اثربخشی مشاوره ازدواج در کلینیک روانشناسی و مشاوره  به طور مستقیم با سطح انگیزه هر دو طرف و زمان بندی ارتباط دارد. علاوه بر این، انتخاب یک روانشناس خوب که تجربه کار با زوج ها دارد ، مهم است. اگر هر دو طرف با مشاور ازدواج احساس راحتی نکنند، این می تواند پیشرفت منفی داشته باشد.

روانشناس ازدواج در مرکز مشاوره انتخاب نو تلاش خواهد کرد رابطه زوجین را ارزیابی کند که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

چه چیزی زوجین را با هم نگه می دارد

موارد استرس زا در رابطه زوجین

ماهیت تعارض های زوجین

الگوهای رفتاری و ارتباطات زوجین

نقاط قوت و ضعف شما

موارد ناسازگار در رابطه زوجین

و همچنین هریک از زوجین را به صورت فردی ارزیابی خواهد کرد.

 

 اصول مشاوره ازدواج  

 دکتر روانشناس در مرکز مشاوره ازدواج انتخاب نو برای زوجین اهداف واقع بینانه را تعیین می کند، که می تواند شامل یادگیری نحوه برخورد کردن با یکدیگر ، استفاده از روش های جدید برای مذاکره با مشکلات و تصمیم گیری در مورد نحوه توزیع مسئولیت های خانوادگی و والدین، آموزش داده شود. بهترین مشاور ازدواج در کلینیک روانشناسی انتخاب نو از انواع تکنیک های درمانی استفاده می کند تا که زوجین به  اهداف مورد نظر برسند  یا تا زمانی که به نقطه ای برسند که در آن مشاور درمان را متوقف کند.

در حالت ایده آل، هر زوجینی به دنبال کمک حرفه ای می گردند و مشاوره روانشناسی در کلینیک مشاوره می تواند نتایج مثبت داشته باشد، مهم ترین عامل تمایل زوجین برای صادق بودن و ایجاد تغییرات است. گرچه روانشناس مشاور می تواند اهداف را فراهم کند اما خود زوجین  مسئول اقدام به چنین هدفی هستند با انجام این کار، زوجین از تعامل بهبود یافته و شور و شوق تازه برای روابط خود لذت خواهند برد. اگر الگوهای اشتباه شناسایی و توافق شود، روند تغییر واقعی می تواند آغاز شود.

زوجین با استفاده ازخدمات مشاوره ازدواج در مرکزمشاوره انتخاب نو  می توانند مشکلات خود را از دیدگاه جدیدی کشف کنند و راه های جدیدی را برای تشخیص و حل و فصل اختلافات یاد بگیرند. زوجین می توانند با استفاده از مشاوره ازدواج خوب تصمیم بگیرند که ازدواج خود را بازسازی کنند و تعهد جدیدی را تصدیق کنند .