افزایش مشکلات خانوادگی و جدایی بهترین مشاور و روانشناس پیش از ازدواج را بر این داشته تا برنامه ریزی مشخصی برای زوجی که نیاز به مشاوره پیش از ازدواج دارند انجام دهند . مرکز مشاوره انتخاب نو یکی بهترین مراکز مشاوره پیش از ازدواج می باشد که بهترین روانشناسان تهران را گرد هم آورده . آقای دکتر تابع جماعت که مدیریت این مرکز مشاوره را نیز بر عهده دارند، یکی از بهترین و با تجربه ترین متخصصین روانشناس هستند که در زمینه مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره خانواده در کلینیک روانشناسی انتخاب نو فعالیت می کنند.

اولین و از مهمترین مراحلی که دکتر روانشناس به آن توجه دارد میزان شفافیتی می باشد که زن و مرد نسبت به یکدیگر از خود نشان می دهند و نحوه ارتباط با یکدیگر ، روانشناس قبل ازدواج خوب ازدواجی را موفق می داند که زن و مرد بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط بر قرار نموده و درباره احساسات درونی خود صحبت نمایند . بهترین مشاور پیش از ازدواج سعی می کند تا در مصاحبه با زوجین از آن ها بخواهد تا درباره اهداف و احساسات مختلف خود صحبت نمایند و به برسی این مسئله می پردازد که آیا هر دو نفر به میزان مساوی خود را بروز می دهند یا خیر؟


وجود اختلاف نظر و تفاوت در زندگی مشترک امری طبیعی می باشد . هیچ دو نفری نیستند که بتوان گفت همه نظرات آنها مشابه می باشد. اما چگونگی حل این تعارضات در بین زوجین از موضوعاتی می باشد که دکتر مشاور پیش از ازدواج درکلینیک های روانشناسی به برسی و آموزش آن می پردازند. این که زوجین چه مسیری را برای حل مشکلات انتخاب نمایند بسیار با اهمیت است . این که زوجین در مشکلات و بحران ها چگونه مسائل را مدیریت و حل نمایند و پس از آن به چه صورت که هیچ یک از افراد دچار فشار روانی نشود ، درباره موضوع با یکدیگر صحبت نمایند از مراحل آموزشی متخصص روانشناس قبل ازدواج می باشد.

یکی از موضوعات بسیار مهم از نظر روانشناس قبل ازدواج سلامت جنسی افراد می باشد . روابط جنسی از مهمترین بخش های زندگی مشترک را تشکیل می دهد که وجود تعارضات در آن می تواند بسیار مشکل ساز باشد . بهترین روانشناس پیش از ازدواج در یک مرکز مشاوره خوب در مصاحبه با زوجین سلامت جنسی آنها چک می نماید و به آنها کمک می کند تا خواسته ها و تمایلات جنسی خود را مشخص نمایند.

از موضوعات دیگری که مشاور پیش از ازدواج خوب در یک مرحله مشاوره به آن توجه می کند مشخص شدن اهداف زندگی و بچه دار شدن است . بهترین روانشناس پیش از ازدواج بر این اعتقاد می باشد که صحبت کردن درباره جزئی ترین مسائل می تواند با اهمیت باشد . احساسی که که زوجین درباره بچه دار شدن و زمان آن دارند بسیار با اهمت می باشد و بهتر است پیش از ازدواج درباره آن با یکدیگر به توافق برسند.

خانواده ها یکی دیگر از موضوعات با اهمیت از نظر روانشناس پیش از ازدواج خوب را تشکیل می دهند . تفاوت در خانواده ها نیز امری طبیعی می باشد اما موضوع مهم تشابهات فرهنگی ، اقتصادی و روابطی می باشد که امری ضروری است . خانواده ها نقش بسیار پر رنگی در تحکیم روابط بین زوجین دارد و توانیی بر هم زدن آرامش آنها را دارند . متخصص روانشناس برای زوجینی که دچار تفاوت های عمیق خانوادگی هستند مشاوره گروهی را پیشنهاد می نماید . در این جلسات گروهی مشاور روانشناس پیشنهادات و آموزشهایی برای هر دو خانواده مشخص می کند و برای زوجین حدود و خطوط مشخصی در روابط معین می شود. 

مرکز مشاوره انتخاب نو امید آن را دارد تا با معرفی خدمات روانشناسی و همراهی مراجعین این مرکز بتواند مسیری در بهتر نمودن زندگی آنها و رسیدن به اهداف را به افراد هدیه کند .