بین زنان و مردان تفاوت های بساری وجود دارد که همین تفاوت ها میان دو جنس سبب بروز مشکلات و اختلافات زیادی بین زن و شوهر می شود. به همین دلیل زوجین باید نسبت به تفاوت های یکدیگر آگاه باشند و از آن ها اطلاع داشته باشند تا راحت تر بتوانند دلیل مشکلات را بدانند و همچنین کارهایی که می توانید انجام دهید تا رابطه تان را حفظ کنید و صمیمیت را نگه دارید. در ادامه به راز هایی اشاره می کنیم که درباره زنان هستند و بهتر است که مردان آن ها را بدانند این راز ها عبارت اند از: 

نیاز به احساس امنیت در زنان:

بر اساس مطالعات مشاوره بهترین ازدواج یکی از اساسی ترین نیازهای زنان احساس امنیت است و منظورمان امنیت فیزیکی نیست و بیشتر امنیت احساسی و عاطفی است. زن می خواهد از استحکام رابطه اش و این که همسرش در عشق استوار و متعهد است مطمئن شود. و می خواهد از عشق همسرش اطمینان حاصل کند . و آن چه زنان می خواهند مردان بدانند این است که برای این که بتوانند در روابط خود بع آرامش و اعتماد به نفس برسند به امنیت نیازمندند. و در این حالت است که آرامش بیشتر و نگرانی کمتری دارد و استقلال بیشتر و توقع کمتری نیز دارد. در واقع زنان به هنگام امنیت بهترین وجودشان را نشان می دهند و بر عکس این حالت نیز هست و زنان به هنگام نا امنی در بدترین حالت خود ظاهر می شوند و احساس نا امنی زن را می ترساند و زمانی که زن می ترسد دست به رفتارهایی می زند که نه مطبوی خودش است و نه مطلوب شوهرش.زنان زمانی که ببینند همسرشان وقتی برایشان اختصاص می دهد، احساس امنیت می کنند و همچنین راه دادن به دنیای درنی خودتان، و نشان دادن عشقتان می تواند احساس امنیت را در آن ها ایجاد کند.

نیاز به احترام در زنان:

طبق نظر مشاور خوب خانواده مردان معمولا از یکی از مهم ترین نیازهای اصلی زنان غافلند و به آن اهمیتی نمی دهند. آنان نمی دانند ارزش و احترام دادن به زن تا چه اندازه اهمیت دارد. بسیاری از مردان هرگز به نامزدشان نمی گویند که چقدر برایشان ارزشمند هستند. زنان بسیاری هستند که شوهرانشان به آن ها اهمیت نمی دهند و در واقع این ارزش و اهمیت را در گفتار و کردار خود نشان نمی دهند. مرد اگر برای زن ارزش قائل باشد، زن احساس امنیت خواهد کرد و همچنین از او حمایت خواهد کرد. در واقع می توان گفت که زنان دوست دارند احساس کنند ارزشمند هستند و آن ها می خواهند از زبان شما بشنوند که نقش مهمی در زندگی تان دارند. اگر که می خواهید همسرتان احساس ارزش کند، نشان دهید که خوشحالی او اهمیت زیادی برایتان دارد و به زندگی اش علاقه مندید و نشان دهید که به او نیاز دارید و برای نظرات و افکارش ارزش قائلید و نشان دهید که هرگز برایش تکراری و عادی نخواهد شد. 

زنان نیازمندتوجه هستند.

بر اساس مطالعات مشاوره روانشناسی عالی زنان نیازمند برقراری ارتباط با شوهرشان هستند و دوست دارند که با همسرشان حرف بزنند و در واقع با حرف زدن خود را خالی می کنند و مشکلاتشان را مطرح می کنند و تنها چیزی که در این موقعیت احتیاج دارند این است که همسرشان آن ها را درک کند و همدلی کنند. در این شرایط معمولا مردان به دنبال این هستند که راه حل هایی را ارائه دهند و مشکل را حل کنند ولی در حقیقت زنان فقط به دنبال درک شدن هستند و این که بتوانید با گوش فعال و زبان بدن مناسب به حرف های همسرتان گوش دهید و او را درک کنید، بهترین کار را خواهید کرد.

می توان گفت که زنان عاشق حرف زدن و درد و دل کردن هستند زیرا به این وسیله با طرف مقابل خود ارتباط برقرار می کنند. زن ها برای صحبت کردن با مرد مورد علاقه شان نیاز به دلیل خاصی ندارند و حتما نباید موضوع مهمی اتفاق افتاده باشد و آن ها فقط می خواهند که با شما صحبت کنند تا رابطه صمیمیت بیشتری را به وجود بیاورند. زنان می دانند که یکی از بهترین روش های ایجاد صمیمیت و نزدیکی استفاده از کلمات است. کلمات و عبارات پل های ارتباطی دنیای درونی زن ها به دنیای همسرشان هستند. و کلمات سکوت سنگین را از بین برده و به این ترتیب رازهای درونی زن ها فاش می شود. ولی مردان این گونه نیستند و ترجیح می دهند زمانی که با مشکلی رو به رو می شوند تنها باشند و به دنبال حل مسئله باشند و به فکر فرو می روند و این چنین ممکن است که از همسرشان فاصله بگیرند ولی آن چه که مهم است این است که مردان باید زمان کافی برای حرف زدن با همسرشان را اختصاص دهند و زنان نیز باید از همسرشان بپرسند که آیا زمان خوبی برای صحبت است و آمادگی شنیدن حرف هایشان را دارد؟ و اگر که شرایط مساعد نبود آن را به زمان بهتر موکول کنند.برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک روانشناسی تهران در ارتباط باشید.