مرکز مشاوره انتخاب مناسبی برای زوج هایی می باشد که از عدم توانایی در حل مشکلات خود رنج می برند. بهداشت روانی زوجین برای دوام یک زندگی مشترک بسیار با اهمیت می باشد، زوج درمانی می تواند کمک بسیار زیادی به برقراری تعادل ذهنی و رفتاری افراد در زندگی مشترک بکند. امروزه در بسیاری از روابط عاطفی و زندگی زوجی های جوان ، مشکل عدم جا گیری مناسب در زندگی بزرگ ترین مشکل می باشد. زنی که از قدرت زیادی برخوردار می باشد با فشار های زیاد مدیریت عمده زندگی را در دست گرفته و جایگاه مرد را در زندگی نادیده می گیرد و این درحالی است که متخصصین روانشناس به حفظ جایگاه مردان برای مدیریت مالی و مشارکت در تصمیمات مهم بسیار تاکید دارند. بسیاری از کسانی که به کلینیک روانشناسی انتخاب نو مراجعه می کنند از جابه جا شدن یا نقش ناجی گرفتن در زندگی مشترک رنج می برند.

روانشناس زوج درمانی در جلسات مشاوره به افراد کمک می کند تا احساسات خود را به شکل مناسب بیان کنند تا هم خشم خود را تعدیل نمایند و هم طرف مقابلشان از احساس آنها درباره جایگاهی که در آن هستند آگاه شوند، طبق نظر دکتر زوج درمانی این عدم آگاهی افراد از احساسات یکدیگر و به رسمیت نشناختن جایگاه افراد می تواند آنها را به سمت خیانت و طلاق هدایت نماید.

در بهترین کلینیک زوج درمانی ، مشاور زوج درمانی به افراد کمک می کند تا جایگاه مناسب خود را در زندگی مشترک بشناسند و به صورت صحیح در آن جیگاه قرار بگیرند، برای تغییر افراد نیاز به استمرار در جلسات روانشناسی زوج درمانی دارند، کسانی که از مشاوره زوج درمانی استفاده می کنند باید با اعتماد بهروانشناس مشاور خود و انجام تمرینات و پیشنهادات آنها می توانند به موفقیت در زندگی مشترک دست یابند.


در مواردی کسانی به مرکزمشاوره مراجعه می نمایند که به بحران خیانت در زندگی زناشویی خود رو به رو شده ند این افراد با کمک متخصص زوج درمانی می توانند از این بحران عبور کرده و زندگی مشترک خود را بازسازی نمایند. در پروژه درمان، بهترین روانشناس زوج درمانی ابتدا به زوجین کمک می کند تا خشم نهفته و فشار روانی حاصل از این خیانت را با روش مناسب تخلیه کنند ، زیرا پذیرش خیانت و رسیدن به نقطه آرامش در درمان کسانی که مورد خیانت واقع شده اند بسیار با اهمیت می باشد . پس از آن که افراد توانستند خشم ناشی از بروز این اتفاق در زندگی زناشویی خود را برون ریزی کنند مشاور زوج درمانی خوب تلاش می کند تا احساسی که فرد در جهت این اتفاق برایش به وجود آمده را درک نماید و سپس درمان را آغاز نماید ، در روند درمانی فردی که خیانت کرده یا مورد خیانت قرار گرفته دریافت علت و عوامل بسیار با اهمیت می باشد و بهترین مشاور زوج درمانی بسیار به آن اهمیت می دهد. گاهی افراد نمی توانند با این بحران کنار بیایند و زندگی مشترک آنها به جدایی ختم می شود ، این افراد با ادامه دادن به جلسات مشاوره خود می توانند آثار این بحران را در زندگی خود کم رنگ کرده و از آسیب های بعدی که ممکن است در اثر این اتفاق برایشان بیفتد جلوگیری کنند.

صحبت های صادقانه و بدون مخفی کاری با یک مشاور خوب می تواند باعث شود فرد هر چه سریع تر به سلامتی روان دست یابد و در مسیر زندگی خود صحیح تر حرکت کند.