روانشناس ازدواج در کلینیک روانشناسی انتخاب نو به زوجینی که از سوءاستفاده هیجانی در رابطه ی خود رنج می برند می تواند مفید باشد. طبق گفته ی دکتر روانشناس بیشتر افراد وقتی به سو استفاده هیجانی فکر می کنند ، معمولا ذهنشان به سمت انتقاد کردن زوجین از یکدیگر می رود؛ در حالی که حوزه ی سوء استفاده هیجانی وسیع تر از سوء استفاده لفظی است.

اگر که زوجین از رفتارهای برخواسته از سوءاستفاده هیجانی از آسیب های زبانی مانند توهین ، سرزنش و انتقاد مداوم گرفته تا تکنیک های بسیار ظریف تری از قبیل ترساندن ، به بازی گرفتن و خودداری از اعلام رضایت رنج می برند با مراجعه به مرکز روانشناسی انتخاب نو و مشاوره توسط روانشناس مشاور برای نجات رابطه مناسب خواهد بود.

مشاوره خانواده چه کمکی می تواند بکند ؟

مشاور خانواده و مشاور ازدواج در کلینیک مشاوره  مواردی را در این جهت مطرح می کند که عبارت اند از :

تحقیر و خوار شمردن ؛

نادیده گرفتن و انکار کردن ؛

تسلط و کنترل ؛

قضاوت و انتقاد ؛

انتظارات غیر معقول؛

قهر کلامی و... باشد.

 

 

مشاوره ازدواج چیست و به چه دردی می خورد ؟

مشاوره خانواده در مرکز مشاوره ازدواج  به زوجین که در رابطه ی خود مشکل دارند و توانایی حل مسائل را ندارند و با توجه به این که این اختلافات در رابطه با تاثیر منفی بر روی دیگر اعضای خانواده همراه است روانشناس خانواده آموزش های لازم را جهت حذف بعضی رفتارهای نادرست در زوجین برای داشتن زندگی زناشویی شادتر ارائه خواهد داد. آگاه کردن زوجین توسط روانشناس در کلینیک روانشناسی و مشاوره انتخاب نو و تغییر نگرش های نادرست زوجین می تواند سودمند واقع شود.