ازدواج یکی از تصمیم های سخت و مهم در هر زندگی است و در کنار آن حفظ این رابطه تلاش دوسویه را می طلبد در ادامه سعی می کنیم راه حل های را برای زنان برای داشتن ازدواج سالم و موفق بیان کنیم که می تواند به مقدار زیادی موثر باشد این راهکار ها عبارت اند از:

امرو نهی نکنید

سعی نکنید با جملات امری بگویید که چگونه رفتار کند، چگونه سخن بگوید و چه کار کند زیرا که مردان خود به خود در برابر انتقاد مقاوم شده و سر سختی نشان می دهند. سعی کنید رفتارهای او را بپذیرید و کاری کنید احساس قدرت و ارزشمندی کند و سعی کنید از جمله هایی که با باید و نباید همراه هستند استفاده نکنید.

مقایسه نکنید.

هرگز در ذهن یا گفتار خود، همسرتان را از نظر مالی، قیافه و اندام و ظاهر و یا زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه نکنید این کار طرف مقابل را بر آشفته می کند. پس تحت هیچ شرایطی این کا را نکنید.

از او قدردانی کنید.

اگر اقدامی کوچک در مورد شما و خانواده تان انجام می دهد از او تشکر کنید و سعی کنید در هر کار بزرگ و کوچکی که انجام می دهد قدردان باشید و از او تشکر کنید. عدم تصدیق و از بین بردن عزت نفس و قابلیت های مرد و بی اهمیت شمردن کارهای او موجب حس بی کفایتی ، سرخوردگی، پرخاشگری و افسردگی او خواهد شد.

به او اقتدار ببخشید.

به همسرتان حق بدهید که اشتباه کند و در برخی مسائل نه چندان مهم  مشاجره برای برنده شدن را کنار بگذارید و سعی نکنید مدیریت جریان زندگی را از مرد سلب کنید زیرا این وضعیت هر روز او را ضعیف تر و زندگی تان را متزلزل تر خواهد کرد و سعی کنید در حضور فرزندان و اطرافیان به مرد قدرت و اقتدار بیشتری بدهید تا بتواند مدیریت خود را بهتر انجام دهد.

نصیحت تکنید.

از مادر و معلمی کردن بپرهیزید و هرگز با گفتار و رفتار خود او را ارشاد نصیحت یا تحقیر نکنید و بی کفایت جلوه ندهید. انتقاد، غر زدن، شخصیت او را با تمام ویژگی های خوب و بدش به رسمیت بشناسید و به همین دلیل هرگز در صدد تغییر او نباشید و مسائلتان را با مشاور کارکشته در جریان بگذارید.

از گرفتن اعتراف و سرزنش خودداری کنید.

هرگز سعی نکنید که از مردان اعتراف گیری کنید و اشتباهات او را به رخش بکشید. زیرا که مردان در یک لحظه فقط می توانند روی یک موضوع متمرکز کنند و در طول روز با اشتباهات زیادی مواجه می شوند و در حالت کلی یک موضوع جانبی آن ها را گمراه کرده و از جای دیگر سر در می آورند.

در بیان احساسات دقیق باشید.

اغلب زنان در جامعه ما برای این که دیگران را راضی نگه دارند نیاز ها و خواسته های آنان را در اولویت قرار می دهند و به نیازهای خود اهمیت نمی دهند بنابراین مجبورند احساسات خود را سرکوب کرده و نادیده بگیرند و موجب ایجاد مشکلات بعدی در زندگی شوند. اگر که نتوانید با همسرتان در مورد احساساتتان صحبت کنید مجبور خواهید بود پیامدهای ناشی از آن مانند احساس ناکامی،نفرت، افسردگی و بیماری های روان تنی و طلاق عاطفی را تجربه کنید. بهترین راه برای ابراز احساسات درونی خود بیان آن ها به طور واضح و روشن است نه غیر مستقیم همراه با نیش و کنایه.

بخشنده باشید.

اگر تا کنون همسرتان موجب رنجش و ناراحتی شما شده سعی کنید که او را ببخشید. عمل بخشیدن در بهترین خانواده باعث می شود که درون خود را از افکار منفی و بدبینی خالی نموده و نفس راحتی به خود و رابطه تان بدهید. و آرامش بیشتری داشته باشید.

او را کنترل نکنید.

مردان معمولا از صحبت درباره جزئیات هر مسئله ای طفره می روند زیرا که به آن ها اهمیت نمی دهند و زمانی که زنان توقع دارند که آن ها همه چیز را برای آن ها تعریف کنند وضع جالبی به وجود نخواهد آمد. زن ها باید از کنترل کردن مردان و دادن این حس که تحت کنترل هستند جلوگیری کنند.

بر سر مسائل جنسی معامله نکنید.

داشتن مشکلات جنسی اعصاب و تعادل افراد را به هم می ریزد و تبعات خطرناکی دارد از جمله پرخاشگری، از دست دادن تعادل، عدم تمرکز بر وظایف زندگی و همچنین تمایل به خیانت. گاه پیش قدم شدن شما در داشتن رابطه جنسی بیشترین امتیاز را برایتان به همراه خواهد داشت. نبود رابطه جنسی به هر دلیل و امتناع از آن در دراز مدت، خود عامل تعطیلی همیشگی این روابط و آسیب دیدن روابط زناشویی و مقدم ای برای خیانت و طلاق است.

بمواردی را که مطرح کردیم می توانید در زندگی زناشویی خود انجام دهید و شاهد تغییرات گسترده در رابطه تان باشید اما در صورتی که برخی مشکلات هنوز غبر قابل حل مانده اند و شما را اذیت می کنند بهتر است که رای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کلینیک مشاوران در ارتباط باشید.