امروزه با افزایش میزان استرس و فشار در جامعه هر خانواده نیازمند آشنایی با مرکز مشاوره خانواده و داشتن یک مشاور خانواده می باشد.
در یک مرکز مشاوره روانشناسی قوی و کار آمد انواع بهترین مشاور خانواده و روانکاو خانواده خوب مشغول فعالیت می باشند.
مشاور خانواده سعی می کند تا با کم کردن میزان استرس و اضطراب خانواده از طریق های مختلف میزان مشکلات و درگیری ها را در یکخانواده کاهش دهد. و بهترین روانشناس خانواده ، روانشناسی است که کاملا متبحر قابل اعتماد باشد
برای مشاوره خانواده لزومی بر حظور همه افراد خانواده یا تشکیل جلسات گروهی نمی باشد
بلکه مشاور خانواده با برسی شرایط خانواده و نقاط ضعف و قوت افراد قابلیت یاری رسانی به خانواده را دارد.

 

 مشاور خانواده چه کارایی را دارا است:

یک مشاور خانواده کارآمد با حضور خود می تواند بروز یا احتمال بروز معضلات اجتماعی در خانواده را کاهش دهد، هر خانواده در موقعیت های متفاوت دچار مشکلاتی می شوند که در صورت داشتن یک دکتر مشاور خانواده خوب می توانند بسیاری از این موقعیت ها را با کمترین اسیب مدیریت کرده و پشت سر بگذارند.


انواع کارایی مشاور خانواده:

- ازدواج: بسیاری از افراد برای انتخاب شریک مناسب برای ازدواج نیازمند یک مشاور خانواده و روانکاو خانواده خوب برای برسی انتخاب های خود هستند.

- فرزند: در مسیر زندگی فرزندان با مسائل مختلفی همچون مدرسه، اختلالات خلقی و حتی سو مصرف مواد روبه رو می شوند که حظور یک روانشناس خانواده خوب می تواند کمک بزرگی برای خانواده باشد.

- مرگ یا از دست دادن یکی از اعضا خانواده: با وجود یک مشاور خانواده خوب و تکنیک های کاربردی می توان غم یا فشار روانی حاصل از دست دادن را مدیریت نمود.

- عضو جدید در خانواده ( تولد یا ازدواج یکی از اعضا خانواده): پذیرش فرد جدید احتمال وقوع احساسات جدید را در بر دارد که با حظور یک روانشناس خانواده خوب قابل حل می باشد.

- طلاق و طلاق های عاطفی: جدایی همواره فشار زیادی برای افراد و همراهانشان دارد که با کمک مشاور خانواده قابل کنترل و تعدیل می باشد.

- اسیب رسانی یکی از اعضای خانواده: خشونت و برخوردهای فیزیکی معمولا علت های روانشناختی و بالینی دارد که با کمک روانکاو خانواده و مشاور خانواده قابل پی گیری می باشد.


درمرکز مشاوره انتخاب نو  هر خانواده قادر است با انتخاب یک روانشناس خانواده خوب همواره در مسیر زندگی از کمک و یاری فردی متخصص استفاده نماید و سلامت و خوشبختی خانواده خود را بیمه نماید.

برسی ویژگی های یک مشاور خانواده:

- اشنایی از طریق مرکز روانشناسی یا مرکز مشاوره دارای پروانه فعالیت از سازمان نظام روانشناسی

- تخصصی بودن فعالیت مشاورین در مرکزمشاوره

- تحصیلات دانشگاهی معتبر و تجربه کاری در زمینه های تخصصی