روانپزشک در تهران بسیار مورد استفاده کسانی است که از انواع اختلالات روانی حاد رنج می برند. امروزه بسیاری از افراد به کلینیک روانشناسی  مراجعه می کنند که پس از استفاده از روانشناس از یک دکتر روانپزشک استفاده نموده اند و احساس کرده اند بهبودی کامل در آنها اتفاق نیفتاده است. بهترین دکتر روانپزشک در یک مرکز مشاوره خوب حتما به مراجعین خود یاد آوری می کند که درمان مشکلات روحی و روانی کار ساده ای نمی باشد و درمان اختلالات روانی نیاز به استمرار در مصرف مناسب دارو و مراجعه به یک دکتر روانپزشک خوب دارد.

 

بهترین روانشناسان کلینیک روانشناسی انتخاب نو معمولا به افراد پیشنهاد می کنند برای تسریع در روند درمان از تمرینات مشاور در کنار دارو درمانی استفاده کنند زیرا استفاده هم زمان از متخصص روانپزشک و جلسات مشاوره می تواند باعث شود اعمال افراد با تاثیر گذاری دارو ها بیشتر تحت کنترل باشد و سرعت تغییرات فرد افزایش یابد. بسیاری از افراد مراجعه به مرکز مشاوره را دلیل بر دیوانگی می دانند در حالی که برای بیماری های جسمانی بسیار راحت به یک پزشک متخصص مراجعه می کنند. برای آگاهی بیشتر این افراد باید گفت همانگونه که جسم افراد نیاز به مراقبت و درمان دارد ، روح و اعصاب نیز نیاز به رسیدگی توست یک متخصص روانشناس دارد.


روانپزشک یا روانشناس ؟

 

تشخیص نوع اختلال روانی بر عهده روانشناس می باشد ، بعضی از مشکلات روانی و روحی به خاطر تغییر هایی در کاردکرد مغز ایجاد می شوند که بهترین روانشناس می تواند این افراد را با تشخیص به موقع به یک روانپزشک برای دارو درمانی ارجاع دهد. اما بسیاری از مشکلات چنانچه به درجه حاد نرسیده باشند با مشاوره روانشناسی قابل حل می باشند . مشاوره خانواده ، مشاوره زوج درمانی و حتی سکس تراپی توسط دکتر مسائل جنسی با تغییراتی که در نحوه تفکر افراد ایجاد می کنند می توانند این افراد را درمان کرده و مشکل آنها را حل نمایند.

مراجعه به موقع به یک مرکز مشاوره خوب و کمک گرفتن از یک دکتر روانشناس و یک روانپزشک متخصص در درمان بسیار با اهمیت می باشد. گاهی افراد احساس می کنند بعضی از دارو ها برای آنها موثر است و از آن استفاده می کنند. استفاده سر خود دارو های اعصاب و روان می تواند تاثیرات مخربی بر افراد بر جای گذارد به غیر از اعتیاد آور بودن بعضی از این دارو ها عوارض جانبی که افراد از آنها اطلاعی ندارند باعث می شود تا اختلالات روانی افراد پیچیده تر شده و مشکلات جدیدی برای فرد به وجود آید.

در بهترین مراکز مشاوره امروزه ثابت شده که تلفیق دارو درمانی و استفاده از مشاوره می تواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که نیاز به درمان روانشناسی دارند. مرکز مشاوره انتخاب نو با گرد آوری بهترین روانشناسان وروانپزشکان که همراه یکدیگر برای درمان افراد تلاش می کنند این امکان را فراهم آورده تا افرادی که نیاز به کمک دارند از این خدمات به صورت مشترک در این مرکز مشاوره خوب بهره مند شوند.