ازدواج یکی از رخدادهای مهمی است که زن و مرد در کنار یکدیگر زندگی مشترک خود را آغاز می کنند ولی حفظ و تداوم آن به راحتی نخواهد بود و نیازمند تلاش گسترده و داشتن آگاهی است. مردان و زنان برای این که زن و شوهر بی کم و کاستی باشند و بتوانند در جهت رابطه خود تلاش کنند باید برخی از موارد را در زندگی مشترکشان اجرا کنند. البته نا گفته نماند که هر دو طرف باید به یک اندازه تلاش کند و فقط ا یک نفر توقع نداشته باشیم که رابطه را حفظ کند. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که شوهران می توانند در قبال زنانشان انجام دهند. البته افراد باید درباره نیازهای یکدیگر آگاهی پیدا کنند و درباره آن ها به صراحت صحبت کنند و با بیان شفاف و آرام آن ها را ذکر کنند. برخی از کارهایی که مردان می توانند انجام دهند شامل موارد زیر است.

داشتن ارتباط جسمی:

طبق نظر بهترین روانشناس ازدواج زنان ممکن است که فکر کنند که شوهرشان فقط به خاطر رابطه جنسی با آن ها ارتباط برقرار می کند و این نمی تواند حس خوبی را برای زن به همراه داشته باشد به همین دلیل داشتن رابطه جسمی نیز توصیه می شود. ارتباط جسمی برقراری نوازش، لمس ، آغوش و ... است و به این ترتیب زنان می توانند تمایل به رابطه جنسی نیز داشته باشند.

به حرف های همسرتان گوش دهید.

زنان تمایل زیادی به گوش کردن دارند و برای آن ها این موضوع بسیار اهمیت دارد و بهترین کاری که شوهر می تواند برای همسرش انجام دهد این است که مشغول کار دیگری نباشد و به حرف های همسرش با دقت گوش کند و از نظر زبان بدنی نیز به او نشان دهد. زمانی که مردان به حرف های زنانشان گوش ندهند، مشکلاتی ایجاد خواهد شد. هدف زنان از صحبت کردن دریافت راه حل و یا توصیه برای مشکلاتشان نیست بلکه فقط می خواهند که همسرشان آن ها را درک کند و همدلی را منتقل کند. مردان معمولا به دنبال این هستند که سریع راه حلی برای مشکل پیش آمده ارائه دهند و حتی اجازه ندهند که طرف مقابل حرفش را کامل بیان کند اما مفید ترین کار این است که با دقت به حرف هایش گوش دهید و همدلی خود را نشان دهید.

قدر دانی کردن:

یکی از موارد مهم دیگری که زنان به آن نیاز دارند شنیدن تشکر و قدردانی است. زن ها نیاز دارند که از زبان همسرشان حرف های مثبتی بشنوند و و برای آن ها بسیار مهم است که همرشان از آن ها تعریف کند و حرف های خوبی بزند و ابراز علاقه کند و همچنین برای کارهایی که انجام می دهد قدردانی بشنود. به همین دلیل بیان کلمات مثبت می تواند در حال همسرتان بسیار تاثیر گذار باشد.

گارد نگیرید.

طبق نظر مشاوران خانواده یکی از کارهای مهم دیگری که باید توجه شود این است که مردان در مواجه شدن رابطه با چلش به دنبال مقصر نباشند و تقصر ها را سر دیگری نیندازند و هرگز گارد نگیرند. چون جز بدتر کردن وضعیت چیزی را به همراه نخواهد داشت. پس زوجین باید از هر گونه سرزنش، ملامت، حالت دفاعی گرفتن، مقصر جلوه دادن و ... دوری کنند.

عشق و محبت:

همانطور که اشاره کردیم زنان به شنیدن حرف های عاشقانه و ابراز علاقه از سوی شوهرشان نیاز دارند. اما گاهی اوقات ایجاد تنوع و نشان دادن عشق به صورت عملی نیز می تواند بسیار زیبا باشد. 

کنترل نکنید.

هیچ کدام از زن و شوهر نباید بعد از ازدواج هویت خود را کنار بگذارد و چنین چیزی هم نباید خواسته شود. و به همین دلیل سعی نکنید که بعد از ازدواج زنتان را کنترل کنید و می تواند مستقل فکر کند و پس از سلطه جو بودن دوری کنید زیرا که نمی تواند رابطه خوبی را برای شما رقم بزند.

به احساساتش احترام بگذارید.

سعی نکنید که همسرتان را متقاعد کنید که احساس هایش منطقی نیستند پس بی ارزش اند ولی سعی کنید که به احساستش احترام بگذارید. هر چند که ممکن است نسبت به همسرتان موافق نباشید و این کاملا طبیعی است.

گذراندن وقت در کنار یکدیگر:

سعی کنید که هر هفته روزی را برای فقط خود و همسرتان در نظر بگیرید و از بودن در کنار هم لذت ببرید و فعالیت هایی که می تواند حالتان را خوب کند و هر دو آن ها را دوست دارید انجام دهید. گذراندن اوقات خوش با یکدیگر و دور کردن دغدغه ها می تواند انرژی زیادی به شما بدهد و حالتان را خوب کند و همچنین رابطه تان را رضایت بخش نماید.

مواردی که گفتیم از نکاتی بود که شوهران می توانند در رابطه خود با همسرشان آن ها را انجام دهند و رابطه آن ها لذت بخش تر خواهد بود و استحکام بیشتری خواهد داشت. اما همانطور که گفتیم تلاش یک طرفه بی نتیجه خواهد بود و هر دو طرفین باید برای ایجاد لذت و رضایت در رابطه تلاش کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوران در ارتباط باشید.