پرخاشگری در یک خانواده به دلایل گوناگون اتفاق می افتد که روانشناس خانواده عامل اصلی آن را استرس می دانند. در طی بررسی خانواده هایی که به دلیل پرخاشگری به مرکز مشاوره انتخاب نو مراجعه می کنند بسیاری از افرادی که توانایی کنترل خشم خود را ندارند به دیگر اعضا خانواده در شرایط دشوار آسیب می زنند. خانواده می تواند با کمک مشاور خانواده به درمان پرخاشگری اعضا خانواده در کلینیک روانشناسی کمک کند.

از نظر بهترین روانشناس در کلینیک روانشناسی انتخاب نو خشم به شکل های گوناگون بروز می کند. گاهی فرد خود حتی از دلیل بروز خشم در خود آگاهی کامل ندارد و تنها احساس کسالت و بی حوصلگی می نماید. نوعی از خشم که فراگیرنامیده می شود معمولا به خاطر شرایط نامناسب و فشار مشکلات ایجاد می گردد و این نوع خشم برای درمان نیاز به استمرار برای شرکت در جلسات مشاوره نزد یک دکتر روانشناس در مرکز مشاوره دارد. نوعی دیگر از خشم که به خشم تهاجمی معروف است حالتی از خشونت می باشد که فرد توانایی کنترل آن را ندارد و با وجود آن که از علت دقیق آن آگاه نیست ممکن است به برخورد فیزیکی بی انجامد و به اطرافیان آسیب بزند.


کنترل و درمان خشم در مرکز مشاوره انتخاب نو به چه صورتی است ؟

بهترین روانشناس مشاوره خشم را برای یک زندگی طبیعی امری عادی می داند به شرط آن که فرد بتوانند با مدیریت صحیح آن از حالت آسیب زای آن جلوگیری کند. متخصص مشاور برای کنترل خشم تمرینات مختلفی را برای مراجع خود درکلینیک روانشناسی ایجاد می کند که فرد با مشارکت و انجام آن قادر خواهد بود خشمخود را کنترل نماید. انجام تمرینات روانشناس در درمان بیماری نکته بسیار با اهمیتی می باشد زیرا افراد نمی توانند صرفا به خاطر مراجعه به یک مرکز مشاوره خوب وروانشناس حرفه ای بدون اجرای دستور های آنها انتظار درمان داشته باشند.

دکتر مشاور در جلسه روانشناسی از مراجع خود می خواهد تا درباره احساسات و حالاتی که در زمان بروز خشم به آن دچار می شود صحبت نماید تا در حین مکالمه متوجه علت بروز خشونت و درمان آن ریشه اصلی بپردازد. کاهش فشار وارده با صحبت کردن درباره دلیل بروز خشم و حسی که فرد در لحظه به آن دچار می شود به فرد کمک می کند تا آن را مدیریت نیز نماید. پس از آن که فرد توانست آرامشی نسبی به دست آورد ، مشاور درمان را آغاز می نماید.

خارج شدن از محیط فشار زا ، تمرین تنفس دیافراگمی ، شمردن اعداد و منحرف کردن ذهن از نمونه هایی از تمرینات روانشناس در جلسه مشاوره می باشد. فردی که برای درمان روانشناسی مراجعه می کند باید در انجام تمرینات استمرار داشته باشد و گزارش هر دوره خود را به روانشناس مشاوره ارائه دهد. باید توجه داشت همانگونه که خشونت به یک باره در فرد ظهور نمی کند به یکباره نیز بر طرف نمی شود و مستلزم گذر زمان و همکاری با روانشناس خوب می باشد.