هر رابطه ای انسان را تحت تاثیر زیادی قرار می دهد و برای زن و مرد تاثیر گذار است. طبق مطالعات بهترین مرکز مشاوره اگر که این رابطه نا مناسب و نا سالم باشد، باعث شکست در رابطه و تجربه تلخی خواهد شد که افراد با تلاش زیاد می توانند آن را در خود حل کنند اما امروزه با پیشرفت دانش و شناسایی بسیاری از موارد می توان از رابطه های نا مناسب پیشگیری کرد و آگاهانه به این موضوع پرداخت . در ادامه مطلب از مردانی می گوییم که زنان باید از این مرد ها فاصله بگیرند زیرا که رابطه با آن ها بسیار آسیب رسان خواهد بود و باید این نشانه ها را جدی بگیرند. 

برخی از تیپ های شخصیتی مردان عبارت اند از :

مردانی که به تازگی رابطه قبلی خود را تمام کرده اند. 

طبق نظر روانشناس خانواده بعد از تمام شدن یک رابطه ، طرفین به زمان نیاز دارند. در غیر این صورت شما نقش پرستاری را خواهید داشت تا زخم های باقی مانده رابطه قبلی را درمان کنید. رابطه هایی که به مرز پایان می رسند، مدت زمانی طول می کشد تا طرفین رابطه احساس بهبودی کنند . اگر شما با مردی که به تازگی رابطه خود را تمام کرده آشنا شده اید، باید این را بدانید که عمر رابطه شما بسیار کوتاه خواهد بود. 

مردانی که مدام وارد رابطه جدید می شوند. 

طبق نظر مشاور ازدواج این نوع مردان بسیار خطرناک هستند و همواره دوست دارند رابطه های جدید را تجربه کنند و رابطه های آن ها بیشتر از چند ماه دوام نمی اورد . مردانی که از تنهایی می ترسند در این دسته قرار دارند و این مشکل آن ها ناشی از دوران کودکی آن هاست و ترس از تنهایی را همواره به یدک می کشند. تغییر شخصیت و ماندن در رابطه برای آن ها بسیار دشوار است. پس اگر نمی خواهید که در رابطه تان شکست بخورید و دلتان صدمه نبیند از این دسته افراد فاصله بگیرید. 

مردانی که شدیدا کنترل گرا هستند. 

این مردان به شدت عصبانی می شوند و کنترل خود را از دست می دهند و واکنش های اغراق آمیز از خود نشان می دهند . اگر می خواهید از موقعیت های نا خواست در شرایط اجتماعی جلوگیری کنید، از این نوع مردان دور شوید . آن ها می توانند با خشم و واکنش های اغراق آمیز شما را کنترل کنند. پس بهتر است از این نوع تیپ مردان فاصله بگیرید. 

مردان بچه ننه:

طبق نظر روانشناس خانواده صمیمیت در روابط خانوادگی هیچ مشکلی ندارد. اگر یک مرد به مادر خود احترام بگذارد جای هیچ شکی نیست که برای شما نیز احترام قائل خواهد شد . اما اگر زمانی که با او در حال صحبت هستید، همواره از مادرش می گوید و برای هر تصمیم گیری با مادر خود مشورت می کند، باید در آن رابطه تجدید نظر کنید. مردانی که به شدت وابسته مادران خود هستند و نمی توانند بعد از رابطه آن را مدیریت کنند مشکلاتی را در رابطه ایجاد خواهند کرد. 

مردان نارسیسم یا خود شیفته:

در روان شناسی، خودشیفتگی یا به انگلیسی نارسیسم بیانگر عشق افراطی به خود و تکیه بر خود انگاشت های درونی است. در روانپزشکی نیز نوعی اختلال شخصیت است . فروید عقیده داشت که انسان با بسیاری از خصیصه های خود شیفتگی به دنیا می آیند و او نخستین کسی بود که خودشیفتگی را با روانکاوی توضیح داد. این مردان نسبت به ظاهر خود  بسیار وسواس دارند و دوست دارند همواره مرکز توجه باشند. این علاقه فقط به رابطه شما محدود نمی شود بلکه آن ها دوست دارند در هر مکان و جمعی که وارد می شوند مرکز توجه قرار بگیرند. 

مردان خسیس:

طبق نظر مشاور ازدواج هیچ چیز بد تر از داشتن رابطه با یک مرد خسیس نیست. اگر با او به رستوران یا یک سینما رفتید و از شما تقاضای پول کرد بدانید او مردی خسیس است و یا حتی اگر شما را از بردن به این مکان ها صرف نظر کرد نیز نشان دهنده ی این مشکل است و حتی ممکن است دروغ بگویند که کیف پول خود را جا گذاشته اند. البته وجود چندیدن نشانه می تواند تایید کننده ی آن باشد .

مردان پارانوئید:

مشخصه ی بیماران مبتلا به اختلال شخصیت بدگمان یا پارانوئید ، شکاکیت و بی اعتمادی دیر پا به همه ی افراد است. مسئولیت این احساسات از نظر آن ها نه به عهده ی خود آن ها ، که بر دوش دیگران است. اینبیماران اغلب متخاصم و تحریک پذیر هستند . افراد بسیار متعصبی هستند و افرادی هستند که مدارکی دال بر تخلف دیگران جمع می کنند و افرادی هستند که حتی به همسر خود سوء ظن دارند  و اشخاص بد عنقی هستند که اهل دعوا هستند . این مردان همواره فکر می کنند که شما به آن ها خیانت می کنید و همواره سعی می کنند شما را کنترل کنند و در جواب اعتراض شما می گویند که شما را خیلی دوست دارند و به همین دلیل چنین رفتارهایی دارند ولی حرف آن ها را باور نکنید و این مسئله را جدی بگیرید. 

 اگر چه در اوایل رابطه چنین رفتارهایی از سوی آن ها می تواند جذاب به نظر برسد اما به مرور زمان بسیار مشکل ساز خواهد بود و زنان در این مورد دچار آزار و اذیت زیادی شده اند و به همین دلیل هشدار ها را جدی بگیرید . برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با بهترین مرکز مشاوره در ارتباط باشید.