بسیاری از افراد امروزه دنبال آشنایی برای داشتن رابطه ای با سرانجام هستند. اما در این میان هر دوطرف ممکن است اشتباه هایی را انجام دهند که عاقبت خوبی را به همراه ندارد. جدا از این که شما در دوران آشنایی ممکن است مواردی را ببینید که با معیارهای شما همخوان نیست و رابطه را پایان دهید اما در مواردی به خاطر نا آگاهی رابطه به خوبی پیش نمی‌رود. در ادامه به اشتباهات زنان در اوایل رابطه اشاره می کنیم.


خطر ارائه بیش از حد:

بر اساس مطالعات مشاور قبل ازدواج در هنگام دادن هدیه و انجام لطف مراقب باشید و افراط نکنید. وقتی مردی هر هفته گل می آورد و مدام به دنبال آوردن هدیه است،، همین کار ها مشکوک خواهد بود. یک مرد جذاب و باهوش برای جذب علاقه زن نباید نیازی به گل و شکلات داشته باشد. و باید بدانید که سوءاستفاده از یک نفر به معنای آن است که شما چقدر احترام کمی برای او قائل هستید. اگر تلاش برای جلب عشق کسی هستید دادن هدیه کار ساز نیست. اگر همیشه و به صورت مداوم برای مرد چیزی بدهید، گویی از او می خواهید که مدام از شما سوءاستفاده کند. و بعد از گذشت زمان خواهید دید که به جای این که با شما مثل همسرش با شما برخورد کند، مثل دستیار شخصی اش رفتار می‌کند. اگر فکر می کنید که از طریق هدیه دادن مداوم و انجام لطف در حق طرف مقابل، رابطه میان خود را به یک رابطه جدی تبدیل می کنید، به شدت در اشتباه هستید . اگر فکر می کنید که نمی توانید فقط خودتان باشید و حس می کنید به شیرین کردن نیاز دارید ، در آینده به شدت شکست خواهید خورد. هدیه ها و لطف ها باعث نمی شود که مردها عاشق شما بشوند. اگر شما ارزشمند و خوب باشید به انجام کارهای جانبی افراطی نیازی نخواهید داشت. در حقیقت انجام این کارها شما را دچار شک و تردید خواهد کرد. اگر شما در بطن یک رابطه‌ی جدی قرار دارید، آن گاه هدیه ها و لطف‌های انجام شده در حق طرفتان حرکت فکورانه ای خواهد بود و البته باید توجه داشته باشید که شما تنها طرفی نباشید که هدیه می‌دهید. 

حفظ کنترل و علاقه:

بر اساس مطالعات مشاوره روانشناسی اگر که مدام فکر می کنید که شما کسی هستید که همیشه باید با برنامه های طرف مقابل کنار بیایید، پس بداید در اشتباه هستید. در این حالت به فرد مقابل اجازه می دهید که همه‌ی تصمیم گیری ها را انجام دهد. ولی شما نیز حق انتخاب دارید و انتخاب با شماست که یک گوشه بنشینید و منتظر بمانید و یا این که می توانید زندگی خودتان را داشته باشید. اگر می خواهید برنامه ای برای روزهای خود نداشته باشید، فقط برای این که اگر او به سراغتان آمد، آماده باشید فقط این را بدانید که او می داند شما را کاملا در اختیار دارد. شاید فکر کنید که کار خاصی انجام نمی دهید اما در حقیقت در حال انجام پرخطرترین کار هستید.

لذت های آنی خطرناک هستند.

طبق نظر مشاور خانواده بیشتر دخترها فقط نگران آن هستند که در همان لحظه خودشان را خشنود سازند و از لحظه ها لذت ببرند. اما اهمیت دادن به آن باعث خواهد شد رابطه جدی را به خطر بیندازد و خراب کند. ولی اگر کنترل رابطه را در دست بگیرد و گاهی در جهت خلاف حرکت کند، با وجود این که سخت خواهد بود ولی سراناجام خوبی را خواهد داشت. به این صورت که شما به راستی می خواهید که کاری را انجام دهید که در آن لحظه بخصوص شما را شاد سازد، اما در بسیاری موارد این کار به شما صدمه خواهد زد. 

ایجاد شک و تردید:

طبق نظر مشاوران مراکز مشاوره خوب زنانی که خیلی زود شروع به صحبت درباره‌ی ازدواج می‌کنند قانون را می شکنند و احتمال این که رابطه به سرانجام برسد را سخت می کنند. تا زمانی که طرف مقابلتان شما را نشناخته و متوجه ارزش واقعی شما نشده، نمی توانید درباره‌ی ازدواج صحبت کنید. مردهای بسیاری هستند که نسبت به زن ها دچار سوءظن هستند. آن ها فکر می‌کنند که خانم ها فقط به دنبال شوهری هستند که از آن ها مواظبت کند. و کار خانم ها این است که غلط بودن این موضوع را ثابت کنند و باید کاری کنید که این مردها باوئر کنند و اعتماد داشته باشند که شما مانند دیگر زن ها نیستید و شما باید شک و تردید را از بین ببرید، نه این که خود سبب افزایش آن شوید. برخی از زن ها وقتی با مردی ملاقات می کنند، مغزشان مستقیم وارد حالت رابطه می شود و قرار گذاشتن معمولی با او را فراموش می کنند و به دنبال راهی هستند که به سریع ترین شکل ممکن او را درگیر رابطه کنند. و فقط به فکر ازدواج هستند و بنابراین وقتی مردی را پیدا می کنند، سعی می کنند بدون درنگ تعهد ایجاد کنند که تقریبا در اغلب موارد این به معنای فاجعه است. اگر در همان ابتدا طرف مقابل را تحت فشار بگذارید ، او را مجبور می کنید درباره چیزی تصمیم بگیرد که اطلاعی از آن ندارد. ابتدا باید رابطه ی خوبی داشته باشید، او را به خود علاقه مند کنید و در نهایت وارد مسائل جدی شوید. هیچ وقت به صراحت اعلام نکنید که هدف زندگی تان ازدواج است و از مرد درباره برنامه اش ر مورد ازدواج سوال نپرسید. این گونه سوال ها برای افرادی خوب است که درگیر رابطه جدی هستند. و با سوالات این چنینی در ابتدای آشنایی فرد فکر خواهد کرد که شما در فکر به دام انداختن او هستید.