افراد در ازدواج و خانواده در مسیر زندگی با پستی و بلندی هایی روبه رو می شوند . ممکن است مرد ها و زن ها  متوجه ناخرسندی و نارضایتی همسرشان از زندگی مشترکشان نشوند علایم و نشانه های زیر می توانند زنگ خطر هایی برای رابطه زناشویی باشند و بایستی هر چه سریع تر اقدام مناسبی انجام شود :

طبق گفته های بهترین دکتر روانشناس خانواده اگر که شدت و دفعات جر و بحث زوجین بیشتر شده و یا برای جلوگیری از جر و بحث سعی به فرار دارند  به جای این که به طرح و حل آن بپردازند و اشتیاق چندانی برای با هم بودن و خوش گذرانی و تفریح با هم نشان ندهند و ارتباط زناشویی شان  کاهش یافته و یا میل و رغبت چندانی ندارند و اگر با دیگران راحت تر و بیشتر می توانند صحبت کنند تا همسرشان خصوصا اگر مربوط به همسر و زندگی مشترکشان  باشد علائم هشداردهنده رابطه متزلزل است . برای نجات رابطه و خانواده و یادگیری طرح و حل برای بهتر کردن زندگی زناشویی کمک گرفتن ازخدمات مشاوره خانواده حضوری در مراکز مشاوره خانواده دولتی در تهران برای زوجین افراد خانواده کار عاقلانه ای خواهد بود.

 


 


تقویت رابطه زناشویی از دیدگاه دکتر روانشناس خانواده :

در زیر به مواردی که با انجام و رعایت آن ها می توانید رابطه زناشویی بهتری داشته باشید، اشاره می شود :

اگر که برای با هم بودن وقت اختصاص دهید بسیار موفق خواهید بود در زیر یک سقف بودن و داخل رختخواب رفتن با یکدیگر کافی نیست بایستی زمانی را فقط و فقط برای خود و همسرتان کنار بگذارید. بچه داری ، خانه داری ، شغل ، درس ، درگیری کاری شدید و .... هیچ کدام نمی تواند بهانه ای برای نادیده گرفتن این نیاز باشد زیرا که خوب زندگی کردن انتخاب خود افراد است.

محبت خود را ابراز کنید ، بدون شک نکات و ویژگی های خوبی در همسرتان وجود داشت که با او ازدواج کردید ، با به خاطر آوردن آن ها در هر موقعیت و زمانی محبت خود را نشان دهید و آن را بیان کنید.

تمجید و قدردان یکدیگر باشید زیرا که در زندگی اشتراکی بر پایه عشق و محبت هیچ چیز جزو وظیفه نیست لذا همیشه می توان چیزی برای تشکر کردن و تعریف کردن از یکدیگر پیدا کرد و از صمیم قلب سپاس گذار بود .

حرمت و احترام یکدیگر را حفظ کنید و به هیچ عنوان چه در جمع و چه در خلوت ، و در شادی و عصبانیت حرمت همسرتان را نشکنید و از حرف های رکیک استفاده نکنید .

مسئولیت خود را پذیرفته و کار خوب و درست خود را انجام دهید و در مشکلات منتظر پاسخ و یا قدم برداشتن همسرتان نباشید و کار درست و خوب را انجام دهید.

 

بهترین مشاوره خانواده چه کمکی به زوجین می کند ؟

بهترین مرکز مشاوره در تهران انتخاب نو مشاوره خانواده را قدمی مناسب برای طیف وسیعی از مشکلات و چالش های روابط خانوادگی و زندگی زناشویی زوجین انتخاب می کند در مواردی که پیچیدگی های مسائل زیاد باشد و توانایی حل آن ها وجود نداشته باشد کمک گرفتن از بهترین دکتر مشاور خانواده بسیار مناسب خواهد بود .مرکز مشاوره خوب در تهران انتخاب نو  در لیست مراکز مشاوره تهران به عنوان بهترین در زمینه مشاوره خانواده با کادر مجرب و متخصص در زمینه خانواده و ازدواج می باشد. در مواردی کمک گرفتن شما از مشاور ضروری است که موارد زیر در زندگی شما باشد مانند :

اختلافات و مشاجره و چالش های غیر قابل حل توسط خودتان :

به دلایلی همچون مطلق گرایی ، کمال پرستی و بینش و برداشت غلط از مفهوم عشق و ازدواج اکثر مردان و زنان دچار اختلافات و مشاجره هایی می شوند و آن ها را نشانه هایی بر کاهش محبت و علاقه بین خودشان می دانند و در حل و بر طرف کردن این سوء تفاهم ها ناتوانند یک روانشناس خانواده خوب می تواند راه حل های بسیار موثری را بیان کند و برای رابطه زناشویی بهتر آن ها اقداماتی را آموزش دهد.

طلاق عاطفی :

جو سرد و بی روح و این که افراد در تلاش باشند که وقت کمتری را با یکدیگر بگذرانند و ضعف رابطه بین زن و شوهر را نشان می دهد و تنش زیادی را در آینده برای زوجین ایجاد می کند . موضوعات حل نشده گذشته و شک و تردید باعث طلاق عاطفی می شود .

رابطه با همسر :

بی تفاوت شدن ، کاهش روابط جنسی ، حرمت شکستن و بد بین شدن همه این ها از مواردی هستند که باعث می شود رابطه با همسر دچار مشکل شود و به همین دلیل یادگیری رابطه صحیح و درست با همسر توسط جلسات مشاوره خانواده امری ضروری است تا از بروز بسیاری از مشکلات و اختلافات جلوگیری شود. رفتار های منفی یکی از زوجین به دلیل مواردی مثل تربیت غلط و یا اختلالات شخصیتی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد که توسط جلسات مشاوره و روانشناسی خانواده می توان آن ها را شناسایی کرد و به درمان آن ها پرداخت.