مشاوره خوب می توان مشاوری را دانست که در مرکز مشاوره خانواده به تمامی نکات مهم در ارتباطات خانوادگی و امنیت سخنان مراجع توجه می کند. یک روانشناس خانواده باید برای مشاوره تلاش به برقراری ارتباط با همه افراد خانواده را بکند. دکتر روانشناس خانواده معمولا به خاطر مطلع بودن از اسرار افراد باید تمرکز زیادی در ارتباط با بقیه افراد خانواده داشته باشد. معمولا افراد تمایلی به حضور خانواده و نزدیکانشان در مرکز مشاوره ندارند اما با مکالمات و متد های روانشناسی که روانشناس خوب خانواده به کار می برد می تواند مراجع را مطمئن کند.

در مرکز روانشناسی خانواده انجام انواع تست های روانشناسی توسط روانسنج امکان پذیر می باشد، انجام تست توسط دکتر روانسنج این امکان را به مشاور خوب خانواده می دهد تا با درک مشکلات بین افراد خانواده ، این مشکلات را ریشه ای مورد برسی قرار دهد و در صدد حل آن براید، روانشناس متخصص خانواده معمولا به دلایل متفاوت نیاز به برقراری ارتباط با همه افراد خانواده دارد تا با اعضا خانواده در درمان اختلالات روانی یکدیگر را یاری نمایند.

مشاور متخصص خانواده معمولا مراجعه به مرکز مشاوره پیش از ازدواج را به خاطر برسی دقیق افراد و این که اختلالات افراد باعث ایجاد مشکلات جدی در زندگی زناشویی نشود، پیشنهاد می کند. در بهترین مرکز مشاوره خانواده افرادی که پس از ازدواج مراجعه می نمایند گاهی مجبور به گذراندن دورانی دور از یکدیگر و حل مشکلات روحی و ذهنی خود زیر نظر متخصص روانشناس خانواده می شوند. گاهی افرادی که به یک کلینیک روانشناسی مراجعه می کنند دچار مشکلاتی همچون خیانت یا عدم تمایل به روابط جنسی شده اند، این مشکلات زیر نظر بهترین مشاوره خانواده می تواند به دکتر سکس تراپیست و مشاور خیانت ارجاع داده شود تا با برسی دقیق و روشهای صحیح حل و بر طرف شود.

خجالت کشیدن در صحبت کردن درباره مسائل خصوصی خانواده برای افراد معمولا مشکل می باشد ، متخصص روانشناس راه های ایجاد تمایل در بقیه افراد خانواده را به فردی که مراجعه نموده به کلینیک مشاوره آموزش می دهد و از این روش فرد می تواند با مراجعه تک نفره نیز به حل مشکلات خانواده کمک نماید. یک متخصص روانشناس خوب خانواده به فرزندان کسانی که برای بحران های خانوادگی مراجعه می نمایند توجه ویژه ای می نماید، کودکان کسانی هستند که بیشترین آسیب ها را در اثر اختلالات خانوادگی می بینند و احتمال تاثیرات و مشکل دار شدن آینده آنها وجود دارد. در این زمانها معمولا مشاور خانواده از از کمک روانشناس کودک بهره می برند. همراهی دکتر مشاور خانواده با دکتر روانشناس کودک در جلسات درمان خانوادگی بسیار با اهمیت است، کسانی که به این موضوع در مراکزمشاوره دقت نمی کنند احتمال این که دچار مشکلات حاد و حتی مشکلات جسمی شوند بسیار زیاد است. کلینیک انتخاب نو با ایجاد فضایی مناسب و همراهی خوب بین مشاوران روانشناس خود این امکان را فراهم آورده اند تا مراجعین خدمات مشاوره خانواده از همراهی دیگر روانشناسان نیز بهره مند شوند.