مشاوره خانواده در کلینیک روانشناسی و مشاوره انتخاب نو به والدین، زوجین و فرزندان و اعضای دیگر خانواده  در فرآیند درمان فرصت مناسب برای حل اختلافات به ارمغان می آورد. سیستم خانواده دارای ساختار و الگوهای ارتباطی خود است که می تواند بر سبک والدین، شخصیت ها و سایر عوامل تاثیر گذار باشد.طبق نظر مشاور روانشناس  هر فرد محصولی از محیطی است که در آن رشد کرده است. خانواده نقش مهمی در رشد روانی، جسمی و معنوی افراد دارد، زیرا هر فردی در سیستم خانواده به یکدیگر تاثیر می گذارد. برای مثال، بیماری یک فرد می تواند زندگی و تعاملات دیگر اعضای خانواده را تغییر دهد. مشاور خانواده توسط روانشناس مشاور در مواردی مثل حل مشکلات و تغییرات مهم در زندگی زوجین مانند طلاق و تعیین نقش افراد در خانواده و ... سودمند خواهد بود. بسته به نیازهای و اهداف منحصر به فرد خانواده، اعضای خانواده ممکن است در هر جلسه درمان در مرکز مشاوره و روانشناسی شرکت کنند.

 

 

مزایای مشاوره خانواده خوب چیست؟

ارزیابی مسائل زیر در مشاوره روانشناسی می تواند به افرادکمک کند:

درک نحوه عملکرد خانواده ها

شناسایی نقاط قوت و ضعف خانواده

تعیین اهداف و راه حل ها برای حل مشکلات

 بهبود مهارت های ارتباطی

در مرکز مشاوره انتخاب نو توسط دکتر روانشناس اغلب با سایر انواع درمان های روان درمانی همخوانی دارد، به خصوص اگر یک یا چند عضو خانواده از درمان ویژه ای برای افسردگی ، اضطراب ، وسواس دیگر بهره مند شوند. بعضی از برنامه های بهداشت روان که خانواده درمانی ارائه می دهند در صورتی که یکی از عزیزان در معرض اختلال روانی باشد درمان فردی نیز در مرکزمشاوره انجام می شود .

هر کسی که به دنبال روابط خانوادگی سالمتر و نزدیکتر است، میتواند از مشاوره خانواده در کلینیک روانشناسی انتخاب نو بهره بگیرد. روانشناسی خانواده برای درمان طیف گسترده ای از شرایط، از جمله:

مشکلات زناشویی

درگیری والدین و فرزندان

مشکلات بین خواهران و برادران

اثرات بیماری بر خانواده

مطالعات روانشناسی نشان می دهد که  بهترین مشاوره خانواده به ویژه برای بزرگسالان و نوجوانان مبارزه با سوء مصرف مواد، اختلالات خوردن و سایر مسائل عاطفی و رفتاری مهم است.