گاهی کسانی که به مرکز مشاوره انتخاب نو مراجعه می کنند حساسیت های مذهبی و اعتقادی خاصی دارند. خواستن مشاور خانواده مذهبی در تهران امری بسیار طبیعی با توجه به فرهنگ و اعتقادات خانواده های می باشد. باید توجه داشت یک روانشناس در مرکز مشاوره حرفه ای هرگز دخالتی در امور اعتقادی افراد نمی نماید و چالشهای مذهبی در جلسات مشاوره نزد روانشناس مفهومی ندارد . اعتقادات هر فرد در کلینیک روانشناسی نزد مشاور محترم می باشد و متخصص روانشناس اعتقادات شخصی خود را دخیل در امور مشاوره نمی نماید.

مشاور خانواده مذهبی با موارد زیادی از افرادی در این خانواده ها رو به رو می شوند که به خاطر فشار عقاید ، افراد دچار اختلالات مختلفی شده اند ، وسواس ، احساس گناه ، خشم های نهفته و حتی گاهی بی بند و باری افراطی از نمونه مشکلاتی می باشد که خانواده های مذهبی در اثر فشار عقاید به فرزندان تحمیل می نمایند. دکتر روانشناس تلاش می کند تا ریشه ایجاد مشکل را بدون در نظر گرفتن حساسیت های خانوادگی این افراد درمان نمایند.

دکتر مشاور خانواده در جلسه اول مشاوره تلاش می کند تا بر چگونگی روابط بین اعضاء خانواده پی برده و به جایگاه هر یک از افراد خانواده و تاثیری که بر یکدیگر می گذارند توجه کند . ایجاد جلسات گروهی برای نشان دادن این مسائل بسیار با اهمیت می باشد و مورد توجه متخصص روانشناس است. در جلسات فردی مشاور خوب به افراد خانواده احساس امنیت و آرامش را می دهد تا بدون خجالت و ترس از مطرح شدن جمعی به بیان مسائل خود پرداخته و از راهنمایی های مشاور خانواده استفاده نمایند.


مشاور خانواده خوب در کلینیک روانشناسی انتخاب نو تلاش می کند تا به سلامت روان افراد و بهبود روابط بین فردی آنها یاری رسانده و شادی و خوشبختی را برای خانواده به ارمغان آورد و در راستای این هدف خانواده های را حمایت می نماید. از نمونه مواردی که می توان به یک متخصص روانشناس خانواده مراجعه نمود :

-         ایجاد یک حادثه یا اتفاقی که همه اعضاء خانواده در آن با یکدیگر سهیم هستند . فوت ، تصادف و حوادث ناراحت کننده و تاثیر گذار همچون اختلالات جسمی یکی از اعضاء می تواند نمونه هایی از مواردی باشد که یک مشاور خانواده خوب تاثیر زیادی در آن دارد.

-        طلاق و جدایی والدین یکی دیگر از مواردی است که مراجعه به یک مرکز مشاوره خانواده را می طلبد. توجه به تاثیرات طلاق و تاثیر طلاق بر زندگی کودکان خانواده برای روانشناس خانواده خوب بسیار با اهمیت و مورد توجه می باشد.

-         وجود ناهنجاری های اخلاقی مثل اعتیاد به مواد مخدر در کودکان و نوجوانان خانواده از موارد مهمی می باشد که افراد برای آن نیاز است حتما به یک مرکزمشاوره مراجعه کرده و از کمک بهترین مشاور خانواده بهره مند شوند.