زندگی مشترک سالم و ازداج موفق را باید ساخت بی شک وارد شدن به دنیای مشترک باید با تدبیر و آگاهی باشد مرکز مشاوره ازدواج انتخاب نو سعی دارد در مقالات متناسب با مشاوره ازدواج شما همراهان همیشگی را در زمینه های مشاوره پیش از ازدواج و حل اختلاف خانوادگی و معرفی مرکز مشاوره ازدواج همراهی می کند.

همان طور که قبلا گفته شد دانشتن  یک زندگی مشترک ایده آل نیازمند آیتم هایی است که ما در این قسمت به چند مورد از آن می پردازیم یکی از موارد بیان خواسته ها و نیازها به صراحت است :یعنی هم قبل از ازدواج باید خواسته ها بیان شود به طور مثال در مورد فرزند ، کار و مسائل مالی و خانوادگی و هیجانی ممکن است یکی از آنان خواهان بچه باشد اما زوج دیگر موافق نباشد و یا از لحاظ تناسب هیجانی اصلا شباهتی به هم نداشته باشند و زبان عشق و درک آنان از دنیای هم متفاوت است گاهی زوج ها جملاتی مثل او را اصلا درک نمی کند را به مشاور ازدواج بازگو می کنند بعد از مشاوره و آنالیز متوجه می شوند گاهی دختری که در دنیای هنر غرق است و از هر چیزی که مربوط به هنر و احساسات هنری می شود لذت می برد اگر با مردی که هیچ علاقه و ذوقی نسبت به دنیای هنر ندارد ازدواج کند بی شک مشکلاتی بر سر راه آن ها خواهد بود. پس در مورد خواسته ها و علایقشان با صراحت با همسر خود صحبت کنید حتی بعد از ازدواج نیز باید علایق خود را در مورد روابط زناشویی ، کار و خانواده بازگو کنید.

مورد بعدی کنترل احساسات است : یکی از موارد مهم برای تداوم یک زندگی مشترک کنترل عواطف و احساسات است . شما در زندگی با چالش های بسیاری مواجع می شوید ممکن است با شکست روبه رو شوید و یا به موفقیت های بسیاری دست پیدا کنید.باید بتوانید احساسات خود را مدیریت کنید در شرایط دشوار کاری نکنید که در آینده پشیمان شوید و در شرایط ارتقاء نیز آنقدر به خود مغرور نشوید که روی بقیه ی ابعاد زندگیتان تاثیر بگذارد

نکته قابل ذکر قبل از ادامه ی مطالب شما اگر بهترین مراکز مشاوره ازدواج و یا یک مشاور ازدواج خوب مراجعه کنید اما خودتان نخواهید که تغییر کنید و یا مقاومت بالایی در پذیرش همسرتان داشته باشید هیچ کمکی از سمت کلینیک مشاوره ازدواج نمی توانید بگیرید مورد قابل ذکر بعدی : انتقاد پذیری است . انتقاد پذیری از افراد به معنای این نیست که باعث شود شخصیت همسرتان تا فرد مقابلتان را زیر سوال ببرید و او را خورد کنید . یکی از سخت ترین کارها انتقاد است زیرا تمامی افراد نسبت به انتقاد گارد و مقاومت دارند شما باید راه های ابراز مخالفت را آموزش ببینید. از افعال منفی و تندوتیز استفاده نکنید و اگر در شرایط مشاجره و دعوا هستین به هیچ عنوان زمان خوبی برای انتقاد نیست .سعی کنید از همسر خود حمایت کنید و احساس امنیت را در رابطتان بسازید می توانید در قالب دوستانه و در آرامش مشکل خود را بیان کنید.

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج در این است که شما نیاز دارید تا تکنیک هایی را برای ایجاد آرامش آموزش ببینید.

مورد دیگری که نیازمند صبوری است رشد و ارتقاء موفقیت دوطرف است ، زوج های موفق برای رشد و پیشرفت همدیگر تلاش می کنند توجه داشته باشید آدم ها همیشه در حال تغییر هستند باید بتوانید یک سری از تغییرات که باعث بهبود فردی و زندگی مشترکتان می شود را اعمال کنید.

ابراز علاقه را فراموش نکنید

بیان احساسات و ابراز علاقه یکی از مسائلی است که باعث می شود رابطه ی شما همیشه طراوت و تازگی را داشته باشد .بیان جملاتی مثل دوستت دارم ، ابراز دل تنگی و یا از طریق خرید کادویی بدون مناسب خرید گل مورد علاقه باور غلطی که نیاز شنیدن جملات احساسی را مختص زنان می دادند.مردان به همان اندازه و حتی شاید بیشتر از زنان نیاز به شنیدن دارند. روزانه حداقل 15 دقیقه برای همدیگر وقتبگذارید در مورد کارهای روزانه ، رابطتان صحبت کنید بدون نگاه کردن به تلوزیون و یا انجام فعالیت دیگری هیچ چیز با ارزش تر از وقت گذاشتن برای یکدیگر نیست این باعث می شود اگر اختلافی هم هست از طریق گفت و گو حل شود.از آمار بالایی از مشکلات زوجین که به مرکز مشاوره ازدواج تهران مراجعه می کنند بی تفاوتی است گاهی آنقدر درگیر مشکلات و کار می شوید که از زندگی مشترک خود قافل می شوید.

موضوع بسیار مهمی که زوجین باید به آن توجه کنند این است.یکی از ابعاد مهم یک زندگی مشترک داشتن رابطه جنسی سالم است.نیاز جنسی چه در زنان و چه در مردان امری طبیعی است اگر در این زمینه احساس مشکل می کنید حتما از یک سکس تراپ خوب و بهترین مشاور ازدواج کمک بخواهید.

مرکز مشاوره انتخاب نو سعی بر این دارد تا از بهترین مراکز مشاوره ازدواج تهران باشد زیرا اولویت ما 1. مشاوره ی تخصصی قبل از ازدواج است تا بتوانیم قبل از ازدواج آموزش های لازم را جهت بهبود روابط زوجین بدهیم. 2. در ادمه ی مسیر نیز سعی بر این داریم مشکلات جنسی و اختلالات خانوادگی و از طریق بهترین سکس تراپ و خانواده درمانگران به صورت حرفه ای حل کنیم.