زوج هایی که فرزند خردسال دارند ، زمان بسیار کمی را با هم می گذرانند و بسیار محدود شب ها تنها هستند و اگر که هر دو نفر شاغل باشند ارتباط بین آن ها بسیار کم خواهد بود. بهترین مشاور روانشناس زوج ها در این شرایط بی خیال معاشقه می شوند که باعث حفظ رابطه عاشقانه می شود. و آن ها تفریح و وقت گذرانی را کنار می گذراند و با هم وقت نمی گذراند و هر چیزی که باعث ایجاد شور و شوق عاشقانه می شود را کنار می گذارند. و در عوض زندگی شان پر از فهرت کارهایی می شود که باید انجام دهند. اما این را باید بدانید که بهترین هدیه ای که می توانید به آن ها بدهید یک الگوی عالی برای رابطه عاشقانه آن ها باشید محبت پدر و مادر نسبت به یکدیگر به اندازه محبت مستقیم آن ها نسبت به فرزندان ، روی تربیت آن ها تاثیر می گذارد. 

گفت و گو درباره رابطه جنسی:

برای داشتن یک رابطه خوب باید بتوانید درباره آن حرف بزنید. تحقیقات نشان می دهد زوج هایی که می توانند آشکارا در مورد رابطه جنسی صحبت کنند رابطه جنسی بیشتری دارند. صحبت درباره رابطه جنسی برای زوج ها یک معامله ی برد برد است و حتی با وجود آگاهی از این که صحبت کردن در مورد رابطه جنسی باعث ایجاد رابطه جنسی بیشتر و رضایت بخش تر می شود. زوج های محدودی هستند که به راحتی می توانند درباره رابطه جنسی صحبت کنند اما این مهارتی است که می توانید یاد بگیرید به گونه ای که دیگر در هنگام صحبت کردن درباره مسائل جنسی ، معذب نباشید. زمانی که در مورد رابطه جنسی با شریک زندگی خود صحبت می کنید روی آن چه دوست دارید و نسبت به آن احساس خوبی دارید تمرکز کید. و این موضوع برای زنان بسیار مهم است که احساس راحتی کنند مردها می خواهند که به همسرشان حس خوبی بدهند و او را ارضا کنند و به همین منظور نیاز به راهنمایی و هدایت دارند.

البته نکته ی مهم دیگری که باید بیان کنیم این است که این گفت و گو باید خارج از اتاق خواب باشد. این که وسط رابطه جنسی همه چیز را متوقف کنید و بخواهید پیشنهادی بدهید و یا انتقاد سازنده ای کنید کار جالبی نیست . اگر می خواهید که رابطه یا ازدواجی داشته باشید که فاصله ها را از بین ببرد باید بی پرده و شفاف باشید.

شروع رابطه جنسی باید چگونه باشد؟

تحقیقات مشاور خانواده خوب نشان می دهد که بیش از هفتاد درصد از مردم از استراتژی های غیر مستقیم برای درخواست رابطه جنسی استفاده می کنند اما روراست ترین راه این است که بی پرده آن را بگویید ولی درصد کمی از مردم از روش مستقیم استفاده می کنند . در واقع آن ها با بوسه و نوازش شروع می کنند تا ببینند عکس العمل طرف مقابل چیست و مطابق با آن ادامه می دهند و این راهی است برای سبک سنگین کردن شرایط تا مبادا از طرف فرد دیگر پس زده شوند. زیرا هیچ کس پس زده شدن را دوست ندارد . هر چقدر زمان می گذرد و رابطه دو نفر به بلوغ می رسد این درخواست ها شکل مستقیم تری به خود می گیرد زمانی که ما روراست و دوست داشتن هستیم احتمال بروز سوءتفاهم و جریحه دار شدن احساسات کمتر می شد. معمولا از نظر درخواست رابطه جنسی بین زن و مرد تفاوت هایی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

فکر کردن به رابطه جنسی:

مردان بیشتر از زنان به رابطه جنسی فکر می کنند و روزانه یک یا چند بار به رابطه جنسی فکر می کنند ولی ای مقدار برای زنان کمتر است.

دفعات نیاز به رابطه جنسی:

در تحقیقی که در مورد زندگی زوج ها انجام دادیم، متوجه شدیم که مردان به طور ایده آل چهار تا پنج بار در هفته و زان یک تا دوبار خواستار رابطه جنسی هستند.

فانتزی ها:

مردان فاتزی های جنسی واضح تری دارند و زنان فانتزی های عاشقانه تری دارند. 

خود ارضایی:

مردان نوجوان بیشتر از دختران نوجوان خودارضایی می کنند و این تفاوت تا بزرگسالی ادامه دارد.

پیش نیاز های رابطه جنسی:

مردان دوست دارد رابطه جنسی داشته باشند تا از نظر عاطفی احساس نزدیکی کنند و زنان دوست دارند از نظر عاطفی احساس نزدیکی کنند تا رابطه جنسی داشته باشند . مطالعات نشان می دهد که زنان نسبت به مردان پیش نیاز های بیشتری نیاز دارند و پیش نیاز ها همیشه به نزدیکی عاطفی محدود نمی شود و گاهی ای موضوع به احساس خستگی، حواس پرتی، استراحت نکردن و یا داشت احساس بد نسبت به خود و یا بدنشان مربوط می شود. 

موافقت کردن:

میزان موافقت زنان برای برقراری ارتباط به اندازه مردان است. و صرف نظر از این که چه کسی شروع کننده است که در بیشتر مواقع مردان شروع کننده هستند، درصد پاسخ مثبت یکسان است. 

پذیرفتن نه:

اگر همسر شما تمایلی به رابطه جنسی ندارد فعلا از آن صرف نظر کنید . در زو جهای خوشحال اگر یکی حال برقراری رابطه نداشته باشد ، کسی ناراحت نمی شود. یافتن راهی برای مدیریت نه برای موفقیت رابطه شما بسیار مهم است. حتی اگر گزینه برقراری رابطه جنسی در دسترس نیست، راه های دیگری برای محبت کردن و عشق ورزیذن به یکدیگر پیدا کنید. نکته بسیار مهم این است که نه گفت و نه شنیدن به معنای پایان همه چیز نیست و شما می توانید در کنار هم بمانید و به همدیگر محبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با بهترین مرکز مشاوره در ارتباط باشید.