دکتر روانشناس امروزه با افزایش مشغله و مشکلات در جوامع، انتخاب بسیار خوبی برای زوج های می باشد که برای تداوم زندگی خود بسیار تلاش می کنند. مشاوره خانواده در کلینیک روانشناسی رسیدن به یک زندگی شاد و عاری از تنش را می تواند برای افراد به همراه داشته باشد.
مراجعه به مشاور خانواده می تواند به دلایل زیادی صورت بگیرد، از جمله:
طلاق، جدایی، مشکلات کودکان ، اعتیاد یا افسردگی در اعضای خانواده، مشکلات جنسی و....
یک مشاور روانشناس خانواده با تلاش به بی طرفی و قضاوت می تواند انتخاب خوبی برای زوج های باشد که در مهارت های ارتباطی مشکلات زیادی دارند.
مرکز مشاوره خانواده  با گسترش مشکلاتی که به خاطر عدم آگاهی برای خانواده ها پیش میاید سعی در کمک رسانی توسط مشاور خانواده به تثبیت روابط بین فردی، بکند.
یک روانشناس خانواده خوب ممکن است تنها ناظر یک جلسه و مکالمات بین افراد خانواده باشد و با افزایش میزان آگاهی افراد از تکنیک های نحوه صحبت کردن و عنوان احساساتشان به افراد کمک کند.
روانشناس خانواده جلسات متفاوتی برای برسی مشکلات خانواده و درمان اختلالات افراد بارگذاری می کنید. بسیاری از کسانی که به مرکز مشاور خانواده مراجعه می کنند از عدم توانایی در صحیح صحبت کردن رنج می برند، این افراد با کمک یک مشاور خانواده خوب می تواند چگونگی بروز احساسات خود را به صورت صحیح آموزش دیده و زندگی شادتری را برای خود رقم بزند.
بحث ها در حضور مشاور خانواده و عدم مخفی کاری ، بهترین انتخاب خانواده در حل مسايلشان می باشد. روانشناسی خانواده با ارائه روشهای حل مسئله سعی در کاهش تنش های خانوادگی دارد. دکتر مشاور خانواده در جلسات گروهی می تواند نقاطی که باعث بروز مشکل می شود را در روابط خانوادگی را از طریق شنیدن ، مشاهده در عنوان کردن مشکلات و انواع تست های روانشناسی، مورد برسی قرار دهد.

یک مشاور خانواده خوب ممکن است جلسات گروهی و تکی برای زوجین و حتی کودکان را برای بهبود روابط تجویز کند، و همین طور امکان همکاری مشاور روانشناس خانواده با روانکاو و یا روانپزشک نیز برای حل مشکلات خانواده ضروری باشد.

باید توجه داشت وقتی افراد برای حل بحران های خانوادگی خود به دکتر مشاوره خانواده مراجعه می کنند باید به مشاور خود اعتماد کرده و تکنیک ها و اعمالی را که روانشناس از آنها می خواهد برای داشتن زندگی بهتر به کار ببرند.

کلینیک روانشناسی خانواده در تهران و شهر های بزرگ آماده آموزش و ارائه خدمات حتی به شهرستانها و مناطقی که هنوز برداشت صحیحی نسبت به استفاده ازروانشناسان خانوادهرا ندارند، اتخاذ نموده، مشاور تلفنی کمک بزرگی به این گونه افراد و حل بحران های خانوادگی انجام می دهد.

انتخاب حل مشکلات توسط مراجعه به مشاوران خانواده انتخاب عاقلانه ای برای خانواده ها می باشد.در مراکز مشاوره حرفه ای به غیر از ارایه خدمات توسط مشاور روانشناس با تشکیل کارگاه های روانشناسی به آموزش هر چه بیشتر خانواده ها کمک می نمایند.