طبق نظر روانشناس طلاق ، طلاق به عنوان آخرین راه حل مشکلات زناشویی تلقی می شود و انتخاب بد به جای بدتر است . حدود نیمی از افرادی که بدون تلاش برای حفظ زندگی اقدام به طلاق می کنند ، پس از مدتی ابراز پشیمانی و اقرار به اشتباه می کنند به همین دلیل مشاوره قبل از طلاق در مرکز مشاوره طلاق انتخاب نو توسط مشاور طلاق سودمند خواهد بود و از بسیاری پشیمانی ها جلوگیری خواهد کرد.

 

مشاور روانشناس عواملی که باعث افزایش ریسک طلاق می شوند را معرفی می کند.

طبق نظر مشاور روانشناس انتخاب نو روانشناسی طلاق یک سری عوامل و حالاتی هستند که باعث افزایش ریسک طلاق می شوند. بیشتر موارد طلاق در روابطی اتفاق می افتد که چند مورد از موارد زیر باشد :

سن پایین زوجین : احتمال طلاق در ازدواج سنین پایین کمتر از 20 سال بیش از ازدواج پس از 20 سالگی است.

تحصیلات پایین : در کل ، هر چه آگاهی و دانش زوجین بیشتر باشد ، احتمال طلاق کمتر خواهد بود.

درآمد پایین : زوجین برای این که بتوانند زندگی خوب و خوشی داشته باشند حتما بایستی یک حداقل امکانات مالی در حد نزدیک به متوسطی باشد زیرا که وجود مشکلات مالی احتمال طلاق را افزایش می دهد.

عدم اعتقاد مذهبی یا اختلاف فرهنگی : افرادی که دارای تعلق مذهبی و نزدیک به هم هستند باعث بیشتر و قوی تر بودن تعهد و التزام می شود.

سابقه طلاق پدر و مادر : اگر پدر و مادر یکی از زوجین خصوصا در سنین کودکی طلاق گرفته باشند احتمال طلاق وجود دارد مگر این که صدمات ناشی از طلاق پدر و مادر خود را قبل از ازدواج با مشاوره در کلینیک مشاوره رفع کرده باشد.

اعتماد به نفس و حرمت نفس پایین : اصولا ارتباط با افراد دارای حرمت نفس و اعتماد به نفس پایین ، بسیار شکننده خواهد بود که خوشبختانه می توان با آگاهی و شناخت رفتار درمانی آن را افزایش داد.

طبق نظر مشاور طلاق در مرکز روانشناسی اگر یک یا چند مورد فوق درباره شما صدق می کند بایستی مراقبت و تلاش بیشتری برای بهبود زندگی مشترک خود داشته باشید کمک گرفتن از یک دکتر روانشناس برای ارتقا روابط زوجین موثر است.

 


 


علایم زندگی زناشویی ناسالم چیست ؟

طلاق یک روند واقعه ی تدریجی است و به طور ناگهانی رخ نمی دهد. به همین دلیل مشاوره قبل طلاق در کلینیک مشاوره طلاق انتخاب نو برای شناسایی علایم و نشانه های هشدار دهنده و کمک به زوجین سودمند خواهد بود.

اکثر افراد در مواقع مشاجرات جدی و تحت استرس  شدید ممکن است به فکر طلاق بیفتند که مسئله ای نسبتا طبیعی می باشد ولی اگر بدون مشکل جدی و خاصی به فکر طلاق می افتید و با خود می گویید که چقدر خوب می شد تنها بودید باید به فکر چاره باشید و از خدمات مشاوره پیش از طلاق در مرکز روانشناسی طلاق  استفاده کنید . اگر که مواقع و زمان های خوش و مثبت ، کمتر از مواقع منفی و ناراحتی باشد باعث آسیب به رابطه زوجین می شود . مشاجره های غیر سازنده و مخرب باعث می شود که کار زوجین به طلاق بکشد و ممکن است به صورت طلاق عاطفی نیز باشد. ناخواسته دائما به دنبال انتقاد ، سرزنش ، تحقیر ، دست انداختن ، پیدا کردن اشتباه طرف مقابل و مقصر دانستن یکدیگر و بدبین شدن می تواند زندگی زناشویی را دچار بحران کند . همچنین اگر زوجین اکثر مواقعی که با هم هستند اما چیزی برای گفتن ندارند و یا رغبتی برای آن وجود ندارد از علائم زندگی زناشویی ناسالم می باشد. بی تفاوت شدن نسبت به یکدیگر و کاهش روابط جنسی و شکستن حرمت خبر از زندگی زناشویی ناسالم می دهد.

زندگی زناشویی ناسالم منجر به طلاق می شود و احتمال آن را افزایش می دهد اما مشاوره طلاق در مرکز مشاوره طلاق در تهران  می تواند به شما راه حل هایی ارائه دهد تا با اجرای روش های مفید برای داشتن زندگی زناشویی سالم فرصتی دوباره به رابطه خود بدهید. زیرا که ممکن است احساس کنید که چندین سال از بهترین سال های زندگیتان هدر رفته روانشناس در مرکز مشاوره به شما کمک می کند تا بر روی اعتماد به نفس و حرمت نفس خود ، کار کنید و خودتان را تغییر دهید. و شما کمک می کند که در رابطه خود آگاهی کامل از روابط جنسی صحیح و درست به دست بیاورید.

متخصص روانشناس کلینیک روانشناسی بیان می کند که حتی در مواردی که طلاق تقریبا اجتناب ناپذیر است مثل خیانت آشکار شده، اعتیاد ، بیماری های روانی جدی ، ضرب و شتم و خشونت  باز هم ممکن است جای امیدی باشد . حتی اگر تلاش  با شکست رو به رو شد و نتوانستید زندگی مشترک خود را نجات دهید ، نتایج بسیار خوبی به دست خواهید آورد : (1)زیرا که بعدا خود را سرزنش نخواهید کرد . (2) کاستی ها و نواقص خود را یافته و آن ها را برطرف نموده اید . (3) در زندگی پس از طلاق موفق تر خواهید بود . (4) اگر ازدواج مجددی داشته باشید احتمال موفقیتتان در آن بیشتر خواهد بود.