دکتر روانشناس ازدواج بیان می کند که یکی از شرایط وجود رابطه سالم بر اساس نقاط مشترکی است که بین زوجین می تواند باشد . مانند : علایق مشترک ، عقاید مشترک . سلیقه های مشترک و ... که می تواند در راحتی و تفاهم زندگی مشترک نقش داشته باشند . افراد به عنوان بخشی از واقعیت زندگی روزمره خود با افرادی از تمامی طبقات اقتصادی ، اجتماعی ، نژادی در تماس هستند و اکثر افراد بر این عقیده دارند که تمام انسان ها جدا از این که چگونه بار آمده اند ، باید پذیرفته شوند اما هنگامی این ادعاها درست خواهد بود که مجذوب شخصی متفاوت شوند.  طبق نظر مشاور روانشناس ازدواج مرکز مشاوره ازدواج انتخاب نو این بدین معنی نیست که حتما درباره ی همه چیز تفاهم داشته باشید ، اما وجود تفاهم از لحاظ اجتماعی و قومی و تحصیلی بسیار در ازدواج تاثیر دارد.

روانشناس ازدواج خوب بیان می کند که تا زمانی که با کسی زندگی نکنید با عادت ها و سبک زندگی او آشنا نخواهید شد به همین دلیل شناخت عادت ها و سبک زندگی همسرتان مهم است. متخصص روانشناس ازدواج بر این نکته عقیده دارد که هرچقدر تفاوت ها و اختلاف هایتان حاد تر باشد ، به همان میزان در آینده در ازدواجتان مشکلاتی پیش خواهد آمد . در بعضی موارد وجود تفاوت های جزئی هم می توانند مشکلاتی را به وجود آورند.ولی خب گاهی اوقات زوجین  با تفاوت های اساسی یکدیگر کنار می آیند.

 


 


مشکلات احتمالی                  

مشکلات احتمالی که بهترین دکتر روانشناس در تهران  در مرکز مشاوره روانشناسی به آن اشاره می کند مانند زمانی که متوجه شوید نقاط مشترک کافی ندارید. اما برخی زوج ها یاد می گیرند که چگونه از تفاوت هایشان به سود خود استفاده کنند از یکدیگر می آموزند و خود را جلا خواهند داد.  طبق نظر بهترین روانشناس ازدواج تهران  در مورد دیگر که ممکن است متوجه شوند که ارزش های کاملا متفاوتی دارند.

دکتر روانشناس ازدواج در مرکز روانشناسی ازدواج بیان می کند که سیستم ارزشی یکایک ما بر اساس طرز تربیت ، فرهنگ قومی نژادی ، سطح تحصیلات و تجارب زندگیمان شکل گرفته است. چنان چه موارد گفته شده بین زوجین زیاد باشد خواهید دید که ارزش های متفاوتی دارید. ارزش هایی که هر انسانی به آن قائل است می تواند تعیین کننده بسیاری از جنبه های شخصیتی باشد :

طرز رفتار و برخورد شما با دیگران

طرز رفتارتان با خودتان

پول خرج کردنتان

بزرگ کردن بچه ها

روش های رسیدن به هدف هایتان و اهدافتان

عقاید سیاسی

عادتها در رابطه با بهداشت و سلامتی

متخصص روانشناس کلینیک روانشناسی ازدواج اشاره می کند که اگر که ارزش های زوجین تفاوت زیادی با هم داشته باشد مرتبا تنش زیادی در رابطه تجربه خواهد شد و این آسیب بزرگی برای رابطه خواهد بود. و چنان چه ارزش های مشابهی باشد در زندگی مشترک رابطه ای پردوام تر هماهنگ تری خواهد بود.

اگر که زوجین هر دو مایل باشند که با ارزش های یکدیگر کنار بیایند و زمینه مشترک و مساعدی بیافرینند ، با تقویت و بهبود آنها و در نهایت بر آورده کردن مسالمت آمیز آن ها می توانند در ارتباط خود موفق باشند. به عبارتی به وجود آوردن ارزش های فردی جدید و سالم تر برای خود  و در نهایت نزدیک تر شدن بیشتر زوجین به یکدیگر را در پی خواهد داشت.

دکتر مشاور ازدواج مرکز مشاوره خوب ازدواج در تهران ایده ای خوب مطرح می کند که ارزشهایمان را گاهی اوقات مورد بازنگری قرار دهیم و اگر جا برای تغییر دادن دارند برای خودتان انجام دهید زیرا که برخی از ارزش ها درونی شده زیرا پا گذاشتن به آنچه اعتقاد دارید آن هم به منظور حفظ آرامش در دراز مدت نتیجه عکس خواهد داد برای نمونه اگر سلامت از ارزش های مطلوبتان است اما نامزدتان سیگار می کشد یا از رژیم غذایی سالمی ندارد و علاقه چندانی هم به تغییر از خود نشان نمی دهد نباید سعی کنید که خود را شبیه خود کنید و به سلامتی بدن خودتان  آسیب بزنید. به همین دلیل باید زوجین به ارزش های خود توجه کرده تا در صورت لزوم و به نفع خودشان نیز آن هارا حذف کنند و ارزش های سالم تری را جایگزین آآن کنند تا هم نسبت به خود و هم رابطه شان تغییر مثبتی داشته باشند.

بر خلاف برنامه ریزی های احساسی و ضعف ها که بر خاسته از دنیای درونی هر فرد است وجود تفاهم از لحاظ دینی ، مذهبی ، سن ، خانواده و .... ارتباط چندانی با موانع و مشکلات درونی افراد ندارند بلکه موانع و مشکلات بیرونی هستند که داشتن یک رابطه پردوام با یک شخص را دشوار می کنند.به رغم احساسات قوی و عشق به تنهایی نمی تواند این تفاوت هایی که باعث ایجاد مانع در زندگی فرد می شوند را از بین ببرد و رابطه ای سالم و همیشگی را برای آن ها ایجاد کند. پس عوامل تفاهمی که بین زوجین است نباید نادیده گرفته شود بلکه باید به آن توجه کرد.