مردان زیادی هستند که بدون این که نظر مشخصی در مورد خصوصیاتی که می خواهند یک زن داشته باشد، وارد رابطه می شوند و بعد مایوس و متحیر می مانند که چرا روابطشام موفق نیست. ولی افراد باید ویژگی ها و خصوصیاتی که می خواهند طرف مقابل داشته باشد را باید بشناسند و در واقع مشاوره خانواده معیار ها و ملاک ها را مهم تلقی می کند و بر این تاکید دارد که افراد باید بر اساس همین معیار ها و ملاک ها به دنبال رابطه ای مناسب باشند. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که به شما در یافتن همسر ایده التان کمک خواهد کرد. 

خوب حرف بزنید و خوب رفتار کنید. 

بیشتر مردان در مورد چیزهایی صحبت می کنند که مورد علاقه ی خودشان است و تنها در مورد موضوعاتی مطلب می خوانند که ارتباط مستقیمی با کار یا سررمی شان داشته باشد. سعی کنید در مورد موضوعاتی حرغ بزنید که مرد علاقه زنان یز هست. 

اعتماد به نفستان را افزایش دهید. 

روانشناسان مراکز مشاوره کشف کرده اند که بخش عمده ای از جذابیتتا مربوط به اعتماد به نفستان است. هر چه ظاهرتان اعتماد به نفس بیشتری را نشان بدهد، برای کسانی که با شما آشنا می شوند جذاب تر به نظر خواهید آمد. خود باوری شما بر اساس اعتماد به نفی شماست . خود باوری تان هم به این صورت تعریف می شود که تا چه اندازه خودتان را دوست دارید. هر چه بیشتر به خودتان علاقه داشته و به خود احترام بگذارید ، خود را فردی با ارزش تر و ارزنده تر به حساب می آورید و خود باوری تان بالا تر و اعتماد به نفستان در برخورد با دیگران بیشتر است. خود باوری شما هسته ی اصلی شخصیت تان است . میزان خود باوری تان و این که چقدر خودتان را دوست دارید تعیین می کند که چقدر دیگران را دوست دارید و آن ها هم در مقابل چقدر شما را دوست خواهند داشت. هر چه بیشتر خود را دوست داشته باشید احساس بهتری خواهید داشت و در هر کاری که انجام بدهید عملکرد بهتری خواهید داشت. هر چه هم بهتر عمل کنید بیشتر خودتان را دوست خواهید داشت هر چه برای شما واضح تر باشد که دقیقا چه می خواهید و هر چه مطمئن تر باشید که با زنی مناسب در زمان مناسب آشنا خواهبد شد به خودتان احترام بیشتری خواهید گذاشت و احساس بهتری پیدا خواهید کرد. 

برای زندگی تان هدف داشته باشید.

در تمام زمینه های زندگی برای خود هدف تعیین کنید . بر اساس مطالعات مشاوره قبل از ازدواج برای امور مالی، شغل و کار، سلامتی و رشد شخصی، و به ویژه رابطه تان هدف تعیین کنید. تصمیم بگیرید که دقیقا چه می خواهید داشته باشید و می خواهید چه کاری انجام دهید. 

خوب گوش دادن را یاد بگیرید.

از قوی ترین مهارت ها که می توانید در خود ایجاد کنید همین مورد است. بیشتر مردان شنونده های خیلی بدی هستند و به ویژه وقتی که با زنان صحبت می کنند، زن ها نیاز نا خودآگاه عمیقی دارند تا افکارشان را برای مرد زندگی شان بیان کنند . زنی که با اشتیاق به حرفش گوش می دهید تا اندازه ای زیاد عاشقتان شده است. وقتی به حرفش گوش می دهید خودباوری و احساس ارزش فردی اش بالا می رود و احساس خاص بودن و مهم بودن می کند. و وجودشان سرشار از احساس خوب می شود. پس با توجه  به مطالعات مشاوره خانواده کامل به حرفش گوش دهید و در حرف هایش نپرید و با آرامش و سکوت گوش دهید. برای روشن شدن مطلب سوال کنید و هر چیزی را که فرد مقابل گفته با عبارات و جملات خودتان دوباره تکرار کنید و حرف هایش را بازتاب دهید. توجه کامل به طرف مقابل بهترین شکل تحویل گرفتن دیگران است و هر چه بیشتر و بهتر گوش کنید بیشتر دوستتان خواهند داشت و بیشتر با شما می خواهد که حرف بزند. 

برای با او بودن زمان بگذارید. 

مشاوره قبل از ازدواج نشان می دهد که رابطه ی شما با او تا حد زیادی تابعی از مدت زمانی است که در آن رابطه سرمایه گذاری می کنید. در واقع می توانید با سرمایه گذاری زمان بیشتر در یک رابطه باعث بالا رفتن ارزش آن رابطه شوید. بدون سامان دادن به زندگی تان به گونه ای که تا حد امکان زمان زیادی را با او بگذرانید نمی توان کسی را شناخت . باید هر روز در ایجاد زمان هایی برای با او بودن خلاقیت داشته باشید . یکی از قوانین بزرگ در روابط ای است که وقتی کدر پایان روز به هم می رسید زمانی را صرف گفت و گو درباره ی موضوعاتی بکنید که ارتباطی به شغل و کارتان ندارد. اگر که هر موقع همدیگر را می بینید به حرف هایی در زمینه کار و شغلتان بپردلزید آن راطه لطمه خواهد خور. هدف از این صحبت ها ایجاد ارتباط با کیفیت با همسرتان است . 

همان طور که می بینید رعایت کردن موارد و اصولی می تواند به شما در حفظ ارتباط با طرف مقابل کمک کند و باعث شود که بهتر بتوانید ارتباط بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مراکز مشاوره در ارتباط باشید.