در مرکز مشاوره ازدواج انتخاب نو شما می توانید پکیجی کامل از بهترین دکتر مشاور ازدواج ، کارگاه های ازدواج و مرکز تست ازدواج را شامل شوید بی شک مشاوره ازدواج امروزه درمان سطح اول محسوب می شود بدین معنا که افراد اگر قبل از شروع رابطه مشکلات آن رابطه را شناسایی کنند و شروع به اصلاح کنند بی شک مشکلات آنان زودتر حل می شود و آسیب های کمتری هم دارد . پس یک دکتر مشاور ازدواج یا مشاوره قبل ازدواج از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

در مقاله ی قبلی خانواده و مشاوره پیش از ازدواج تیپ خطرناک واسکیزوفرنی را  معرفی کردیم حال قصد داریم شخصیت مرزی را معرفی کنیم شخصیت مرزی یا نامزد پر آشوب چند مشخصه دارد :

1.  فردی که دچار اختلال مرزی است از طردشدن و متارکه می ترسد و در بیشتر مواقع رفتار اطرافیان را به معنای طرد کردن می داند.

2.   در سابقه ی گذشته و زندگی آن روابط پرتنش و بی ثباتی را می توان دید که پر از رفتارهای دمدمی است به طور مثال : استفاده از مواد ، بی بندو باری جنسی ، مشروب خواری و عیاشی ، رانندگی بی محابا ، وو دمدمی مزاجی های فراوان

3.   نشانه هایی از میل به خودکشی و یا آسیب به خود

4.   رفتارشان بسیار در نوسان است بین افسردگی و عصبانیت

5.   می توان گفت احساس خالی بودن و آزرده بودن به طور مزمنی همیشه احساس می کنند .

6.  عصبانیتی نا مناسب دارند و فحاشی های کلامی ، فیزیکی دارند

 

اگر فردی که با او هستید توسط دکتر روانشناس ازدواج مرزی شناخته شده است و شما را دچار یک سردرگمی از خوبی و بدی کرده است و نمی دانید چطور به ارتباط خود خاتمه دهید حتما از یک مشاور ازدواج کمک بگیرید.

مشخصات نام برده شده طی چند سال تجربه توسط بهترین مرکز مشاوره ازدواج و مرکز مشاوره ازدواج خوب طی آمارهای گرفته شده ثابت شده است.

شخصیت های پر آشوب ( مرزی ) جزء دشوارترین افرادی هستند که ممکن است شما با آن ها رو بهرو شوید. می توان گفت برای زندگی شما یک طوفان واقعی محسوب می شوند اگرچه ممکن است جالب و مهیج به نظر برسند اما ناگهان فردی آشفته ، ناراحت و عصبی می شوند .

ویژگی بارز آن ها بی ثباتی جدی و مزمن در رابطه است .می توان گفت اصطلاح مرزی برای توصیف افکار افرادی است که مرز بین بیماری نروزی مثلا اضطراب و افسردگی و روانی که خارج از تماس با واقعیت یا دیوانگی محسوب می شود.

 

 

مشخصه ی اصلی که می توان نام برد احساس ترس شدید از طرد شدن توسط پرستار یا عشق شان است و این ترس و اضطراب باعث می شود تقاضای وقت و توجه بیشتر و همیشگی از طرف مقابل داشته باشند فرد مرزی دیرآمدن تغیر برنامه را به عنوان نشانه هایی برای طردشدن می دانند. افراد مرزی سابقه ی روابطی عمیق اما آشفته را دارند و در لحظه های اول آشنایی فرد مقابل را فردی ایده آل می پندارند و شروع یک رابطه با روابط جنسی برای آن ها امری بسیار عادی و جذاب است.

نکته : یک هویت منسجم را هیچ گاه یک فرد مرزی تجربه نمی کند حتی در بزرگسالی و هیچ احساس امنیت و آرامشی در خود احساس نمی کنند و از شما برای تایید وجود خودش استفاده می کند.

کودکی افراد مرزی : در بسیاری از موارد طی آمار بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران کودکی شان همراه با آشفتگی و جنجال های روانی است مثل متارکه و بی توجهی والدین ، سوء استفاده های فیزیکی و جنسی و حتی احساسی از سمت والدین و یا فردی نا آشنا می توان به طور کلی گفت احساس تالق و نیازهای احساسی آن ها نادیده گرفته می شود. ودر زمانی که هویت آن ها در حال شکل گیری است مورد تمسخر و حمله قرار می گیرند.

 

 

برخی مطالعات و تحقیقات نشان می دهد درصد بالایی از زنان مرزی در کودکی مورد تجاوز قرار گرفته اند.به همین جهت هفتاد و پنج درصد از افرد زن هستند

می توان گفت کودک پیام هایی را در قالب بد بودن ، عامل به هم ریختگی خانواده و غایب بودن را دریافت کرده است و در زمان های درد و رج به انزوا پناه می برد که این انزوا در بزرگسالی هم تکرار می شود و ما شاهد انزوا و جدایی های دوره ای در افراد مرزی می باشیم.

توجه داشته باشید بسیاری از درمانگران افرادی مرزی را بدون دارو مورد حمایت و درمان قرار نمی دهند زیرا کار کردن با آن ها بسیار سخت است و دائما در جنگ بسر می برند و درمانگر هم درگیر بازی های روانی خودشان می کنند.