد مطالعه قرار میدهد.

مشاور خانواده همچنین   وجود اختلافات در هر خانواده ای را طبیعی می داند و  بیان می کند که  هیچ خانواده ای بدون این اختلافات نیست و ممکن است که افراد شناخت کافی از دلایل این اختلافات و راه حل های لازم برای برطرف کردن این اختلافات نداشته باشند و  در واقع هدف از مشاوره خانواده  پیدا کردن منشا این اختلافات و  اشنا کردن هر یک از افراد خانواده با دلایل به وجود امدن اختلافات خانوادگی و ارائه راه حل های مناسب برای کاهش دادن و حل کردن مشکلات پیش امده در خانواده هایی که به مراکز مشاوره خانواده مراجعه میکنند  می باشد.

به عبارتی مشاور خانواده  در کلینیک مشاوره خانواده با افراد  صحبت کرده تا به ان ها در درک مسائل خودشان  کمک کند و هنگامی که مسائل اصلی شناسایی و مورد بررسی قرار گرفت دکتر مشاوره خانواده به افراد خانواده کمک میکند که راهبرد های لازم را بیاموزندو ان ها را به کار ببرند.

در کلینیک مشاوره ازدواج  در تهران می توان به مشاوره قبل از ازدواج توسط دکتر مشاور ازدواج پرداخت. در مشاوره پیش از ازدواج  دکتر مشاور ازدواج به مشاوره فردی و زوجی می پردازد . افراد میتوانند قبل از ازدواج برای شناخت بهتر خود و برای شناخت بهتر از همسر خود و بررسی امادگی زوجین و همچنین بررسی همسان بودن عواملی مثل  سن و طبقه اقتصادی و تفاوت های فرهنگی بین زوجین و اتخاذ  تصمیم عاقلانه تر در امر ازدواج  و همچنین برای شناخت میزان مهارت های زندگی کنترل تکانه و پرخاشگری تحمل استرس و همچنین میزان رابطه ی بین فردی و عوامل موثر دیگر در رابطه ی زوجین به  روانشناس ازدواج در مرکز مشاوره ازدواج مراجعه کنند.

دکتر مشاوره ازدواج  در مرکز مشاوره ازدواج  به  حل اختلافات زوجین و همچنین  بهبود مشکلاتی مانند استرس و  سوءتفاهم  و نا امیدی و رنجیدن بین  زوجین  تلاش می کند.

دکتر مشاوره ازدواج  همچنین بیان می کند که گوش دادن منفعلانه و همدلی و احترام و فاکتور های دیگر بین زوجین می تواند به رابطه ی بین زوجین موثر باشد.