آیا زوج درمانی در حل اختلافات زوجین موثر است ؟

زوج درمانی بهترین انتخاب برای زن و مردی می باشد که از اختلافات زناشویی رنج می برند. مرکز مشاوره انتخاب نو از بهترین زوج درمانگر تهران برای حل مشکلات زوجین استفاده می کند. زوج درمانی جلسات مشاوره با زن و شوهر به همراه زوج درمانگر می باشد که توانایی ایجاد حس اعتماد را در هر دو نفر دارد. زوجینی که که برای زوج درمانی به کلینیک روانشناسی انتخاب نو مراجعه می کنند باید حس امنیت و آرامش را به همراه داشته باشند زیرا اگر هر یک از زوجین نتوانند نسبت به مشاور زوج درمانی احساس اعتماد را پیدا کنند ، نمی توانند بدون خجالت درباره مشکلاتشان صحبت کنند.

تمام زندگی های زناشویی دارای تنش ، مشکلات و اختلافات مختلف می باشد. اما زوجین باید توجه کنند چنانچه ای مسائل حالت غیر قابل حل به خود گیرد باید حتما برای انباشته نشدن مشکلات و ایجاد یک مشکل بزرگ تر ، به یک مرکز مشاوره زوج درمانی مراجعه کرده و از راهنمایی روانشناس زوج درمانی بهره مند شوند. طلاق و جدایی آخرین راه برای یک زندگی مشترک می باشد نه اولین راه بنا بر این استفاده از بهترین زوج درمانگر انتخاب عاقلانه ای به نظر می رسد.

زوج درمانگر از شیوه های مختلفی برای حل مشکلات زوجین استفاده می کند یکی از شیوه ها تغییرات رفتاری می باشد. مشاور زوج درمانی خوب در مرحله اول به از زوجین می خواهد تا یکی از تغییراتی که احساس می کنند اگر طرف مقابل آن را انجام دهد، شرایط زندگی بهتر می شود را مشخص کنند و در ایجاد این تغییر به یکدیگر کمک کنند. روانشناس زوج درمانی خوب به حفظ غرور و حریم هر یک زوجین بسیار اهمیت می دهد و از زوجین می خواهد برای ایجاد تغییر در یکدیگر با محبت و تشویق یکدیگر را یاری دهند.

زوج درمانی برای داشتن ازدواج موفق ضروری است و بر اساس آن در مرحله بعدی متخصص زوج درمانی به زوجین ایجاد یک رابطه سالم را آموزش می دهد. رابطه سالم در یک زندگی زناشویی به رابطه ای گفته می شود که هر یک از زوجین در آن بتوانند احساسات و خواسته های خود را به شیوه مناسب بدون دادن حس حقارت و گناه به یکدیگر بیان کنند. آموزش شیوه مکالمه مناسب از مهمترین شیوه های آموزش در مرکز مشاوره خوب می باشد. زیرا با مکالمه صحیح به صورت خود به خودی بسیاری از مشکلاتی که بین زن و مرد وجود دارد بر طرف می گردد.

در آخرین مرحله بهترین روانشناس زوج درمانگر به زوجین آموزش می دهد تا شیوه های مشکل گشایی را یاد بگیرند و در مراحل بحرانی زندگی و ایجاد مشکلات به جای بگومگو و درگیری به مصالحه و گفتگو بپردازند. زوجین باید بدانند اختلاف در زندگی مشترک امری طبیعی می باشد اما نحوه برخورد با مشکلات مسئله اصلی می باشد که با کمک یک دکتر روانشناس نیز این مسئله قابل حل می باشد.

مرکز مشاوره انتخاب نو همواره راهی نو برای کسانی می باشد که به زندگی مشترک خود علاقه مند هستند و به دنبال حل مشکلات .