طبق نظر مشاور روانشناس هر انسانی ممکن است برای چند روز تا چند هفته دچار افت روحی شود که معمولا آن را به عنوان یک روز بد یا یک هفته خسته کننده یاد می کنیم وقایع ناخوشایند ممکن است در هر دوره ای از زمان اتفاق بیفتد و سبب افت روحی می شود . اما شخصیت افسرده به عنوان فردی ست که همواره افسرده و غمگین است. اگر که زندگی مشترک شما با شخصیتی افسرده باشد ، آن زندگی بدون شادی و نشاط خواهد بود. بر اساس گفته های دکتر روانشناس خوب در مرکز مشاوره چنین افرادی احساس بی ارزشی می کنند و در زندگی خود این نا امیدی همراه آنهاست و این ناامیدی نسبت به خودشان می باشد که آن را به دیگر افراد ، محیط اطراف و آینده ای که پیش رو دارد فرا فکنی می سازد. و این احساس ناامیدی مانعی است بر این که نتواند از لحظات زندگی خود لذت ببرد. طبق نظر بهترین دکتر روانشناس  دو نقص عمده در این افراد عدم احساس عزت نفس و عدم توانایی در تجربه شادی می باشد نگرش منفی در این افراد به حدی است که همه افکار و گفتار و احساسات او را تحت تاثیر قرار می دهد. یک شخصیت غم زده پیوسته انرژی و وقت زیادی را صرف کلنجار رفتن با کاستی ها و اشتباهات خودشان میکنند و این امر موجب افسردگی می شود.

فرد افسرده به عنوان شریک زندگی

متخصص روانشناس ازدواج بیان می کند که فرد افسرده فردی غمگین است و نمی تواند رابطه شادی با شریک زندگی خود داشته باشد. برقراری رابطه عاطفی با فرد افسرده ممکن است شما را نیز افسرده سازد. انتقاد مداوم محبوبتان از شما می تواند در دراز مدت تاثیر بسیار بدی بر شما داشته باشد ؛ به این ترتیب که هنگامی که شما از انتقادات او گلایه می کنید ، دچار احساس گناه شده و در نهایت شما را نیز که او را به این حال و روز انداخته اید ، دچار احساس گناه می کند. و در نهایت موجب این می شود که در برخورد با او محتاطانه عمل کنید . بهترین روانشناس ازدواج تهران در مرکز مشاوره روانشناسی ازدواج به این موضوع اشاره می کند که اگر شما به دنبال داشتن رابطه عاطفی با فردی عزت نفس بالا هستید باید به این موضوع آگاه باشید که انتخاب شما در نقطه مقابل خواسته شما قرار دارد. همسر شما از یک سو احتیاج دارد که از طرف کسی تایید شود و درباره بهبود شرایط اطمینان خاطر دهد و از سوی دیگر اگر شما دست به چنین کاری دست بزنید از پذیرفتن آن اجتناب می کند. و ممکن است شما مجبور باشید تا وقت و انرژی بسیاری را صرف دلپذیر کردن زندگی مشترک خود نمایید .

روانشناس خوب ازدواج بیان می کند که برای یک فرد سالم زندگی با کسی که شخصیت افسرده دارد سخت خواهد بود. چون ما زمانی که در کنار فرد افسرده باشیم پیوسته تلاش خواهیم کرد که حال او را تغییر دهیم و خود نیز وارد دنیای او شده و ممکن است خودمان هم به درد او دچار شویم. بهترین دکتر روانشناس ازدواج تهران خصوصیات افراد افسرده را بیان می کند که شامل :

فردی که همواره خلق غم زده و نا شادی دارد.

احساس بی ارزشی و بی کفایتی می کند.

همواره در حال ارزیابی خود و انتقاد از خود است

معمولا شما را مورد انتقاد قرار می دهد.

اکثر اوقات نشخوار فکری و نگرانی دارد.

درباره همه چیز بدبین است.

همواره احساس گناه ، پشیمانی و حسرت می کند.

 

 

اگر که در رابطه عاطفی با فردی غم زده قرار دارید ،مشاوره ازدواج در مرکز روانشناسی ممکن است فرصت خوبی برای همسرتان به منظور کار کردن بر روی افت روحی و عادت به سرزنش خود باشد. درمان افسردگی در کلینیک روانشناسی نیاز به پیگیری مداوم دارد . پس استفاده از خدمات مشاوره و روانشناسی در مرکز مشاوره خوب در تهران برای بهبود وضعیت بسیار مناسب خواهد بود.

مشاور روانشناس ازدواج به این موضوع اشاره می کند که همسر فرد افسرده به او کمک کند تا کمتر خودش را سرزنش کند و از اوقات خود لذت ببرد چنین کاری در طولانی مدت نتایج چشم گیری خواهد داشت همچنین آگاه بودن از نقش خود در تقویت رفتار محبوب مناسب خوهد بود اما این را نیز در نظر داشته باشید که نسبت به حد و مرزهای حمایت او آگاه باشید تا خود نیز گرفتار افسردگی نشوید . همچنین می توانید به همسر خود بیاموزید که از چیز های کوچک در زندگی لذت ببرد زیرا که او فردی منفی بین می باشد و توانایی لذت بردن از لحظات خوش زندگی را ندارد به همین دلیل به او یاد دهید تا در فعالیت های مفرح و لذت بخش کوتاه با شما مشارکت کند و از این طریق شادی و نشاط را تجربه کند انجام آرمیدگی و ورزش می تواند بسیار مفید باشد . تعبیر و تفسیر هر چیزی از عینک بدبینی عزت نفس و امیدواری فرد را کاهش می دهد پس تشویق کردن او به نگاه کردن به اتفاقات از دید دیگر و مثبت تر می تواند برای او در کاهش بدبینی کمک کند.