آیا با پرسشنامه مشاوره قبل از ازدواج و سوالات تست ازدواج آشنا هستید؟
 تمامی تست‌های پیش از ازدواج توسط مشاوره ازدواج و دکتر ازدواج صورت می گیرد. چرا قبل از ازدواج نیاز به مشاوره ازدواج و تست تخصصی ازدواج است؟

ازدواج از تصمیمات مهم و بسیار حساس زندگی هر آدمی محسوب می شود که نیاز است برای جلوگیری از احتمالاتی مثل طلاق ،طلاق عاطفی، از بین رفتن حرمت  وعاطفه ی بین زوجین که ممکن است  به مسائلی مثل روابط جنسی هم مشکلاتی ایجاد کند شما برای جلوگیری از موارد گفته شده و آگاهی پیدا کردن نسبت ویژگی های شخصیتی خود و همسرتان و کسب مهارت نیاز به یک مرکز مشاوره ازدواج خوب دارید.

 

 

 در این مقاله به یک تست و پرسشنامه خودسنجی استاندارد شده میلون می‌پردازیم که توسط بهترین مرکز مشاوره ازدواج و  بهترین مرکز تست ازدواج گرفته میشود.

 (mcmi)پرسشنامه چند محوری که دامنه گسترده ای از اطلاعات مربوط به شخصیت، سازگاری هیجانی و نگرش مراجعان به آزمون را مورد سنجش قرار می دهد.

پرسشنامه میلون برای بزرگسالان بالای ۱۸ سال است که سطح سواد و توانایی خواندن آنها دست کم تا سطح کلاس هشتم باشد. نسخه اصلی این آزمون در سال ۱۹۷۷ توسط تئودور میلیون تدوین شده است که تاکنون دو بار تجدید نظر در آن صورت گرفته است.

 می‌توان گفت یکی از پر استفاده ترین آزمون ها در حرفه ی بالینی محسوب میشود.

نسخه فعلی قابل دسترس میلون شامل ۱۷۵ ماده است که تحت ۲۸ مقیاس بر اساس طبقه بندی خاصی قابل ارزیابی است.

 توجه داشته باشید نکته قابل ذکر این است که تست هایی که توسط روانشناسان گرفته می‌شود از آنالیزهای قبل از ازدواج محسوب می شود که نیاز است در کنار یک مصاحبه بالینی دقیق‌ درکلینیک مشاوره ازدواج صورت بگیرد.

 

 

در تحلیل تست ازدواج علاوه بر شناخت خود میتوانید به شناختی عمیق نسبت به فرد مقابل هم برسید .

طبقه‌بندی‌های میل به شرح زیر است: شاخص‌های تغییرپذیری ،الگوهای شخصیت بالینی، آسیب پذیری شدید شخصیت و نشانگان بالینی، نشانگان شدید.

می‌توان گفت میلون ۳ از برخی جهات می‌تواند به عنوان جانشین خوبی برای mmpi باشد.

1:میلون براختلالات محور 1 تاکید و سنجش دارد ، میلون به تشخیص اختلال های محور ۲ تاکید دارد.

2: میلیون کوتاه‌تر از تست mmpi است .

3:تکمیل میلون ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد برای انجام.

4:میلون در مجموع ۲۴ مقیاس بالینی و4 شاخص روایی دارد

5: می توان از مجموعه ۲۴ مقیاس ۱۴ مقیاس آن را به سنجش اختلالات شخصیت بر اساس محور2 است و 10 مقیاس دیگر نشانگان بالینی بر اساس محور یک مورد سنجش قرارمی گیرد

این یک نمونه از سوالات پرسشنامه ازدواج است و انجام تست ها بستگی به تشخیص مشاور دارد و شما در کنار جلسات مشاوره میتواند از تحلیل پرسشنامه ازدواج خودجهت ارتقاء سطح کیفیت روابطتان استفاده کنید و در صورت نیاز به کارگاه‌های آموزشی زوجین هم مراجعه کنید.

جهت اطلاع از سایر خدمات کلینیک روانشناسی انتخاب نو به سایت اصلی ما مراجعه کنید

 

توجه داشته باشید شما عزیزان می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری مشاوره ی ازدواج را دریافت کنید در مشاوره ی حضوری علاوه بر مصاحبه ی اولیه شما توسط تست ارزیابی می شوید و در صورت لزوم و صلاح دید دکتر روانشناس می توانید از طریق کارگاه های روانشناسی آموزشی ویژه ی زوجین در ابعاد مختلف مثل (روابط زناشویی ، سکس تراپی ، روابط بین فردی و یا کارگاه هایی در راستای گروه درمانی برای موضوع خاص )

اولویت ما سلامت روان شماست