مشاوره ازدواج یکی از مباحث مهم و اساسی زندگی هر فردی محسوب می شود که در مراکز مشاوره ازدواج با عنوان مشاوره پیش از ازدواج انجام می گیرد. بله می توان گفت

مشاوره قبل از ازدواج نیاز به زمان و بررسی دقیق دارد. در مشاوره ازدواج یکی از اساسی ترین موضوع هایی که قبل از بررسی آیتم های ازدواج مثل نیازها، مسائل اجتماعی و شغل مورد بررسی قرار می گیرد آیتم آنالیز فردی است که در حیطه ی اختلالات و مشکلات شخصیت بررسی می شود.

در مقالات قبلی بهترین مشاور ازدواج و دکتر روانشناس ازدواج در زمینه ی همسر عجیب و غیر عادی و خطرناک ، بی قرار و پرآشوب صحبت کردیم . حال قصد داریم به شخصیت نمایشگر بپردازیم .

 

مشخصات و ویژگی هایی برای شخصیت نمایشی :

توجه داشته باشید تشخیص دقیق و درست فقط باید توسط دکتر روانشناس انجام شود و شما فقط می توانید نشانه هایی را برای ارجاع به دکتر متخصص بشناسید.

1)افراد نمایشی در شرایط و موقعیت هایی که مرکز توجه نیستند احساس راحتی نمی کنند .

2)از لحاظ جنسی اقدام به جلب توجه و ترغیب و وسوسه می کند.

3)رفتارهای سطحی دارد.

4)برای جلب توجه دیگران از ظاهرشان استفاده می کند.

5) رفتارهای نمایشی مبالغه آمیز و تئاتری را می توانید شاهد باشید.

6) در گفتگو ها بسیار القا پذیر است.

7)و روابطش را صمیمی تر و پر حرارت تر از آن چیزی که هست می پندارد.

 

آیا شما هم در رابطه ای قرار دارید که موارد نام برده را در نامزد و پارتنرتان مشاهده کرده اید؟

موضوع قابل بحث این است که افراد نمایشی مثل طبل توخالی هستند و از لحاظ احساسی همیشه در اوج هستند و تا زمانی که مورد توجه هستند همه چیز عالی است ولی اگر کنار گذاشته شوند شدیدا عصبانی می شوند و احساس ضعف می کنند و این رفتارهای نمایشی و ظاهر پر زرق و برق افراد نمایشی فقط برای شریک زندگیشان نیست بلکه برای جذب همه تلاش می کنند. و از لحاظ افکار و عقاید بسیار زود باور هستند و از خودشان نظر و ایده ی محکم و پا بر جایی ندارند بلکه به راحتی می توان نظرشان را تغییر داد.

بعضی از مراکز مشاوره ازدواج و کلینیک ازدواج طی تحقیقاتی که در دست دارند کودکی این افراد بعد از مصاحبه خلع هایی از لحاظ عاطفی و نبود سرپرست یا ثباتی دیده می شود و پاداش هایی دوره ای برای رفتار نمایشگرشان از اطرافیان دریافت کرده اند و حتی از سمت مراقبت و توجه که از سمت مادر که مرکز احساسات در کودکی محسوب می شود محروم بوده اند که در نتیجه مجبور می شدند از طریق جلوه گری توجه اطرافیان را جلب کنند.

 


 

توجه داشته باشید افراد نمایشی می توانند ظاهری بسیار جذاب داشته باشند که در مراحل اولیه آشنایی شما نتوانید متوجه نقاط ضعف فرد بشوید و از آنجا که بعد هیجانی و عاطفی بالایی دارند به راحتی شما را وارد بازی های روانی می کنند .

شما می توانید یکی از بهترین مشاور ازدواج در تهران و مرکز مشاوره پیش از ازدواج را در انتخاب نو تجربه کنید که توسط بهترین مشاوران ازدواج به صورت تخصصی  به شما عزیزان مشاوره می دهند .