مشاوره والدین در مرکز مشاوره انتخاب نو به کمک والدینی آمده که کودکانشان از انواع اختلالات روانی رنج می برند. کلینیک روانشناسی انتخاب نو اهمیت ویژه ای برای کودکانی که دچار اختلال روانی و اختلال جسمی هستند قائل می باشد از همین جهت برای آنها بهترین خدمات روانشناسی را تحت نظر بهترین روانشناسان در نظر گرفته است. در مشاوره والدین روش های صحیح برقرای ارتباط بین کودک و مادر و پدر  آموزش داده می شود و به خانواده ها کمک می کنند تا بتوانند با وجود داشتن فرزندی با اختلال جسمی و روانی ، شرایط زندگی را با ثبات و آرام نگه دارند تا اعضاء دیگر خانواده آسیب نبینند.

یکی از مهمترین اختلالات در کودکان اختلال حرکتی می باشد. این اختلال به صورت عدم توانایی در یادگیری مناسب و انجام فعالیت های حرکتی طبیعی خود را نشان می دهد. از نظر مشاور کودک ،کودکانی که دچار اختلال حرکتی هستند معمولا به کندی مهارت های حرکتی را آموزش می بینند و دست و پا چلفتی به نظر می رسند تا جایی که به آموزش تحصیلی و شغلی آنها صدمه وارد می نماید. این کودکان در اوایل دوره رشد نیز توانایی بازی مانند همسالان خود را ندارند.

وجود اختلال حرکتی به دلایل مختلفی ایجاد می گردد. مشکلاتی همچون عدم توانایی عضوی و یا روانی از جمله این دلایل محسوب می شود. کسانی که دچار ناتوانی های عضوی هستند به دلیل عدم توانایی در شرکت نمودن برای مدارس عادی و یا دلایلی چون بستری شدن در بیمارستان معمولا توانایی آموزش در حد هم سالان خود را ندارند. روانشناس کودک در بهترین مرکز مشاوره کودک ، نابینایان ، ناشنوایان و کودکانی که دچار اختلالات تکلم هستند را در این دسته طبقه بندی می کنند . این کودکان ممکن است از نظر هوشبری تفاوتی با دیگر کودکان نداشته باشند و حتی متخصص مشاور کودک گاهی آنها را باهوش تر از همسالان خود ارزیابی می کنند اما عدم توانایی در آموزش مناسب باعث عقب ماندن کودک می گردد.


ایا مشاوره کودک در تربیت فرزند موثر است ؟

مشاوره والدین خوب به خانواده هایی که دارای این نوع کودکان هستند یاری می دهد تا با آماده سازی شرایط مطلوب و آموزش مناسب روحی و روانی ، کاری کنند تا این کودکان بتوانند خود زندگی خود را اداره کنند. در جلسات مشاوره ،دکتر روانشناس کودک ابتدا روی پذیرش والدین کار می کند و به والدین کمک می کنند تا اختلال کودک را به عنوان یک بیماری بپذیرند. بسیاری از خانواده ها دچار عذاب وجدان و شماتت خود به خاطر داشتن چنین فرزندانی هستند . بهترین مشاور کودک در یک کلینیک روانشناسی کودک در اولین مرحله درمان تلاش می کند تا با احساس را در والدین بر طرف نمایند.

داشتن یک کودک با توانایی های محدود تر نسبت به کودکان دیگر برای هر خانواده ای سخت می باشد. بهترین مشاوران مشاهده می کنند خانواده هایی با توانایی مالی کمتر ، پذیرش بیشتری نسبت به خانواده های ثروتمند در برابر کودکانی که مشکل اختلال دارند از خود نشان می دهند و بیشتر به توانمند شدن کودک خود کمک می کنند. استفاده از روانشناس مشاور کودک نقش بسیار زیادی برای کمک به خانواده هایی که دارای کودکانی با اختلالات حسی حرکتی هستند، می باشند.