مشاوره پیش از ازدواج در مرکز مشاوره همواره برای کسانی که می خواهند شریک زندگی خود را انتخاب کنند کاربرد دارد. افراد برای ادامه مسیر زندگی به دنبال بهترین ها برای همراهی می گردند مشاور ازدواج به مراجعین کمک می کنند تا برای نائل آمدند به این خواسته خود موفق شوند.

مشاور خوب خانواده در بهترین مرکزمشاوره با انجام انواع تست روانشناسی و دریافتن شباهت در زوجی که برای ازدواج مراجعه می کنند می تواند تخمین بزند، میزان درصد شباهت و تفاوت برای شروع زندگی مشترک در افراد چقدر است. امروزه با زیاد شدن طلاق در جوامع ، مراجعه به یک مرکزمشاوره خوب جزو واجبات شروع زندگی مشترک می باشد.روانشناس خانواده با برسی افراد در جلسات گروهی و فردی می تواند حتی به حل بسیاری از مشکلاتی که افراد به خاطر ناآگاهی دچار آن می شوند نیز رسیدگی کند.

یک مشاور ازدواج آرزو ها و هدف های افراد برای تشکیل زندگی و ازدواج را در می یابد و با مقایسه آن با اهداف زوج مورد نظر و حقیقی بودن آن به جلوگیری از بروز خطا در انتخاب افراد کمک می کند.

بسیاری از کسانی که برای ازدواج به دکتر روانشناس ازدواجو مرکز مشاوره مراجعه می کنند نیاز به آموزش دارند، کسانی که تا دیروز به تنهایی تصمیمات مهم زندگی را می گرفتند برای شروع یک زندگی مشترک نیاز به فراگرفتن اشتراک گذاری زندگی در بخش های مختلف دارند تا بتوانند زندگی خوب و همراه با آرامش برای خود و فرزندان خود فراهم آورند.

مشاور خوب ازدواج می تواند با تشخیص های مناسب از بروز بسیاری از مشکلات که فرد در زندگی با آن روبه رو می شود و احتمال وقوع آسیب هایی چون: طلاق ، دگرازاری، کودک ازاری، افسردگی و... را کاهش دهد.

عدم شناخت در بین افراد برای ازدواج و تصمیم گیری بر اساس احساسات زودگذر و عدم مراجعه به دکتر مشاور احتمال طلاق و جدایی های روحی در زندگی مشترک را افزایش می دهد. استحکام خانواده با عدم توجه و یادگیری مهارت های زندگی توسط مشاور خانواده خوب به خطر افتاده و احتمال ایجاد مشکلات را افزایش می دهد.

بسیاری از کسانی که به مرکز مشاوره ازدواج مراجعه می کنند نگران مخفی ماندن بخش های حیاتی در روحیه طرف مقابل و تصمیم اشتباه خود هستند، توجه به این نکته بسیار حیاتی می باشد که افراد با مصاحبه و انجام تست روانشناسی ازدواج به صورت احتمالی بسیاری از ریشه ها و مشکلات عمیق خود را بروز داده و نمی توانند با مخفی کاری پوششی بر مشکلات خود ایجاد کنند.

در واقع علت اصلی اصرار بر مراجعه به روانشناس پیش از ازدواج در بسیاری از خانواده ها همین موضوع و دریافت اطلاعاتی است که افراد سعی در پنهان کردن آن دارند، چه بسا بسیاری از این مسائل در صورت مخفی ماندن و عدم درمان صحیح مشکلات جبران ناپذیری در زندگی مشترک ایجاد نماید.

با توجه به نکاتی که عنوان کردیم و ضرورت و لزوم مراجعه به مشاوره پیش از ازدواج می توان دریافت مراجعه به کلینیک مشاوره پیش از ازدواج انتخابی مناسب برای تمامی افرادی می باشد که به دنبال ساختن زندگی خوب و به دور از مشکلات برای خود و فرزندان خود هستند.