یک رابطه خوب به طور طبیعی به وجود نمی آید و هر دو طرف زن و مرد باید برای ساخت آن تلاش کنند و برای آن اهمیت قائل باشند. اگر که نتوانید به رابطه تان وقت بگذارید و برای رشد آن تلاش کنید، مطمئن باشید که به مشکل برخواهید خورد. ولی این نکته نیز فراموش نشود که به وجود آمدن برخی مسائل طبیعی است و نباید خود را بابت آن ها اذیت کنید. در ادامه برخی از این حقایقی را مطرح می کنیم.

قرار نیست همیشه همه چیز طبق سلیقه شما پیش برود.

طبق نظر مشاور قبل ازدواج انتخاب نو زندگی مشترک به گونه ای است که افراد با دیدگاه ها و ارزش های مختلف و از دو خانواده کاملا متفاوت زیر یک سقف می روند و سالیان زیادی با آن ارزش ها و نگرش ها زندگی کرده اند. ممکن است که بر سر خیلی از مسائل با هم به تفاهم نرسید و بخواهید که به حرف شما عمل شود و یا طبق خواسته وسلیقه شما پیش برود. در چنین شرایطی طرف مقابل نیز می تواند نظراتی داشته باشد و این به عهده هر دوی شماست که چگونه این سلیقه ها را بشناسید و نقطه مشترکی از آن ها پیدا کنید که هر دو طرف راضی باشند. ما نمی توانیم به اجبار حرف خود را به کرسی بنشانیم. زیرا که با تکرار آن به مشکل برخواهید خورد. ازدواج شامل زندگی مشترک است و به صورتی باید تنظیم کنید که هر دو طرف راضی باشد و کسی دلخور و یا ناراحت نشود و احساس اجبار نکند.

ممکن است که گاهی از یکدیگر برنجید.

بر اساس مطالعات روانشناسی مشاوره مشتفاوت های اساسی در زندگی مشترک وجود دارد که همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم می تواند ناراحتی ها و دردسرهایی را به همراه داشته باشد، این مسئله بسیار اجتناب ناپذیر است. در زندگی معمولی نیز ممکن است از اطرافیانمان ناراحت شویم و برنجیم. و ناراحتی از همسر هم نیز ماکلا طبیعی است. ان چه که اهمیت دارد این است که باید بخشش را یاد بگیریم و همچنین این نکته را در نظر داشته باشیم که اگر چیزی همسرمان را ناراحت می کند عذرخواهی کرده و پشیمانی خود را نشان دهیم و نسبت به جبران آن و تکرار نکردن آن تلاش کنیم.

گاهی لازم است که برخی چیز ها را بارها تکرار کنید.

به خاطر فشارهایی که امروزه در جانعه برقرار است ممکن است که خیلی مسائل را نتوانیم دریادمان نگه داریم و به خاطر مشغله فکری از ذهنمان پاک شده باشد. سعی کنید که این اتفاق نیفتد ولی به خاطر این مسئله همدیگر را نرنجانید و جبهه نگیرید . اگر که می بینید گاهی مسائل فراموش می شود به او تکرار کنید و یاد آوری نمایید.

همیشه قرار نیست بر سر همه چیز توافق داشته باشید.

همانطور که گفتیم افراد در خانواده های متفاوت بزرگ شده اند و باور ها، نگرش ها، ارزش ها و نظر های متفاوتی دارند. نمی توانیم طرف مقابل را اجبار کنیم که تغییذ کند و این باور ها را تغییر دهد. باید یکدیگر را همانگونه هست بپذیریم و گاهی برای آرامش رابطه کوتاه بیاییم. اما این نکته را فراموش نکنید که هر دو طرف باید این کار را انجام دهند و همواره یک طرف مورد اجبار و آزردگی قرار تگیرد. از طرفی برخی از مسائل هستند که افراد برای حفظ رابطه شان باید یاد بگیرند و آن ها را اجرا کنند این مهارت ها برای استحکام و بهتر شدن رابطه بسیار مهم هستند. پس آن چه که می تواند برای رابطه بهتر باشد را بهتر است تغییر دهیم و عادت های درست را جایگزین عادت های دشوار کنیم.

گاهی به وجود آمدن سوء تفاهم طبیعی است.

طبق نظر روانشناس سکس در هر گونه رابطه ای به وجود آمدن سوء تفاهم کاملا طبیعی است و ممکن است که نتوانید به درستی طرف مقابل را در ک کنید و در این مورد به مشکل برخورد کنید. اما این گونه مسائل نیز گاهی اوقات طبیعی است و نمی توان جلوی آن را گرفت اما اگر که احساس کرده اید طرف مقابلتان دچار سوء تفاهم شده و ناراحت است آن را توضیح دهید و مشکل را حل کنید و نگذارید که این سوء تفاهم ها حل نشده باقی بمانند و در نهایت با کوهی از مشکلات مواجه شوید. هر گونه مشکل و سوء برداشت را باید به موقع صحبت و گفت و گو کنید و آن را در سریع ترین زمان حل کنید. گرفتار شدن در کوهی از مشکلات برای رابطه بسیار آسیب رسان است و هر فردی را از نظر روانی فرسوده خواهد کرد و ممکن است که صمیمیت نیز کمتر شود. پس در حل مشکلاتتان کوشا باشید و آن را در اولویت قرار دهید.

همانطور که دیدید برخی از مسائل هستند که در هر رابطه ای به وجود می آید و نمی توان جلوی آن را گرفت اما افراد می توانند با یادگیری اصول درست حل مشکل رابطه شان را بهتر کنند و اجازه ندهند که به رابطه شان ضربه بخورد برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مراکز روان شناسی در ارتباط باشید.