سعی ما بر این است که بتوانیم اطلاعات خود را در تمام زمینه ها چه ازدواج چه خانواده و کودک به صورت تخصصی در اختیار شما قرار دهیم.
توجه داشته باشیدمشاور ازدواج می تواند در بسیاری از ابعاد شما را قبل از ازدواج راهنمایی کند. به طور مثال از طریق پرسشنامه و تست ازدواج و ارزیابی و مصاحبه می توانند ابعاد مختلف شخصیت شما را ارزیابی کنند.
یک ازدواج خوب و تشکیل خانواده نیازمند ارزیابی دقیق است . یکی از مسائل مهم در ازدواج که توسط متخصص مشاور ازدواجارزیابی می شود مسائل جنسی است. قطعا باید نسبت به نیازهای جنسی خود و طرف مقابل آشنا باشید.

در مقالات قبلی ازدواج و نیازهای جنسی را ارزیابی کردیم حال به ادامه ی مطلب می پردازیم.

 

یکی از سوالات رایج این است که مردان موفقیت در یک رابطه جنسی را چطور ارزیابی و می سنجند؟

مردان اصولا موفقیت در رابطه ی جنسی را در ارگاسم شریک جنسی می دانند. و گاهی گزارش می شود در صورت ارگاسم نشدن همسر خود ناراحت و دچار اضطراب می شوند. گاهی زنان وانمود به ارگاسم می کنند و خودشان را تحت فشار قرار می دهند تا همسرشان را خشنود کنند.

این رفتار باعث می شود زنان نتوانند در رابطه ی جنسی به صورت کامل و رضایت بخش ارگاسم را تجربه کنند و این کار آنان را از روند طبیعی رابطه ی جنسی باز می دارد.

موضوع دیگری که امروزه می تواند بسیار آسیب های زیادی را برای زوجین رقم بزند این است که طبق آمار مرکز تخصصی مشاوره ازدواج ، امروزه زوج ها نسبت به آنچه رسانه ها بازگو می کنند بسیار کمتر رابطه ی جنسی دارند . علت چیست؟ دلیل اول برای این فقدان می تواند این باشد که مردان احساس طرد شدگی می کنند و زنان هم احساس خلع عشق و عاطفه را احساس می کنند. اینگونه می توان تفسیر کرد که زنان نمی دانند که همسرشان چقدر حساس هستند که وقتی می بینند همسرشان برای داشتن رابطه ی جنسی که سرحال نیستند و حوصله ندارند. و مردان هم به طور معمول نمی دانند که همسرشان برای داشتن یک رابطه ی خوب و حوصله داشتن نیاز است سرحال بوده و این احساس و گشودگی برای رابطه ی جسی باید احساس عشق و محبت و رابطه ی صمیمی را داشته و نیاز زنان است.


 

موضوع بعدی که دکتر مشاوره و مشاورین ازدواج و زوجین در جلسات مشاوره بررسی کرده اند این است که : آغاز کردن رابطه ی جنسی در زوجین از چند  بعد قابل بررسی است این موضوع 1 نباید در روابط شما همیشه یک نفر شروع کننده ی رابطه ی جنسی باشد . به مرور زمان این رفتار می تواند احساس طرد شدگی برای فرد شروع کننده داشته باشد و آسیب دیگری که می تواند به رابطه ی شما وارد کند رابطه ی زوجین را وارد یک دور ثابت و بدون هیجان می کند.

شما در کلینیک تخصصی ازدواج انتخاب نو می توانید از مشاور سکس تراپ ما به صورت تخصصی در زمینه ی مسائل جنسی و زوجین از بهترین مشاوران ازدواج تهران مشاوره بگیرید. گاهی زوجین به علت نداشتن مهارت در روابط خود دچار مشکل می شوند.

یعنی شناخت تفاوتهای فیزیکی و روانی زنان و مردان به شما کمک می کند تا رابطه ای عالی و لذت بخش را تجربه کنید. به طور مثال روابط جنسی زوجین می تواند با ترفند های مختلف در مکان های مختلف اتفاق بیفتد. یعنی می توانید پلن هایی را برای داشتن روابط جنسی در اتاق خواب و جاهای مختلف خانه داشته باشید .

در ادامه ی مقاله به موضوع دو نوع قطب جنسی می پردازیم :

1 دهنده لذت           2 دریافت کننده لذت