مرکز مشاوره برای درمان انواع اختلالات روحی و روانی استفاده از روانشناس ، اختلالی که فرد دچار آن است را پیشنهاد می کند. برای درمان اختلالات جنسی در مراکز مشاوره از دکتر سکس تراپی استفاده می شود. روابط جنسی یکی از اصلی ترین پایه های روابط بین زوجین را تشکیل می دهد و مشکلاتی در آن می تواند منجر به آسیب های جدی در زندگی زناشویی شود. در کلینیک روانشناسی بررسی روابط جنسی صحیح و مناسب یکی از برنامه های درمانی مشاور خانواده و مشاور ازدواج می باشد.

مشکلات جنسی و اختلالات جنسی از موارد بسیار تخصصی می باشد که حتما باید توسط یک سکس تراپیست برسی شود. دارو هایی که تحت عنوان درمان مشکلات جنسی ارائه می شود معمولا نه تنها کاربردی ندارد بلکه اثرات جبران ناپذیری ممکن است برای افراد داشته باشد. مشاور سکس تراپی به برسی علائم جسمی و روانی افرادی که برای حل مشکلات جنسی مراجعه می کنند می پردازند. روند درمانی در مرکز مشاوره سکس تراپی انتخاب نو را می توان با مصاحبه آغاز نمود. در جلسه مشاوره یک سکس تراپیست خوب تلاش می کند تا با ایجاد آرامش و احساس امنیت افراد مشکلات خود را بیان کنند و از صحبت درباره مشکل خود احساس خجالت و تحقیر شدن نگیرند.

در جلسات مشاوره ، دکتر سکس تراپیست روابط جنسی افراد و تمایلات آنها را مورد برسی قرار می دهد و افراد در این مصاحبه می توانند به بخشی که در آن مشکل عمده دارند پی ببرند پس از انجام مشاوره ، مشاور سکس تراپی خوب امکان دارد مشکل جنسی فرد را تحت تاثیر عوامل فیزیکی بداند و فرد را به انجام آزمایشات مختلف تشویق می نماد. دارو درمانی تخصصی برای حل مشکل کسانی که از مشکلات جنسی با عوامل جسمی رنج می برد بسیار ضروری می باشد.


پس از آن که اختلال فرد تشخیص داده شد مشاور روانشناس به درمان تخصصی آن می پردازد از نمونه مشکلاتی که تحت عوامل روانی برای افراد امکان دارد به وجود آید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سردی در روابط جنسی ، تمایل به خود ارضائی مفرد ، مشکلاتی در نعوظ ، تمایل به روابط جنسی نا متعارف و...

تماشای فیلم های جنسی یکی از مهمترین دلایل سردی روابط جنسی بین زوجین از نظر بهترین مشاور سکس تراپی می باشد ، زوجینی که به دیدن این فیلم ها می پردازند با توقعات غیر واقعی از شرک جنسی خود باعث فشار روانی و سردی در روابط خود می گردند.

در بهترین مرکز مشاوره سکس تراپی همچون کلینیک روانشناسی انتخاب نو هم از مشاور خانم و هم مشاور آقا برای ارائه خدمات روانشناسی استفاده می کند زیرا امکان دارد مراجعین نتوانند به راحتی درباره مشکلات جنسی خود با مشاور غیر هم جنس صحبت نماید.