ازدواج مجدد از بسیاری جهات، کاملا متفاوت از ازدواج اول است ولی همانند ازدواج اول، ازدواج مجدد راهی برای درمان تنهایی شما نیست. و تنهایی یک حس باور درونی است که بایستی از سوی مشاوره حل شودو ازدواج نمی تواند این درد شما را درمان کند بلکه باعث ایجاد مشکلات بیشتر خواهد شد.

اگر به طور جدی تصمیم گرفته اید که ازدواج مجدد داشته باشید و یا قصد دارید با فردی که ازدواج قبلی داشته است، ازدواج کنید، قبل از ازدواج نکات زیر را حتما در نظر داشته باشید.

فردی را انتخاب کنید که با شما سنخیت بیشتری داشته باشد.

در زوج های زیر احتمال وجود اختلاف زیاد است که عبارت اند از: فرد ازدواج نکرده با فرد طلاق گرفته، اختلاف سنی بیش تر از 8 سال، عدم توافق در داشتن یا نداشتن فرزند در زندگی مشترک جدید، وجود فرزندان از زندگی قبلی و تمایل به داشتن فرزند از زندگی مشترک جدیدو همچنین تفاوت فرهنگی یا مذهبی بارز. از مواردی هستند که می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. پس سعی کنید با کسی ازدواج کنید که از نظر بسیاری از نگرش ها، ارزش ها ، اعتقادات، سن و ..... با یکدیگر مناسب باشید.

مشکلات و صدمات زندگی قبلی تان را کاملا حل کنید.

اگر هنوز از ازدواج قبلی تان خشمگین و ناراحت هستید و یا همچنان عصبی مزاج و حساس، افسرده و یا شکاک هستید و یا مشکلات جنسی دارید، و یا هر مورد دیگری که به خاطر ازدواج گذشته تان بوده و و یا مشکلاتی که با خود فرد دارید که هنوز حل نشده اند و درگیر با آن ها هستید ، اقدام به ازدواج نکنید. مسائل و مشکلات از ازدواج قبلی باید اصلاح و بر طرف شوند و بعد از این که احساس آمادگی کردید تصمیم به ازدواج مجدد داشته باشید. در غیر این صورت  مشکلات زیادی را به مرور زمان با فرد جدید تجربه خواهید کرد و احتمال شکست دوباره رابطه تان زیاد خواهد بود.

آیا به دلیل درستی قصد ازدواج مجدد دارید؟

طبق نظر روانشناس سکس اگر برای رفع تنهایی، دلتنگی، یا حرف و حدیث دیگران، مشکلات اقتصادی، نیاز جنسی، و یا به خاطر بچه ها قصد ازدواج دارید، آن را فراموش کنید. ازدواج به دلیل مواردی که گفتیم اصلا صحیح نیست و مشکلات زیادی و نارضایتی های زیادی را به همراه خواهد داشت و نمی توانید ازدواج موفقی را تجربه کنید. اگر که می خواهید موارد گفته شده را حل کنید راه های بهتر به غیر از ازدواج هستند.

علت دقیق و واقعی طلاق چه بوده است؟

طبق نظر مشاور طلاق علت دقیق و واقعی طلاق هر چه که بوده باید بررسی شود. زمانی که زوجین زندگی مشترک نا موفق را تجربه می کنند و در نهایت با شکست مواجه می شوند، هر دو در ایجاد آن نقش داشته اند و عامل ها و چرخه ها و عادت های رفتاری و افکاری اشتباهی وجود داشته که زندگی را تا طلاق پیش برده است. پس سعی کنید این مشکل ها را شناسایی کنید و آن ها را در خود حل کنید و بعد از آن تصمیم به ازدواج بگیرید زیرا وارد رابطه شدن با همان سبک اشتباه دوباره شما را با شکست مواجه خواهد کرد.

حتما مشاوره قبل از ازدواج داشته باشید.

به دلیل مواردی که در قسمت های پیش اشاره کردیم، تشخیصشان توسط خودتان ممکن است که دشوار باشد و یا اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید از این رو مشورت کردن با فردی متخصص در این زمینه و اصلاح باور ها و افکار و رفتار های غلط و جایگزین کردن مورد های مناسب و همچنین یادگیری مهارت های مناسب می تواند به شما در داشتن زندگی زناشویی موفق کمک کند.

اگر که صاحب فرزند هستید با کودک خود صحبت کنید.

با کودک خود در زمان و شرایط مناسب صحبت کنید و نگرانی ها، احساسات، نظر و توقعات او را شنیده و درک کنید. و علت و نتایج تصمیم خود را به طور ساده برای او شرح دهید ولی نخواهید که تصمیم شما را به همان زودی تایید کند. اگر که مخالفت او بسیار شدید است بهتر است ازدواج را کمی به تاخیر بیندازید. و برای این منظور نیز سعی کنید با مطب روان شناسی در ارتباط باشید و از متخصصان مربوطه کمک و راهنمایی دریافت نمایید.

از آن جایی که افراد در این زمینه شکست را تجربه کرده اند و این موضوع می تواند برای افراد بسیار دشوار حل شود و کنار آمدن با آن مدت زمان زیادی پیش ببرد، و ازدواج دوباره به دلیل داشتن استرس های خودش می تواند برای افراد شرایط دشواری را ایجاد کند. پس سعی کنید اگر که به تازگی از همسرتان جدا شده اید مدت زمانی را به فکر ازدواج نباشید و این دوره را بگذرانید و موارد بالا را رعایت کنید و بعد از آن تصمیم به ازدواج بگیرید ولی سعی کنید برای درمان زناشویی و ازدواجتان از متخصص مربوطه کمک بگیرید و این دوره های دشوار را به درستی سپری کنید. اگر که طرف مقابل شما که قصد ازدواج با او را دارید فردی است که قبلا ازدواج نا موفق داشته، باید از رعایت کردن موارد بالا در او اطمینان حاصل کنید.