مشاورین ازدواج در کلینیک روانشناسی ازدواج چگونه به مشکلات زوجین رسیدگی می کنند؟ 

مشاورین ازدواج در کلینیک روانشناسی وظیفه بازسازی بخش های از بین رفته در روابط زوجین را بر عهده گرفته اند. در مراکز مشاوره ازدواج بسیاری از افرادی مراجعه می کنند که برای مدت زیادی به حل مشکلات خود نپرداخته اند و این مشکلات تبدیل به مشکلات جدی برای افراد گشته است. این افراد گاهی حتی برای مشاوره طلاق مراجعه می کنند بی آن که بدانند مشکلات زندگی آنها با مراجعه به موقع به مرکز مشاوره و کمک گرفتن از یک روانشناس ازدواج قابل حل می باشد.

مشاور ازدواج در جلسه های مشاوره با افراد به صورت تکی و دو نفره تلاش می کند تا افراد به بیان مشکلات خود بپردازند. گاهی مشاور روانشناس متوجه می شود هیچ یک از زوجین از نیاز طرف مقابل به شکل صحیح مطلع نیست و این افراد نتوانسته اند به شیوه گفتگوی موثر در زندگی خود دست یابند. تخلیه افکار و بیان احساسات به افراد کمک می کند تا مشکلات اصلی خود در زندگی را بیابند و مشاور روانشناس به آنها کمک می کند تا شاخ و برگ اضافه مسائل را از بین بده و توجه خود را به مسائل جدی معطوف نمایند.

دکتر مشاور ازدواج از راه های مختلفی به افراد کمک می کند تا بتوانند راه گفتگو با یکدیگر را در مرکز مشاوره ازدواج بیابند و آموزش ببینند. یکی از مهمترین شیوه هایی که بهترین مشاور ازدواج برای این کار استفاده می کند این است که از زوجین می خواهند تا به صورت جداگانه نیاز ها و توقعات خود را از طرف مقابل و همچنین از زندگی مشترک بیان کنند. نوشتن از نظر بهترین روانشناس ازدواج در کلینیک روانشناسی ازدواج انتخاب نو به سامان دهی افکار در افراد کمک می کند و افراد می توانند با این روش متوجه شوند دقیقا نیاز به چه چیزی در زندگی مشترک دارند.

مشاورین ازدواج در کلینیک روانشناسی ازدواج چگونه به مشکلات زوجین رسیدگی می کنند؟


در بهترین مراکز مشاوره تهران نه تنها افراد می توانند راه های بیان صحیح خواسته هایشان را فراگیرند بلکه متخصص مشاور ازدواج در طی جلسات درمان تفاوت بین خواسته های منطقی و قابل انجام را با رویاها و زندگی آرمانی که همه افراد معمولا برای خود تصور کرده اند بیان می کند. بر طبق نظر متخصص روانشناس بسیاری از درگیری های زوجین خواسته های غیر واقعی و کمال طلبانه ای است که افراد صرفا آن را یاد گرفته اند و تنها در کتابها و یا فیلم ها دیده اند بی آن که بدانند زندگی واقعی هرگز نمی تواند به راحتی فیلم ها باشد.

درک مشکلات طرفین و نیاز به فضای شخصی افراد یکی از مهمترین چیزهایی می باشد که بهترین مشاورین ازدواج به افراد گوشزد می کنند. افراد باید بدانند داشتن یک رابطه گرم صمیمی به معنی نادیده گرفتن نیازهای شخصی و موقعیت های خصوصی نمی باشد و همه زوجین باید یک فضای خصوصی و زمانی برای خودکاوی برای خود در اختیار داشته باشند.