خوش حالیم که توانسته ایم در راستای اطلاع رسانی و آگاهی به شما عزیزان چه در زمینه ی درمان وسواس و چه در زمینه ی افسردگی همراه شما عزیزان باشیم.
این روزها افراد نسبت به وسواس به یک شناخت و آگاهی نسبی دست پیدا کرده اند وسواس هم جز مشکلاتی است باید توسط یک دکتر خوب برای درمان وسواس اقدام شود.

زیرا رفتار و افکارهای وسواس گونه که در مقاله قبلی به نام بهترین متخصص درمان وسواس توضیح دادیم شناخت و دسته بندی آن بسیار حائز اهمیت است.
طی تحقیقات مرکز تخصصی درمان وسواس و دکتر درمان وسواس بهتر است به صورت حضوری باشد و در صورت صلاح دید دکتر روانشناس وسواس در کنار کار روان درمانی می توان از روانپزشک وسواس هم کمک گرفت زیرا گاهی نیاز است از طریق دارو کمی سطح اضطراب کنترل شود و بعد در کنار آن هم روانشناس و هم می توان از نوروفیدبک استفاده کرد.
اما خوش حالیم که توانسته ایم یکی از بهترین مراکز درمان وسواس باشیم سعی ما بر آن است که بتوانیم در زمینه ی بالینی به صورت تخصصی به کار درمانی بپردازیم.

شما در مرکز درمان وسواس انتخاب نو می توانید به صورت کاملا تخصصی یعنی حتی مشاوران بالینی ما در زمینه های افسردگی ، وسواس ، دوقطبی و اختلالات شخصیت به صورت تخصصی تر کار می کنند .

 

Ocd  یا همان وسواس اختلالی اضطرابی به شمار می رود که به واسطه ی شرطی شدن فکر و احساس و در ادامه عمل شکل می گیرد موضوع قابل اهمیت در پروسه ی درمان این است که شما باید بپذیرید نیاز به تغییر افکار و رفتار دارید و وسواس های مهارت و تکنیک مشکل خود را درمان و یا کنترل کنید.

در غیر این صورت بهترین دکتر برای درمان وسواس هیچ کمکی نمی تواند به شما بکند.

وسواس را می توانیم به چند نوع تقسیم کرد وسواس فکری – وسواس عملی- وسواس فکری عملی

وسواس فکری : همان افکار مزاحم و تکرار شونده ای هستند که در ذهن فرد وجود دارند و در چنین شرایطی افراد تلاش می کنند این افکار را از ذهنشان بیرون کنند که افکار وسواسی را می توان متناسب با فرهنگ در نظر گرفت

به طور مثال در فرهنگ کشور ما احتمالا مسائل و افکار مذهبی بیشتر است

و انواع مختلف آن را در مقالات قبلی عنوان کردیم مثل آسیب به خود و یا دیگران و حتی از مورد غیر بالینی افکار خودکشی هم دیده می شد و افکار جنسی هم در وسواس فکری وجود دارد.

یکی از افکار وسواسی افکار خرافه است به طور مثال اگر اعمال و رفتار خاصی را فرد انجام ندهد اتفاق ناگواری برای او رقم می خورد.  و این افراد اگر در موقعیتی چند مسئله همایند باشند. به صورت خرافی رفتار را پیش می برد مثل فردی که هنگام تصادف یک لباس خاص پوشیده است و دیگر او را نمی پوشد چون فکر می کند باز هم تصادف می کند و یا فردی که در زمان امتحان خودکار خاصی را بر می گزیند.

در افکار عملی : ممکن است همراه افکار وسواسی باشد و یا ممکن است بدون هیچ فکری یک سری رفتارهای عملی را انجام دهد. و این رفتارهای بی پایه و اساس هستند که فرد خودش را موظف به انجام آن می داند.

 

شما عزیزان می توانید بهترین متخصص درمان وسواس را از کلینیک تخصصی مشاوره و روانشناسی انتخاب نو بخواهید .