مشاور خانواده در یک مرکز روانشناسی انتخاب نو  یکی از بهترین راه هایی است که افراد می توانند برای حل مشکلات خود انتخاب کنند. بسیاری از کسانی که با یکدیگر در زندگی مشترک مشکلات زیادی دارند و از عدم درک احساسات یکدیگر رنج می برند با مراجعه به روانشناس خانواده می توانند راه حل مشکلات خود را بیابند. یکی از کارهای یک مشاور خانواده خوب برسی تمامی افراد خانواده است. بهترین روانشناس خانواده ، روانشناسی است که به جایگاه تمامی افراد خانواده توجه می کند و شرایط زندگی آنها را مورد برسی قرار می دهد. در جلسات روانشناسی افرادی که برای مشاوره خانواده مراجعه می کنند در حین حل مشکلات خود شیوه های صحیح کنترل خود در شرایط مختلف را آموزش می بینند. یادگیری این که افراد بتوانند در زمان ترس یا خشم یا... واکنش مناسب نشان دهند بسیار با اهمیت می باشد.

متخصص روانشناس خانواده در زمینه های زوج درمانی ، خانواده درمانی ، مشاوره طلاق ، مشاوره شغلی و.... فعالیت می کنند. کمک گرفتن از یک روانشناس خانواده خوب بهترین انتخابی است که افراد می توانند زندگی انجام دهند. مراجعه به مرکزمشاوره خانواده را می توان همانند بیمه کردن دانست ، در این روش افراد افکار خود را بیمه می کنند و با کمک مشاور خوب می توانند تمامی تصمیمات خود را از نظر تخصصی مورد برسی قرار دهند.

در بسیاری از خانواده ها بعضی از افراد دچار اخلالات روانی پنهانی هستند که در زمان مناسب تشخیص داده نشده و درمان نشده باقی مانده است، این افراد معمولا با دیگر اعضا خانواده دچار مشکلاتی هستند و نمی توانند خود را با شرایط خانواده هماهنگ کنند. مشاورخانواده با تشخیص ای اختلالات روانی می تواند جلساتی را در جهت درمان فرد برگزار نماید و از این طریق به حل بحران های خانواده کمک کند.

برای انسجام روابط در یک خانواده نیاز به صحبت کردن با یکدیگر و بیان احساساتی که در زمان های مختلف تجربه می نمایند، دارند. در بهترین کلینیک های روانشناسی خانوادهاین فضا توسط مشاور روانشناس خانواده ایجاد می شود و افراد با کنترل روانشناس می توانند با یکدیگر مکالمه مناسبی داشته باشند.

در بسیاری از خانواده ها افراد برای بیان مشکلات خانوادگی و مالی به فرزندان خود دچار مشکل هستند و نمی دانند مسائل باید چگونه برای آنها مطرح شود تا دچار آسیب های روانی نگردند، بهترین متخصص مشاور با آموزشهای کلامی و حتی حضور به موقع در کنار خانواده ها می تواند به افراد کمک کند تا رفتار مناسب را از خود نشان دهند و کودکان را به گونه مناسب مطلع کنند. استفاده از دکتر مشاور خانواده این مزیت را دارد که خانواده ها به محض آن که کودکان خود را در حال آسیب دیدن در اثر مشکلات ببینند می توانند با واکنش مناسب از آن جلوگیری کنند.

دکتر روانشناس خانواده اگر فرزندان خانواده را در شرایط بحرانی ببینند بلافاصله کودکان را به مشاور کودک ارجاع می دهد تا در پروژه درمانی خانواده را همراهی کنند که این خود یکی دیگر از محسنات استفاده از یک کلینیک روانشناسی خوب می باشد . زیرا در کلینیک های روانشناسی مشاوران مختلفی در دسترس هستند که اگر متخصص خانواده نیاز به کمک گرفتن از آنها داشته باشد می تواند با آنها همکاری کند.