در زندگی تمام زوجین گاهی شاهد اختلاف زناشویی و مشکلات خانوادگی بوده ایم بی شک تمام روابط گاهی در مسائل مختلف به بن بست های عاطفی می رسند که فکر می کنند طلاق تنها راه باقی مانده برای ان ارتباط است اما طبق تحقیقات مرکز مشاوره طلاق و بهترین مشاور طلاق بسیاری از زوجین که در روابط خود به مشکل خورده اند اگرقبل از اقدام به جدا شدن به مشاورین طلاق و دکتر روانشناس خانواده مراجعه کنند می توانند زندگی مشترک خود را حفظ کنند اما متاسفانه امروزه اگر اقدام به جدا شدن و طلاق نکنند به جای ان که به دنبال راه حلی برای ترمیم و بازسازی ارتباط کنند به روابط موازی روی می اورند.

 

این کار جز تباهی رابطه بی شک اسیب های روانی فردی را برای زوجین رقم می زند . در مرکز مشاوره خیانت که دکتر روانشناس خیانت نیز مثل تمام  دیگر مراکز روانشناسی خیانت را رد می کنند و در پی ان هستند که بتوانند با اموزش مهارت های بین فردی روابط را بهبود بخشند تا هم از طلاق و هم از خیانت پیشگیری شود . بی شک پیشگیری از درمان بسیار ارزشمند تر است یعنی می توان از طریق مشاوران ازدواج قبل از اقدام به ازدواج از طریق تست ومشاوران برجسته مسائل را اسیب شناسی کنند و به شناخت دست پیدا کنند.

در مقاله قبلی به گفته روانشناس طلاق و بهترین مشاور خیانت به ملاک ها پرداختیم ادامه هشت ملاک ازدواج که باید دقیق بررسی شود

 

مورد بعدی مبحث شغل است:

داشتن شغل ویژگی هایی را دارد که یکی از آنها قانونی و شرعی بودن ان است .

مورد دیگر ثابت بودن است یعنی ممکن است ناپایدار بودن مسیر زندگی و شرایط اقتصادی را درگیر کند . یکی از موضوعات مسافت است که محل زندگی با شغل ان ها نزدیک باشد تا اعضای خانواده شب را باهم بگذرانند .

درامد کافی: بی شک درامد کافی می تواند زمینه را برای رشد و فعالیت افراد اماده کند و بعد دیگر شغل فرد در محیطی سالم و هماهنگ باشد.

در میان موارد گفته شده در مورد شغل سالم و ثابت بودن بسیار مهم است . مورد بعدی استقلال است:

 ازدواج درافراد می تواند رشد و استقلال عاطفی فکری و عملی باشد .یعنی فرد بتواند برای تشکیل خانواده دوری از خانواده تحمل کند و تعامل سازنده و پایداری را با همسر خود داشته باشد و در حل مشکلات با برنامه ریزی دقیق و متناسب با سن با شرایط به وجود امده مقابله کند می توانند یک سری از مسائل را با اطرافیان مشورت کنند اما نه به حد وابستگی که خرد کوچکترین مسائل را با خانواده در میان می گذارد  و تحت تاثیر ان ها است بی شک این رفتار ،رفتاری نا درست و نا بالغ است. درست است استقلال به معنای بی مهری به خانواده نیست اما در اولویت شما باید زندگی مشترک خود را مدیریت کنید و به خود و همسرشان در راستای داشتن زندگی مستقل اعتماد کنید.

 

نکته قابل ذکر در مسائلی که والدین به ان علم ندارند حتما از یک متخصص کمک بگیرید  ابعاد مختلف زندگی نیازمند یادگیری مهارت است. یعنی در صورتیکه مسئله ای برای شما پیش می اید سعی کنید از مشاوری کمک بگیرید که بدون سوگیری و جانبداری بتواند با تجربه سال ها کار درمانی شما را به مسیری درست هدایت کند.