برخی از انواع روابط هستند که برای ازدواج مناسب نیستند و در صورتی که بر اساس آن ها تصمیم به ازدواج بگیرید دچار مشکلات زیادی خواهید شد. ازدواج بزرگ ترین تصمیم هر فردی در زندگی می باشد و اگر که در آن بی دقتی شود شرایط دشواری را به همراه خواهد داشت و ناکامی و تلخی های زیادی تجربه خواهد شد. در ادامه به روابط انواع روابط نا مناسب در ازدواج اشاره می کنیم تا با آن ها آشنا شوید و آگاهی پیدا کنید و در صورتی که در مراحل اولیه تصمیم به ازدواج هستید و موارد گفته شده را شناسایی کردید حتما تصمیم خود را بازبینی کنید و آن ها را نادیده نگیرید. چون هر فردی لایق داشتن زندگی زناشویی موفق می باشد.

رابطه ای که شما بیشتر عشق می ورزید.

طبق نظر روانشناسان خانواده در چنین شرایطی شما عاشق هستید ، اما از احساسات طرف مقابلتان مطمئن نیستید و فکر می کنید که رابطه با او بسیار لذت بخش خواهد بود ولی طرف مقابل هیچ هیجانی ندارد و اکثر اوقات شما هستید که از لحاظ فیزیکی ابراز محبت می کنید و این شما هستید که تمایل به صمیمیت و مهربانی دارید و تمام تلاش خود را می کنید تا با او باشید و بیشتر اوقات شما برنامه ریزی ها را بر عهده دارید و طرف مقابلتان در حق شما چنین کارهایی نمی کند و یا به ندرت انجام می دهد. در چنین شرایطی شما در رابطه هستید که موفق نخواهید بود.

رابطه ای که شما کمتر عشق می ورزید.

طبق نظر روانشناس ازدواج ممکن است سعی کنید تا خود را متقاعد کنید که بیش از انچه واقعیت دارد او را دوست دارید اما از درون می دانید که آن گونه که او به شما عشق می ورزد، نسبت به او احساس عشق نمی کنید. در چنین شرایطی زمانی که شما را متهم می کند که عشق کافی نمی ورزید، حالت ندافعی می گیرید و در برابر خواسته های طرف مقابل احساس فشار می کنید و فکر می کنید که در حال کنترل شدن هستید و احساس می کنید که نیاز به آزادی بیشتری دارید و به دلیل درخواست های عشق ورزی طرف مقابل دچار سرخوردگی می شوید. نباید خودتان را گول بزنید که طرف مقابل به دریافت عشق نیازی ندارد. هر فردی نیازمند دوست داشتن و دوست داشته شدن می باشد.

رابطه ای که احساس می کنید فرد مقابل نیاز به تغییر دارد.

اگر به امید این که همسرتان را تغییر دهید وارد رابطه می شوید ریسک بسیار بزرگی کرده اید. داشتن رابطه ی سالم زمانی میسر می شود که به او به خاطر کسی که هست عشق می ورزید نه به امید این که روزی او را تبدیل به کسی خواهید کرد که می خواهید. وارد رابطه شدن تحت چنین شرایطی بسیار اشتباه است و ناکامی و شکست را به همراه خواهد داشت.

رابطه ای که در آن می خواهید دیگری را نجات دهید.

بر اساس گفته مشاوران روانشناس برخی از افراد وارد رابطه می شوند چون احساس می کنند که مجبورند به او کمک کنند و در واقع کسی را پیدا می کنند که آسیب دیده و شکننده است و یا او را دوست نداشته اند و احساس می کنید که باید به او محبت کنید و بعد از مدتی متوجه می شوید که در رابطه ای هستید که به ماموریت نجات شباهت دارد و خارج شدن از آن بسیار دشوار است.

رابطه ای که در آن همسرتان را به چشم آموزگار می بینید.

برخی از افراد دیگر هستند که به طرزی نا متعادل جایگاهی بسیار بلند برای همسر خود قائل هستند و موازنه بین آن ها وجود ندارد و این به مرور زمان هرگونه احساس اختیار و قدرت را از شما سلب خواهد کرد.

رابطه ای که در آن به دلیل چند ویژگی خاص ایجاد شود.

بسیاری از افراد تنها به دلیل یک ویژگی عاشق همسرشان می شوند و بیشتر مربوط به ویژگی های بیرونی افراد می باشد اما این روابط دوام چندانی نخواهد داشت و زملنی می رسد که چیزی ورای آن ها را خواهید خواست. 

رابطه ای که به دلیل لجاجت و سرکشی با خانواده ایجاد شود.

اگر که عصبانیت و انزجار زیادی نسبت به والدینتان احساس می کنید و یا این که در کودکی بسیار تحت کنترل بوده اید ممکن است که دست به انتخاب های اشتباه بزنید. اما ازدواج در چنین شرایطی بسیار خطرناک است و شما را گرفتار مشکلات زیادی خواهد کرد و پشیمانی را به همراه خواهد داشت.

رابطه ای که به دلیل یک تفاهم خاص ایجاد شود .

ممکن است با کسی وارد رابطه شوید که  به جز در یک زمینه خاص که از ارتباط واقعا خوبی نیز برخوردار بودید هیچ چیز مشترکی میانتان وجود ندارد و این نوع از رابطه بسیار فریبنده است. مخصوصا هنگامی که همان یک زمینه که در آن تفاهم دارید برای شما اهمیت داشته باشد و آن را با عشق اشتباه بگیرید.

رابطه با کسی که در تضاد کامل با معشوق قبلی است.

اگر که رابطه اشتباهی در گذشته داشتید و سپس به دنبال فردی هستید که نه تنها متفاوت باشد بلکه در تضاد کامل با او و نقطه مقابل او باشد. این گرایش به تغییر ناگهانی از یک موضع به موضع افراطی دیگر و کاملا متضاد و چشم های خود را بستن به روی بسیاری از مسائل مهمدیگر دردسرهای زیادی را به همراه خواهد داشت.

رابطه با فردی که با یک نفر دیگر است.

هر فردی باید با کسی ازدواج کند که در دسترس است. و این به این معنی است که کسی است که منعی برای ازدواج با شما ندارد و با هیچ کس دیگر درگیر نباشد و همچنین متاهل نباشد و نامزد نداشته باشد و همچنین تنها باشد، مجرد باشد و تماما آمادگی رابطه را داشته باشد. در غیر این صورت ادامه رابطه بسیار اشتباه و غیر عقلانی است و سرانجامی نخواهد داشت. برامطب ی کسب اطلاعات بیشتر با مطب روانشناس در ارتباط باشید تا انتخاب درست و عقلانی داشته باشید.