مشاوره جنسی نوعی از گفتگو است که برای کمک به افراد و زوج ها بر اساس عوامل فیزیکی، روانی، شخصی یا بین فردی که بر رضایت جنسی تأثیر می گذارد، کمک می کند. هدف از سکس تراپی  این است که برای کمک به مردم از چالش های جسمی و احساسی گذشته برای داشتن یک رابطه رضایت بخش و زندگی جنسی لذت بخش تلاش می کند .اختلال عملکرد جنسی شایع است و هر یک از زوجین ممکن است آن را در روابط خود تجربه کنند.

 

اختلالات جنسی طبق مطالعات روانشناسی عبارت اند از :

اختلال نعوظ ،کم میل جنسی و عدم تمایل به رابطه جنسی ،کمبود علاقه و عدم رضایت جنسی ، انزال زودرس ،اعتماد به نفس پایین ، عدم پاسخ به محرک جنسی ، ناتوانی در رسیدن به ارگاسم ، میل جنسی بیش از حد ، ناتوانی در کنترل رفتار جنسی ، افکار جنسی ناراحت کننده و ... باشد. وجود هر یک از موارد زیر نشاندهنده ی خطری در روابط زناشویی شما می باشد و دلایل واضحی برای کمک گرفتن ازبهترین دکتر سکس تراپ در کلینیک مشاوره زناشویی می باشد .

 

شیوه درمان توسط مشاور سکس تراپی در مرکز روانشناسی انتخاب نو

یک زندگی جنسی سالم وطبیعی و صمیمیت فیزیکی و عاطفی بخش مهمی از رفاه زوجین است . وقتی اختلال عملکرد جنسی اتفاق می افتد، باعث بروز بعضی از مشکلات در زندگی روزمره شما خواهد شد.کمک گرفتن از یک درمانگر جنسی  می تواند بسیار مفید باشد. دکتر سکس تراپیانتخاب نو مشاوره جنسی مانند هر نوع روان درمانی دیگری است. شما با صحبت کردن درباره تجربیات، نگرانی ها و احساسات خود، شرایط را بهبود خواهید بخشید. روانشناس سکس تراپی در مرکز مشاوره روانشناسی به شما کمک می کند تا  پس از آن مکانیسم های مقابله ای را برای کمک به بهبود پاسخ های خود در آینده به کار بگیرید تا بتوانید یک زندگی جنسی سالم  و رابطه جنسی سالم داشته باشید. با هر جلسه، سکس تراپیست  به شما کمک می کند تا به مدیریت بهتر و پذیرش نگرانی های خود که ممکن است منجر به اختلال عملکرد جنسی شود ، بپردازید. درمان جنسی محیط حمایتی و آموزشی در کلینیک مشاوره است. بهترین مشاور سکس تراپی در کلینیک روانشناسی ممکن است به شما کمک کند که چالش های جنسی خود را تغییر دهید و رضایت جنسی خود را افزایش دهید. عدم تمایل به رابطه جنسی ممکن است ناشی از عوامل متعددی مثل اعتماد به نفس پایین ، استرس ، خستگی و ... باشد و بهترین روانشناس سکس تراپی این عوامل را شناسایی کرده تا روابط شما را بهبود ببخشد. غفلت از شناخت میل جنسی خود و اهمیت ندادن به آن ممکن است برای شما مشکل ساز باشد دکتر روانشناس سکس تراپی  در شناسایی و درک خواسته هایتان به شما کمک خواهد کرد. اگر به رابطه جنسی با همسرتان اهمیت ندهید، عدم رضایت در رابطه زناشویی به رابطه تان صدمه خواهد زد به همین دلیل سکس تراپی می تواند در درمان احساسی و عاطفی مشکلات جنسی و حفظ یک رابطه جنسی رضایت بخش مفید باشد.

 


 

طبق نظر مشاور روانشناس در مرکز مشاوره چه زمانی می توانید از لحاظ جنسی با همسرتان صمیمی شوید ؟

باید از نظر فکری و احساسی با همسرتان صمیمی شده باشید .

باید حداقل دو برابر زمانی را که به شوخی کردن و... می گذرانید به صحبت کردن درباره شناخت یکدیگر صرف کنید.

باید خود همسرتان را دوست داشته باشد .

باید در سختی و آسایش کنار هم بوده باشید مانند زمانی که یکی از شما بیمار شده باشد یا استرس شغلی و یا بحران خانوادگی و عملکرد همسرتان در صورت مواجهه با این مشکلات ببینید و همچنین رفتار او را نسبت به خودتان وقتی که شما در استرس هستید ببینید.

باید درباره ی روش های جلوگیری از حاملگی و بیماری های مقاربتی صحبت کنید و از سوابق جنسی او مطلع شوید.

باید در انتخاب روش جلوگیری به توافق رسیده باشید .

 

چگونه نادیده گرفتن مشکلات رابطه جنسی می تواند ازدواج را نابود کند ؟

انکار آن موجب درد و رنج فوق العاده ای برای شما و همسرتان به وجود خواهد آورد . مشاوره مساِئل زناشویی توسط سکس تراپ خوب  در مرکز روانشناسی انتخاب نو می تواند خطرات احتمالی را کمتر کند زیرا که اگر آن را نادیده بگیرید این فرصت را از دست می دهید که با همسرتان به طرزی خاص پیوند بر قرار کنید . پیوندی که معمولا با هیچ کس دیگری برقرار نمی کنید. و همچنین با طرد کردن همسرتان او را خواهید رنجاند و خود را مستعد خیانت زناشویی و روابط جنسی نا مشروع می کنید.