ازدواج و بررسی میزان رضایتمندی برای یک ازدواج خوب علاوه بر آنکه از طریق متخصص روانشناس ازدواج و بهترین مراکز ازدواج ملاک های قابل بررسی را از طریق تست و مصاحبه ارزیابی می‌کنند می‌توان گفت نیاز است شما به صورت فردی مشکلات خود را حل کنید. در مباحث معرفی بهترین متخصص ازدواج و کلینیک تخصصی مشاوره ازدواج سعی کردیم به شخصیت شناسی و شناسایی طرحواره ها از طریق کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید شما را با مسائلی آشنا کنیم تا بتوانید در صورت نیاز به مشاورین فردی مراجعه کنید.

 نکته قابل ذکر این است که طی تجربیات بهترین مشاور ازدواج در تهران و دکتر روانشناس ازدواج بایدبتوانید اول مشکلات خود را با یک درمانگر حل کرده و بعد به روابط بین فردی خود پردازید.

 

حال در این مقاله طرحواره رهاشدگی را توضیح می‌دهیم :

در مقالات قبلی مشاوره ازدواج تجاربی که منجر به شکل‌گیری طرحواره رهاشدگی می‌شود را توضیح دادیم مروری بر آن می کنیم و به ادامه مبحث می‌پردازیم ا:

فرادی که دچار این تله می‌شوند باور عمیق از ازدست دادن افراد مهم زندگی را در ذهن دارند و این باور را دارند که تا آخر عمر از نظر عاطفی تنها خواهند ماند.

 حال به چرخه رهاشدگی می‌پردازیم:

 افرادی که در چرخه رهاشدگی قرار می‌گیرند به گونه‌ای وقایع را پیش می‌برند که به جدایی ختم شود. ابعادی که با این پدیده درگیر است مثل ترس ،سوگواری و خشم است .وقتی تجربه‌ای رهاشدگی برای فرد پیش می آید احساس وحشت بر فرد مسلط می‌شود و حال به انواع رهاشدگی می‌پردازیم توجه داشته باشید مطالب گفته شده باید توسط مشاوران تایید شود و شما نمی توانید به کسی برچسب بزنید.

 

1) رهاشدگی که مبتنی بر وابستگی است 2)رها شدگی که مبتنی بر دوری ،فقدان و بی ثباتی است

هر کدام از رها شدگی ها بنا بر دلایل و شرایط خاص در دوران کودکی شکل می‌گیرد. به طور مثال اگر محیط کودک را طوری  قرار دهیم که آنقدر حمایتگر باشد و هیچ چالشی در زندگی کودک نباشد به سمت وابستگی می‌رود .

و اگر  محیط زندگی از لحاظ هیجانی بی ثبات باشد کودک رنگ ثبات و امنیت را نخواهد دید و این رهاشدگی بی ثباتی را شکل می‌دهد. افرادی که در دام تله ی وابستگی افتاده‌اند ایمان دارند که بدون کمک دیگران و به تنهایی نمی‌توانند کاری انجام دهند و به فردی قوی و مستقل تکیه می کند.

اگر شما در زندگی به این باور برسید که زندگیتان به شخص دیگری بستگی دارد پس از دست دادن آن فرد برای شما وحشتناک خواهد بود توجه داشته باشید ممکن است بسیاری از افرادی که دچار تله رهاشدگی شده اند احساس وابستگی نداشته باشند .آنان دچار بی‌ثباتی و فقدان هستند که توضیح می‌دهیم.

 اگر در زندگی روابط بی ثباتی را تجربه کرده باشید به احتمال زیاد در افرادی دلبسته شده اما آنها را از دست داده و نمی‌توانید دوری و جدایی از فردی که دوستش دارید را تحمل کنید به این دلیل که باورتان این است زندگی شما بدون آنها برهوتی است بدون احساس که در صورت نبود آن آدم شما به پوچی و نیستی می‌رسد.

شما برای تسکین یابی به افراد نیازمند هستید این  رهاشدگی با رها شدگی مبنی بر وابستگی متفاوت است

شما به فردی نیاز دارید که مثل  یک والد بتواند نیازهای دوران کودکی را برآورده سازد .

مورد بالایی که ذکر کردیم یکی از مواردی بود می‌توان در مشکل مشاوره تشکیل خانواده توسط دکتر ازدواج ارزیابی می شود .پس نیاز شما برای ازدواج امر به این مهمی

بهترین مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و بهترین مراکز ازدواج کشور را برگزینید حال جهت اطلاعات متخصصان ازدواج تهران و آدرس مرکز مشاوره ازدواج به صفحه اصلی ما در انتخاب نو مراجعه کنید.