ویژگی های منفی که نمی خواهید در همسرانتخابی تان وجود داشته باشد چه مواردی هستند ؟ در ادامه به نمونه هایی از این ویژگی های منفی اشاره می کنیم و زوجین آن هایی را که فکر می کنند برایشان پر اهمیت و غیر قابل تحمل است ، انتخاب کنید و البته نمی توان فردی را پیدا کرد که هیچ کدام از این ویژگی های منفی را نداشته باشد اما برخی از موارد هستند که ممکن است برای شما واقعا غیر قابل تحمل باشد و به همین دلیل با مشاهده ی آن ها از ازدواج با او منصرف شوید . این ویژگی ها عبارت است از :

خودبین :

طبق نظر بهترین روانشناس قبل ازدواج برخی از افراد فقط به فکر خودشان هستند و طرف مقابل را در نظر نمی گیرند و هیچ گونه همدلی با او ندارند . اما زندگی مشترک نیازمند تلاش دو سویه و احترام و توجه و همدلی می باشد و اگر که در رابطه فردی بدون در نظر گرفتن همسرش ادامه دهد شرایط بسیار دشواری را برای رابطه رقم خواهد زد .

دروغگو :

صداقت و راستگویی از موارد مهمی می باشد که هر فردی در رابطه به دنبال آن خواهد بود و اگر که نباشد اعتماد و اطمینان وجود نخواهد داشت و از آن جایی که پایه ی رابطه بر اعتماد استوار است به مرور زمان رابطه را با مشکل مواجه خواهد کرد و افراد نمی توانند رابطه ای صمیمی را تجربه کنند .

بد بین :

افرادی هستند که نسبت به دنیا و زندگی و در حالت کلی محیط اطرافشان بدبین هستند و حتی ممکن است که نسبت به همسر خود نیز این دید را پیدا کنند . زندگی با فرد بدبین می تواند به روان و ذهن شما تاثیر بگذارد و در بسیاری از مسائل زندگی دچار مشکل خواهید شد .

خشم :

برخی از افراد هستند که نمی توانند خشم خود را به طور صحیح نشان دهند و به عبارت دیگر آن را تخلیه کنند و از روش های اشتباه و آسیب رسان استفاده می کنند مانند داد و فریاد ، پرت کردن وسایل و ..... که این مورد نیز تاثیر بسیار منفی در ازدواج خواهد داشت .

انکار کننده :

برخی از افراد هستند که زمانی که اشتباهی را مرتکب می شوند ، گارد می گیرند و آن را قبول نمی کنند و انتقاد را نمی پذیرند و اشتباهاتشان را قبول نمی کنند . این شرایط موجب می شود که در هنگام رو به رو شدن با مشکل توانایی حل مسئله نداشته باشند .

خسیس بودن:

این مورد نیز از ویژگی های منفی می باشد که هر فردی نمی تواند با آن کنار بیاید و اگر که فرد مقابل بسیار ولخرج باشد مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت . اما در حالت کلی زندگی با فرد خسیس بسیار دشوار است .

اعتیاد :

طبق نظر روانشناس خانواده خوب استفاده از هر گونه موارد مخدر ، الکل و .... بسیار آسیب رسان است و این افراد به دلیل وابستگی به این موارد و همچنین از آن جایی که در هنگام بروز مشکل به جای این که تصمیم منطقی بگیرند برای رهایی از افکار آن دست به مصرف مواد می زنند و این افراد قابلیت تصمیم گیری منطقی نخواهند داشت و به دلیل وابستگی نیز نمی توانند رابطه ای مناسب بر قرار سازند و به هر حال تاثیر آن به مغز را نیز نباید نادیده گرفت .

بی وفایی :

ازدواج و زندگی مشترک با تعهد همراه است و اگر که افراد از آن سرپیچی کنند و نسبت به آن پایبند نباشند نمی توانند ازدواج خود را پیش ببرند . تعهد از پایه های اساسی هر ازدواجی می باشد و اگر که غیر از این باشد ازدواح همواره در معرض خطر خواهد بود .

افسرده :

طبق نظر متخصص مشاور روانشناس افرادی که افسرده هستند توانایی بر قراری ارتباط درست را ندارند و به شدت در آن ضعیف عمل می کنند و همنشینی و ازدواج با فرد افسرده می تواند روی خلق شما نیز تاثیر منفی بگذارد و از طرفی بسیاری از نیاز هایی را که دارید ارضا نشوند و در نتیجه با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد .

بی ادب بودن :

مهربانی و داشتن اخلاق و به عبارتی دقیق تر خوش اخلاقی از موارد مهم برای ازدواج هستند و یقینا ازدواج با فردی که محترمانه صحبت نمی کند و بی ادب است و از الفاظ زشت استفاده می کند غیر قابل تحمل خواهد بود .

تنبل :

مسئولیت پذیری از موارد مهم دیگر می باشد که در ازدواج باید به آن توجه داشت . هر فردی مسئولیتی در زندگی مشترک دارد و همچنین برای پیش بردن زندگی هرکسی وظیفه ای دارد . تنبل بودن و بی اعتنایی به مسئولیت می تواند مشکلات بسیاری را ایجاد نماید .

طبق نظر مشاوران کلینیک روانشناسی تهران مواردی که در بالا مطرح کردیم از ویژگی های منفی هستند که وجود آن ها می تواند رابطه را به شدت تحت تاثیر قرار دهد به همین دلیل در دوران آشنایی و قبل از ازدواج باید نسبت به آن ها هشیار و آگاه باشید و هرگونه علامتی که نشان دهنده ی موارد بالا باشد را بسیار جدی بگیرید .