در بهترین مراکز مشاوره از جمله مرکز روانشناسی انتخاب نو ، مشاوران اطلاعات خود را از طرق مقالات و شرکت در سمینار های جهانی به روز می نمایند تا در ارائه خدمات روانشناسی همپایه همگان در دنیا باشند. از نظربهترین دکتر روانشناس در سال 2019 نیاز جنسی در ازدواج که از اولویت های همه در ادامه زندگی مشترک می باشد 3 نکته بسیار با اهمیت وجود دارد که افراد با توجه به آن می توانند زندگی زناشویی خود را تضمین نمایند.

3 نکته مهم در مورد نیاز های جنسی در ازدواج

1-    یافتن آگاهی نسبت به تفاوت در تمایلات جنسی

2-    درک علایق یکدیگر

3-    توجه به جزئیات در رابطه

1-    یافتن آگاهی نسبت به تفاوت در تمایلات جنسی

یکی از مهمترین بخش های رابطه جنسی در بین زن و مرد از نظر روانشناس سکس تراپی آگاهی زن و مرد نسبت به تفاوت در تمایلات جنسی یکدیگر است . عدم آگاهی می تواند باعث ایجاد سوتفاهم های جدی در زندگی زن و مرد باشد و زندگی مشترک آنها را تحت تاثیر قرارد دهد . در کلینیک های روانشناسی برای بالا رفتن صطح آگاهی افراد گاهی اساتید روانشناسی اقدام به برگزاری کارگاه های روانشناسی در زمینه ازدواج می نمایند که افراد با کمک آن می توانند به بالا رفتن آگاهی خود کمک کنند. در این مطلب به چند تفاوت بین زن و مرد اشاره می شود:

-         تمام اتفاقات زندگی بر روی تمایل به داشتن رابطه جنسی در زنان اثر گذار است . در فشار ها و سختی ها زنان تمایل به رابطه جنسی خود را از دست داده و ترجیح می دهند استراحت کنند ، در حالی که مردان در شرایط های نا آرام ، میل بیشتری برای داشتن رابطه جنسی احساس می کنند زیرا رابطه جنسی برای آنها نوعی آرامبخش می باشد.

-           مردان در رابطه جنسی نیاز به ارضاء روحی دارند در حالی که مردان فقط به ارضاء جسمی فکر می کنند. وجود علاقه و احساسات برای زنان از ضروری ترین مسائل برای داشتن رابطه جنسی است.

2-    درک علایق یکدیگر

مشاور ازدواج انتخاب نو مشاوره سکس تراپی را برای زوجینی که نمی توانند به راحتی درباره علایق خود در رابطه جنسی صحبت نمایند پیشنهاد می کنند. گاهی یکی از زوجین ترس به دلیل ترس از واکنش طرف مقابل دست به خود سانسوری می زند و این مسئله باعث عدم ایجاد ارگاسم در وی می شود. مشاور سکس تراپی در کلینیک مشاوره یکی از شایع ترین مشکلات زوجین را مشکلات ارگاسم می دانند . فردی که در رابطه جنسی با شریک جنسی خود نمی تواند به ارگاسم برسد . این مشکل از نظر بهترین روانشناس سکس تراپی معمولا به نوع فرهنگ، تفکرات و خواسته های افراد در رابطه جنسی باز می گردد. سکس تراپیست به افراد آموزش می دهد تا در چه شرایطی و چگونه خواسته های جنسی خود را بازگو نمایند.


مهمترین دلایلی که زوجین درباره رابطه جنسی با یکدیگر صحبت نمی نمایند چیست؟

-         ناراحت نکردن طرف مقابل

-         ایجاد حس نا امنی

-         احساس تحقیر شدگی

-         ترس از واکنش طرف مقابل

3-    توجه به جزئیان در رابطه

توجه کردن به تمام نکات در رابطه جنسی ضروری می باشد . اهمیت رابطه جنسی تا آنجا پیش می رود که می تواند باعث طلاق عاطفی و جدایی زوجین از یکدیگر گردد. متخصص روانشناس سکس تراپی در مرکز مشاوره به بررسی حالات و روان افراد می پردازد و از زوجین می خواهد تا در جلسه مشاوره درباره جزیات صحبت نمایند. عنوان این مسائل می تواند به بالا رفتن کیفیت رابطه جنسی کمک کند.

شایع ترین اختلال جنسی در مردان و زنان از نظر دکتر روانشناس سکس تراپی چیست؟

مردان

-         بی میلی جنسی : عدم تمایل به رابطه جنسی در مردان می تواند ریشه روانی و یا دارویی داشته باشد.مشاور سکس تراپی خوب در جلسه مصرف داروهای افسردگی و یا ضد اضطراب را در مراجع خود چک می نماید زیرا این ها می تواند از دلایل مهم برای بی میلی جنسی و کاهش ترشح هورمون های جنسی در مردان باشد.

-         اختلالات نغوظ : عمده ترین دلیل ایجاد این اختلال از نظر روانشناس سکس تراپی خوب وجود مشکلات قلبی می باشد . این اختلال نوعی اختلال جسمی می باشد و با ورزش و رعایت رژیم غذایی مناسب قابل درمان می باشد.

-         انزال زودرس : پر کاری تیروئید از مهمترین دلایل ایجاد انزال زودرس می باشد که با مراجعه به پزشک متخصص درمانی مناسب خواهد داشت.

زنان

-         عدم سرزندگی : این مشکل به دلایل گوناگونی ایجاد می شود. عدم رضایت از زندگی مشترک از مهمترین دلایل ایجاد آن می باشد.

-         عدم ارگاسم در رابطه : این موضوع را در مطالب بالا توضیح دادیم