مشاوره خیانت و مراجعه به مرکز مشاوره خیانت متاسفانه در جوامعی که کاهش زمان روابط خانوادگی در آن ها به چشم می آید، بسیار بالا رفته. نیاز به روابط عاطفی و همبستگی های جسمی و روحی آنچنان تغییراتی برای افراد ایجاد می نماید که تمایل به شروع یک رابطه در عین تعهد بسیار ساده می آید. از نظر روانشناس خیانت حجوم فرهنگ غرب که افراد جامعه آموزشی برای آن ندیده اند میزان روابط چندگانه را افزایش داده است .

از دیدگاه دکتر روانشناس خیانت زن و مرد در روابط خود نیاز به یک کنترل درونی و تعهد فردی دارند تا نسبت به آن پایبند زندگی زناشویی خود بمانند. بسیاری از افرادی که به مرکز مشاوره خیانت مراجعه می کنند ذکر می کنند که در ابتدای شروع یک رابطه موازی دچار احساس گناه گشته اند و بعد از آن دلایل بسیار زیادی برای رفع آن نزد متخصص مشاور خیانت بیان می کنند. این افراد از دیدگاه مشاور روانشناس معمولا فرافکنی زیادی دارند و سعی می کنند تا با مقصر نشان دادن شرایط و افراد دیگر از فشار روانی خود بکاهند.

دکتر مشاور خیانت در تهران ، عوامل مختلفی باعث بروز خیانت می شود که نمونه هایی از آن را در این مطلب ذکر می کنیم:

-         سردی در روابط بین زوجین : یکی از مهمترین دلایل ایجاد خیانت در بین زوجین، عدم وجود یک رابطه صمیمی و خوب می باشد. دکتر مشاور به افراد معمولا پیشنهاد می کند تا به روابط خصوصی با یکدیگر اهمیت فراوانی دهند و روزانه زمانی را برای بیان احساسات درونی خود به یکدیگر قرار دهند.


-         مشکلات جنسی : وجود مشکلات جنسی و عقده های جنسی در بین هر یک از زوجین می تواند احتمال بروز خیانت را در زندگی مشترک افزایش دهد. بیشتر متخصصین روانشناس در مرکز مشاوره خیانت همواره پیشنهاد می دهند چنانچه افراد دچار سردی در روابط جنسی خود هستند و یا در آن مشکل دارند برای پیشگیری از مشکلات جدی تر به مشاور سکس تراپی برای حل مشکل خود اقدام کنند.

-         هوسرانی : گاهی افراد به دلایل مختلفی چون انواع اختلالات روانی و یا داشتن روابط متنوع پیش از ازدواج دچار تنوع طبی می شوند و پس از مدت کوتاهی احساس می کنند همسرشان آن جذابیت اولیه را ندارد. این افراد با مراجعه به یک مرکز مشاوره و مشاور خوب می توانند این مسئله را حل نموده و از یک زندگی خوب بهره مند شوند.

-         فشار های خانوادگی برای ازدواج بر اساس نظر خانواده نیز یکی دیگر از دلایل بروز خیانت مخصوصا در خانواده های سنتی می باشد. افرادی که در زمان تجرد احساس آزادی در زندگی خود را تجربه نکرده اند ، پس از ازدواج تمایل به داشتن روابط موازی بسیاری می توانند داشته باشند.