متخصص روانشناس وسواس ، درمان وسواس را مستلزم مراجعه و حضور مستمر در جلسات درمان در بهترین کلینیک های روانشناسی تهران می داند. کسانی که از اختلال وسواس رنج می برند معمولا دارای مشکلاتی ریشه دار هستند. مشاور وسواس در کلینیک روانشناسی افرادی را که نیاز به کمک برای خلاص شدن از این بیماری دارند را حمایت می کنند. اختلالات وسواس معمولا طی یک فشار ناگهانی بروز می کند و افراد را برای مدت زیادی تحت فشار قرار می دهد.

از نظر روانشناس وسواس کسانی که دچار این مشکل در زندگی خود هستند این بیماری را به صورتی اجباری می دانند و از شرایط خود ابراز ناراحتی می کنند. این افراد با وجود فشاری که اعمال وسواس گونه برایشان دارد تمامی اعمالی را که احساس می کنند به انجام آن محبور هستند را انجام می دهند تا بلکه از شر این بیماری خلاص شوند. اولین اصل برای درمان بیماری وسواس در مرکز مشاوره وسواس ، خواستن فرد می باشد. کسی که به یک دکتر روانشناس برای درمان وسواس مراجعه می کند باید این کار را بدون اجبار و به میل خود انتخاب کند. مشاور روانشناس به این افراد کمک می کنند تا این اختلال را به عنوان یک بیماری پذیرفته و در صدد درمان آن بر آیند.

کسانی که از اختلال وسواس دارند تمایل زیادی به تکرار اعمال یا افکار نامتعارف دارند. شستشوی مداوم خود و محل زندگی ، ترس از تغییر ، تکرار افکار بیهوده، همگی از مشکلاتی هستند که این افراد با آن درگیر هستند. اختلال وسواس در شکل های گوناگون همگی می توانند با پی گیری در کلینیک روانشناسی وسواس انتخاب نو و کمک یک دکتر روانشناس بر طرف شود و فرد یک زندگی سالن و بدون مشکل داشته باشد.


اختلال وسواس از نظر دکتر روانشناس وسواس ممکن است به شکل تفکرات و تصاویر نا مطلوب بروز کند ، ترس هایی که افراد از اتفاقات مختلف دارد همچون مرگ عزیزان ترس از تصادف و اتفاقات عجیب و غریب همگی از این اختلال ناشی می شود. متخصصین روانشناس از روشهای گوناگونی برای درمان وسواس استفاده می کنند.

دکتر مشاور روانشناس ابتدا تلاش می کند تا فرد این مشکل خود را به عنوان یک بیماری قابل درمان بپذیرد سپس به روشهای کاهش اضطراب می پردازد. ترس و استرس یکی از عوامل مهم در بروز وسواس می باشد. بهترین مشاور وسواس تغییر محیط زندگی ، حضور در جمع های دوستانه و ایجاد مشغله را در درمان وسواس بسیار مواثر می داند. اما گاهی بیماران وسواس نیاز دارند با مشکل خود به صورت واقعی رو به رو شوند. انجام کارهایی که افراد از آنها وحشت دارند یکی از این اعمال است.دکتر روانشناس خوب وسواس افراد را تشویق می کند تا اعمالی را که دوست ندارند انجام دهند تا ببینند در صورت انجام آنها هیچ اتفاق خاصی پیش نمی آید. البته انجام این اعمال باید زیر نظر متخصص روانشناس وسواس باشد زیرا ممکن است فرد دچار حمله شده و این شدت بیماری را افزایش دهد.

در بسیاری از از کلینیک های روانشناسی وسواس استفاده ازروانپزشک برای مراجع توصیه می شود. دارو درمانی یکی از راه های درمان وسواس حاد می باشد. افرادی که دچار بیماری وسواس حاد هستند برای کاهش میزان استرس و اضطراب که عضو جدا نشدنی از این اختلال است بهتر است زیر نظر دکتر روانپزشک از دارو های آرامبخش استفاده نمایند تا فرد بتواند طی جلسات مشاوره روند بهینه درمان را پیش ببرد.