مشاوره تلفنی و مشاوره اینترنتی امروزه طرفداران بسیاری یافته است. این خدمات مشاوره در بسیاری از کلینیک های روانشناسی با روانشناس حرفه ای پوشش داده می شود. استفاده از برنامه های نوین تلفن همراه امکان مشاوره تصویری را برای افراد محیا کرده است، مشاوره با ایمو و مشاوره با واتس آپ که ارتباط تصوری با دکتر روانشناس را محیا می کند این امکان را برای افراد فراهم نموده که خود را در فضای مرکز مشاوره احساس کرده و درباره مشکلات خود با متخصص روانشناس صحبت کنند. مشغله در زندگی امروز چنان بالا رفته که افراد بیشتر ترجیح می دهند به جای صرف وقت و هزینه برای رفت و آمد به کلینیک مشاوره از روانشناس تلفنی استفاده کنند.

استفاده ازمشاور تلفنی کاربرد فراوانی برای کسانی دارد که در حیطه خشونت، استرس و اضطراب نیاز به همراهی یک مشاور خوب دارند، کسانی که از بحران های لحظه ای رنج می برند با به وجود امدن این تکنولوژی پیشرفته می توانند در زمان بالا رفتن میران خشونت یا استرس خود بلافاصله با روانشناس خود ارتباط بر قرار نمایند.

بهترین مشاوره تلفنی همواره به این نکته توجه دارد که کسانی که از تلفن برای ارتباط با روانشناس متخصص استفاده می کنند کسانی هستند که نیاز به مشورت سریع دارند و قطعا این عدم پیش بینی برای حضور یک مشاور خوب در زندگی ریشه ای عمیق در باور فرد به مشاور دارد.

بهترین مراکز مشاوره برای رضایت بیشتر مراجعین خود مشاوره تلفنی را به صورتهای مختلف ارائه می دهند:

اولی ، ایجاد یک خط ثابت برای مشاوره حرفه ای تلفنی که هزینه مشاوره بر روی قبض تلفن ثابتی که تماس از طریق آن انجام شده می آید.

دومی، گرفتن زمان مشاوره و پرداخت هزینه به صورت کارت به کارت و گرفتن مشاوره تلفنی یا مشاوره با imo که این نوع مشاوره به غیر از کاهش هزینه و وقت به تخصصی بودن انتخاب روانشناس هم کمک می کند. کسانی که از این نوع مشاوره استفاده می کنند می توانند بر اساس نیاز خود به بهترین روانشناس در حیطه های گوناگون مثل ، روانشناس خانواده ،روانشناس کودک ، روانشناس سکس تراپی ، روانشناس وسواس و... مراجعه کنند.

بهترین کلینیک های مشاوره همواره در راستای ارائه بهترین خدمات روانشناسی در شرایطی که افراد به راحت ترین شکل بتوانند از آن استفاده کنند تلاش می کنند. یک مشاور حرفه ای قادر است تا با برقراری ارتباط حتی از طریق مکالمه تلفنی با مراجع خود ارتباط خوبی بر قرار نماید و احساس آرامش و امنیت را برای مراجع فراهم آورد. معمولا افراد برای ارتباط با یک متخصص روانشناس و به کار گیری آموزشهای آنها چه از طریق مراجعه حضوری و چه از طریق مشاوره اینترنتی و تلفتی نیاز به احساس امنیت و آرامش دارند. در مراکز روانشناسی این نکته بسیار با اهمیت می باشد و تمامی تلاش یک کلینیک روانشناسی حرفه ای برای مخفی ماندن اطلاعات افرادی که به آن مراجعه می کنند است. افراد با این احساس امنیت می توانند درباره لایه های مخفی شخصیت خود با خیال راحت با مشاور روانشناس مشورت نمایند و از راهنمایی آنها استفاده کنند.