ازدواج همواره با توقع ها و انتظاراتی همراه است که برخی از آن ها می تواند برای رابطه مضر و نا به جا باشد . اما در این میان توقع هایی هستند که وجود آن ها سبب تقویت رابطه ی زناشویی و بهتر شدن زندگی زناشویی می شود . در ادامه به برخی از این توقع های مفید برای زندگی مشترک از دیدگاه بهترین روانشناس تهران اشاره می کنیم . 

با هم بودن برای همیشه :

طلاق و جدایی امروزه به میزان زیادی افزایش پیدا کرده است و بنابراین شاید خیلی سخت بشود به دوام یک رابطه امیدوار بود . تعهد دادن تصمیمی است مبنی بر ماندن در کنار یکدیگر در خوشی ها و نا خوشی ها . متاسفانه تمام رابطه های زناشویی عاقبت به خیر نمی شوند ، اما این دلیل نمی شود که فکر کنید که رابطه ی شما نیز از این دسته خواهد بود و سرانجام خوبی نخواهد داشت . طبق نظر زوج درمانگر ایرانی اگر توقع داشته باشید که تا ابد کنار هم بمانید ، در هنگام بروز مشکل برای حل آن ها سخت تر تلاش خواهید کرد و جدی تر در مسیری گام برمی دارید که رابطه ای را خلق کنید که محبوب دل هر دوتان باشد و تا زمان مرگ در کنار یکدیگر باشید .

رویارویی با سختی ها در کنار هم :

توفان های زندگی در بعضی شرایط بسیار سهمگین می شوند و متاسفانه به ندرت روابط زناشویی این مشکلات را بدون هیچ خسارت و آسیبی پشت سر می گذارند . قوت و استحکام رابطه در مواقع سختی محک می خورد . زمانی که عزیزی را از دست می دهید ، دچار بیماری می شوید ، از کار اخراج می شوید و دچار بحران های مالی می شوید . این مواقع سخت فرصتی به شما می دهند تا به یکدیگر تکیه کنید و به هم نزدیک شوید . و فرصتی را پیش روی شما می گذارد تا چیز های جدیدی را درباره ی خودتان و همسرتان کشف کنید و موقعیت خوبی برای یافتن نقاط قوت تازه و پیدا کردن راه هایی برای افزایش صمیمیت به دست بیاورید . سعی کنید در شرایط سخت  کنار یکدیگر بمانید و رابطه تان را در اولویت قرار دهید و حامی و پشتیبان یکدیگر باشید . زوج هایی که این مشکلات را پشت سر بگذارند ، بعد از تمام شدن بحران ها قوی تر و صمیمی تر خواهند بود .

توقع اینکه گاهی شک کنید .

طبق نظر مشاور خوب ایرانیان از آن جا که افراد و روابط زناشویی ممکن است دچار تغییرات گوناگونی شوند ته دلتان گاهی اوقات شک می کنید نکند رابطه تان عیب و ایرادی داشته باشد . در چنین حالتی ، گوش و حواستان را باز کنید ولی اضطراب نداشته باشید . شک کردن به رابطه ی زناشویی از برخی خصلت های هر فردی می باشد . شک به طریق مختلفی بر انگیخته می شود . این محرک هر چه که باشد از فرصت پیش آمده بهره بگیرید و به رابطه تان فکر کنید و جایگاه خود را به دقت بررسی کنید . اگر مشکلاتی در رابطه تان است که باید به آن ها بپردازید ، این کار را بکنید . اما اگر در بررسی هایتان مشکلی نداشتید ، انرژی خود را روی نقاط مثبت رابطه بگذارید و آن ها را تقویت کنید .

 توقع این که گاهی حوصله تان سر برود .

بی حوصلگی ، آزار دهنده و خسته کننده می باشد . در مرحله ی اول رابطه زناشویی ، با هم بودن تنها چیزی است که برای کامل کردن زندگیتان می خواهید اما همچنان که به جلو پیش می روید می بینید که زندگی زناشویی تان برای ارضای تمام نیاز هایتان کافی نیست و باید کار های دیگری هم بکنید . وقتی حوصله تان از همسرتان یا رابطه تان سر می رود ، کاری برای آن بکنید . برای دوری از بی حوصلگی باید با هم همکاری کنید و خود و زندگی تان را جذاب نگه دارید . با همدیگر به سرگرمی های جدید بپردازید . البته انتظار نداشته باشید که همسرتان مسئول سرگرمی شما و پاسخگوی تمام نیاز ها و آرزوهایتان باشد ، هیچ رابطه ای بت چنین طرز فکری دوام نمی آورد . این طرز فکر باعث می شود که هیچ گاه نسبت به رابطه تان احساس رضایت و کامیابی نکنید .

بهتر شدن مداوم رابطه ی جنسی :

وقتی رابطه زناشویی تان رشد می کند و شما به هم نزدیک و نزدیک تر می شوید انتظار می رود تعاملات جنسی تان بهتر شوند . وقتی بدن های یکدیگر را بهتر بشناسید و بتوانید راحت تر و مطمئن تر علاقه تان را با هم در میان بگذارید ، می بینید که نه تنها عملکردتان بهبود می یابد ، بلکه صمیمیتتان هم بیشتر می شود . رابطه ی جنسی دیگر مثل اوایل عجیب به نظر نخواهد امد و راحت تر خواهد بود . اگر توقع داشته باشید که رابطه ی جنسی بهتری داشته باشید ، انگیزه ی بیشتری خواهید داشت تا این توقع را محقق کنید . اگر متعهد به رشد و پیشرفت در کنار یکدیگر شوید و با یکنواختی مبارزه کنید ، می توانید  امید وار باشید که سال های سال در کنار یکدیگر شاد باشید . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران از لیست مراکز روانشناسی ایران نظیر انتخاب نو در ارتباط باشید و راهنمایی های لازم جهت بهبود رابطه ی زناشویی تان را دریافت نمایید .